Skip to main content

Trichoskopia – badanie włosów i skóry głowy

Opis dla Trichoskopia – badanie włosów i skóry głowy

OPIS METODY

Trichoskopia – jest to określenie mówiące o badaniu struktury włosów. W Bieńkowscy Clinic® wykonujemy je z użyciem najnowszego programu komputerowego, specjalnie do tego stworzonego. Program ten pomaga doprecyzować istotne cechy budowy włosa oraz jego otaczającej skóry i dobrać najlepszą kurację do leczenia jego schorzeń.

W rejestracji obrazów włosa wykorzystujemy możliwości videodermatoskopu cyfrowego HD. Pozwala on pozostawić w pamięci komputera obraz struktury włosa po jego sfotografowaniu. Obraz jest rejestrowany przy użyciu kamery – w skali rzeczywistej, jak również z powiększeniem 20-krotnym i w razie konieczności 70-krotnym. Pozwala to na bardzo dokładną analizę budowy włosa i skóry go otaczającej. Do jego wykonania nie potrzeba specjalnego przygotowania i wykonywane jest w krótkim czasie.

Polega na wykonaniu kilku serii zdjęć z okolicy czołowej, skroniowej i potylicznej skóry głowy. Wykorzystuje się stopniowo wzrastające powiększenia rejestrowanego obrazu. Jest badaniem niebolesnym i wymaga jedynie bezpośredniego przylegania specjalnej nakładki obiektywu kamery do skóry głowy.

Służy do diagnozowania różnych typów łysienia oraz oceny postępów leczenia wypadania włosów.

ZALECANE PREPARATY

Podczas konsultacji lekarskiej specjalista zaleca indywidualnie dobrane preparaty. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-