Radiofrekwencja Mikroigłowa
Co to jest mikroigłowa radiofrekwencja?
Nowoczesna Terapia Ujędrniania i Regeneracji Skóry
Radiofrekwencja mikroigłowa, znana także jako termolifting RF, to procedura łącząca dwie skuteczne metody: nakłuwania skóry mikroigłami oraz podgrzewania jej za pomocą fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej. Zabieg ten ma na celu poprawę napięcia skóry, redukcję zmarszczek, blizn, rozstępów.
Jak działa mikroigłowa radiofrekwencja?
Urządzenie posiada rączkę zabiegową, wyposażoną w sterylne, jednorazowe końcówki z mikroigłami . Wielkość obszaru zabiegowego to 10 mm x 10 mm. Odpowiednia budowa igieł umożliwia głębokie działanie na skórę właściwą przy minimalnym uszkodzeniu naskórka, umożliwiając jednocześnie uzyskanie kontrolowanego efektu termicznego na głębokości 0,5-3,5 mm. W rezultacie pacjent odczuwa podczas zabiegu minimalny dyskomfort i a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki, zależny jednak do siły z jaką został wykonany zabieg.
Zabieg można wykonywać na różnych obszarach ciała, między innymi takich jak twarz, kolana, pośladki, brzuch czy biust. Istnieją również protokoły dotyczące rewitalizacji okolicy krocza.
Przebieg zabiegu
Przygotowanie i Efekty Stymulacji Kolagenu
Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana i dezynfekowana, a następnie, w celu zmniejszenia dyskomfortu, nakładane jest znieczulenie w postaci kremu. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, z pieczeniem ustępującym po kilku godzinach.
Efekty radiofrekwnecji
Efekty mikroigłowej radiofrekwencji zależą od parametrów zabiegowych, problemu pacjenta, jego wieku i cech skóry. Pełne rezultaty są widoczne po kilku tygodniach do kilku miesięcy, gdy następuje aktywna stymulacja produkcji kolagenu. Zazwyczaj rekomendowane są 2-4 sesje zabiegowe.
Wskazania
- wiotkość skóry
- odmłodzenie
- zmarszczki
- trądzik i rozszerzone pory
- blizny
- rozstępy
Przeciwwskazania
- aktywna infekcji
- leczenie immunosupresyjne
- ciąża
- metalowe implanty w miejscu zabiegu
- nowotwory
- rozrusznik serca
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- cukrzyca