Skip to main content

Plastyka pochwy – vaginoplastyka

Opis dla Plastyka pochwy – vaginoplastyka

Porody drogą naturalną z punktu widzenia fizjologii są korzystne zarówno dla matki jak i dziecka. Zmiany jakie zachodzą po porodzie w drogach rodnych zależą od wielu czynników, takich jak: masa urodzeniowa dziecka, podatność tkanek pochwy i krocza na rozciąganie, wiek rodzącej, liczba porodów, infekcje pochwy, powikłane gojenie, rozejście się krocza po pierwotnym zszyciu, pęknięcie krocza oraz uwarunkowania genetyczne .

Szczególną zauważalną tendencją są porody dużych dzieci z masą ponad 4000 g. W związku z tym częstym zjawiskiem jest zbytnia relaksacja (rozciągnięcie) pochwy po porodzie, objawiająca się brakiem satysfakcji seksualnej, gromadzeniem się powietrza, częstszymi infekcjami i podrażnieniami vaginy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentek w Bieńkowscy Clinic proponujemy nowatorski zabieg kosmetycznej chirurgii pochwy, polegający na przywróceniu właściwego kształtu i napięcia ścian vaginy, zmniejszeniu uczucia wiotkości, a tym samym optymalizacji jakości życia i zwiększeniu doznań seksualnych.

Zabieg polega na precyzyjnej mikrochirurgicznej korekcji kanału pochwy i tkanek krocza, powodującej zmniejszenie uczucia relaksacji oraz widoczną poprawę estetyki narządów rodnych.

Procedura jest wykonywana w warunkach komfortu sali operacyjnej . Proponowane znieczulenie to krótkie znieczulenie ogólne. Zalecany jest krótki pobyt w klinice (4-8h) pod nadzorem pielęgniarskim. Wypis pacjentki do domu następuje tego samego dnia po zabiegu pod warunkiem przestrzegania zaleceń pooperacyjnych i anestezjologicznych. W okresie pooperacyjnym otrzymuje się płyny i leki przeciwbólowe. Badania kontrolne planowane są 7 dni, 28 dni i 3 miesiące po zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu – zalecenia przedoperacyjne

Operację poprzedza wizyta konsultacyjna. Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania (badania można wykonać w klinice):

  • grupa krwi
  • morfologia
  • badanie ogólne moczu
  • (krzepnięcie) APTT, INR, PT
  • EKG po 40 roku życia
  • antygen HBS, HIV, HCV
  • jonogram
  • poziom cukru

Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie wolno przyjmować następujących leków: aspiryny ani jej pochodnych (np. Acard), witaminy E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Środki te niekorzystnie wpływają na przedłużenie krwawienia w trakcie i po operacji. Należy zaprzestać palenia tytoniu na 3 dni przed operacją. Należy poinformować operatora o przebytej infekcji, jeżeli taka miała miejsce w okresie 2 tygodni przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym.

Zalecenia pooperacyjne

Okres gojenia po kosmetycznej chirurgii pochwowej trwa około 4-6 tygodni. Materiały szewne używane do operacji są wysokiej jakości i w pełni wchłaniają się w tkankach. Nie ma więc konieczności ściągania żadnych szwów. W celu przyspieszenia gojenia stosowane są globulki z kwasem hialuronowym. W okresie pooperacyjnym zalecamy unikanie wysiłku fizycznego i podnoszenia ciężarów ponad 2 kg do około 30 dni od zabiegu. Konsultacje kontrolne planowane są 7 dni, 28 dni i 3 miesiące po zabiegu. Pacjentka może odczuwać ból utrzymujący się po zabiegu, który ulega złagodzeniu zarówno po lekach przeciwbólowych, dostępnych bez recepty, jak i np. Ketonalu. Podwyższona temperatura u pacjentki do 37,5 stopni nie jest niczym niepokojącym.

Higiena miejsca intymnego po zabiegu powinna polegać na codziennym delikatnym podmywaniu i osuszaniu szwów papierowym ręcznikiem poprzez dotyk, a nie pocieranie. Można smarować gojącą się ranę maścią przepisaną przez lekarza prowadzącego, zawierającą antybiotyk.

Skrupulatne stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych jest kluczowe w szybkiej rekonwalescencji i znacząco wpływa na efekt końcowy operacji.

 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-