Skip to main content

Skleroterapia – nieinwazyjne leczenie żylaków

Opis dla Skleroterapia – nieinwazyjne leczenie żylaków

OPIS METODY

Skleroterapia to małoinwazyjne zamykanie niewydolnych żył. Jest to metoda z wyboru w przypadku żylaków siatkowatych. Stosowana jest zazwyczaj w połączeniu z zabiegiem evlt, oraz miniflebektomii celem radykalizacji zabiegu.

 

Na czym polega zabieg

Skleroterapia, zwana czasem ostrzykiwaniem lub piankowaniem, polega na wprowadzaniu leku (np. Aethoxysklerol) w postaci spienionej do niewydolnych żył celem ich zamknięcia. Wprowadzony lek powoduje uszkodzenie śródbłonka naczyniowego, a w konsekwencji skurcz naczynia i następnie jego zarośnięcie. Żyła po zabiegu może przejściowo być bardziej widoczna, lecz po okresie zazwyczaj kilku tygodni znika bez śladu.

WSKAZANIA

  • żylaki siatkowate

Obszar wykonywanego zabiegu

  • kończyny dolne

 

ZALETY I EFEKTY ZABIEGU

Efekty zabiegu to poprawa wyglądu i funkcjonowania kończyn. Okres rekonwalescencji to przeciętnie kilka tygodni, mogą wystąpić z różną intensywnością przebarwienia, które zanikają samoczynnie bez pozostawienia śladu.
Pacjent poza ukłuciami cienką igłą nie odczuwa żadnych dolegliwości podczas zabiegu, równieżpo zabiegu dolegliwości są minimalne.

Przebieg zabiegu

Zabieg odbywa się w warunkach ambulatoryjnych. Żyły obrazujemy oświetlaczem naczyniowym LED lub przy pomocy USG. Po dezynfekcji skóry wprowadzamy preparat do światła żyły przy użyciu bardzo cienkiej igły. Zabieg jest niebolesny.
Po zabiegu na kończyny stosujemy kompresjoterapię.

 

Zalecenia przed zabiegiem

Niewskazane jest golenie nóg bezpośrednio przed zabiegiem związane z uszkodzeniem naskórka. Pacjent powinien wrócić do domu z osobą towarzyszącą. Zalecamy zabrane za sobą luźnych spodni.

 

Zalecenia po zabiegu

W pierwszej dobie pacjent ma dużo chodzić.
Kontrola nie jest konieczna.
Szczegółowe zalecenia mogą się różnić od przedstawionych i są indywidualnie dobierane w zależności od konkretnego przypadku.

 

Możliwe objawy po zabiegu

  • nieznaczna tkliwość miejsc poddanych zabiegowi
  • pokrzywka
  • krwiaki
  • przebarwienia i zgrubienia – zazwyczaj znikają samoistnie w ciągu kilku tygodni, czasem istnieje konieczność nakłucia żyły i opróżnienia jej z wykrzepionej krwi celem przyśpieszenia procesu gojenia

 

Przeciwwskazania

  • aktywna choroba nowotworowa- niewydolność ogólnoustrojowa- zaburzenia układu krzepnięcia

 

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-