Trichoskopia

OPIS METODY

Trichoskopia – jest to określenie mówiące o badaniu struktury włosów. W Bieńkowscy Clinic® wykonujemy je z użyciem najnowszego programu komputerowego, specjalnie do tego stworzonego. Program ten pomaga doprecyzować istotne cechy budowy włosa oraz jego otaczającej skóry i dobrać najlepszą kurację do leczenia jego schorzeń.

W rejestracji obrazów włosa wykorzystujemy możliwości videodermatoskopu cyfrowego HD. Pozwala on pozostawić w pamięci komputera obraz struktury włosa po jego sfotografowaniu. Obraz jest rejestrowany przy użyciu kamery – w skali rzeczywistej, jak również z powiększeniem 20-krotnym i w razie konieczności 70-krotnym. Pozwala to na bardzo dokładną analizę budowy włosa i skóry go otaczającej. Do jego wykonania nie potrzeba specjalnego przygotowania i wykonywane jest w krótkim czasie.

Polega na wykonaniu kilku serii zdjęć z okolicy czołowej, skroniowej i potylicznej skóry głowy. Wykorzystuje się stopniowo wzrastające powiększenia rejestrowanego obrazu. Jest badaniem niebolesnym i wymaga jedynie bezpośredniego przylegania specjalnej nakładki obiektywu kamery do skóry głowy.

Służy do diagnozowania różnych typów łysienia oraz oceny postępów leczenia wypadania włosów.

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.


FORMY FINANSOWANIA

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.