Skip to main content

Zabiegi na włosy – wskazania, przeciwwskazania, efekty

Problem wypadania włosów dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn bez względu na wiek. Przyczyny takiego stanu mają zarówno podłoże genetyczne, środowiskowe, jak i zdrowotne. Stres, niskoodżywcza dieta, rozregulowana gospodarka hormonalna – to tylko niektóre czynniki potęgujące łysienie. Piękne i gęste włosy są marzeniem wielu osób. Nasi specjaliści doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego stworzyliśmy ofertę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które odżywią i zagęszczą każdą fryzurę.

Kiedy warto skorzystać z zabiegów na włosy?

W naszej Klinice zajmujemy się leczeniem każdego rodzaju łysienia. Do konsultacji zachęcamy wszystkie Panie, które zauważyły u siebie nadmierne wypadanie włosów, oporne na wszelkie domowe sposoby. Wskazaniem do udania się po pomoc jest także uciążliwe swędzenie skóry głowy, pojawienie się łupieżu bądź innych niepokojących zmian na skalpie.Szczególnej pielęgnacji wymagają również włosy nadmiernie przetłuszczające się, cienkie, pozbawione witalności oraz bardzo wolno rosnące.Specjalną ofertę przygotowaliśmy dla kobiet po porodzie, którym dokucza nadmierne łysienie. Korzystając z zabiegów poprawiających kondycję i stymulujących cebulki włosów, ich fryzura znów będzie gęsta, lśniąca i zdrowa.Z problemem nadmiernego wypadania włosów często zgłaszają się do nas Klientki, które doświadczają dużej ilości stresu lub w wyniku nieodpowiedniej diety dostarczają organizmowi zbyt mało substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego wzrostu włosa.Z zabiegów na włosy polecamy skorzystać w przypadku stosowania silnie działających kosmetyków do stylizacji, regularnego korzystania z suszarki i prostownicy lub częstego farbowania.

Zabiegi na włosy – przeciwwskazania

Każdy zabieg na włosy należy poprzedzić konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni stan zdrowia i zdecyduje, czy są jakieś przeciwwskazania do poddania się terapii. Do czynników, które zmuszają nasze Pacjentki do odłożenia zabiegów w czasie, zaliczamy:
  • przyjmowanie niektórych leków
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • miejscowe infekcje i choroby skóry
  • choroby autoimmunologiczne
  • cukrzycę
  • choroby nowotworowe
  • alergie na stosowane do zabiegu preparaty
  • ciążę i okres laktacji.

Zabiegi na włosy dostępne w naszej ofercie i ich efekty

Aby dobrać odpowiednią terapię na wypadające włosy, warto skorzystać z trichoskopii, czyli badania włosów i skóry głowy. Komputerowa analiza pozwoli rozpoznać typ łysienia, doprecyzować istotne cechy budowy włosa i skóry głowy oraz dopasować do tego odpowiednie zabiegi.W naszej Klinice nadmierne łysienie leczymy na różne sposoby. Pierwszym z nich jest mezoterapia igłowa, która polega na wstrzyknięciu w skórę głowy niewielkich dawek stymulatorów, dopasowanych do indywidualnego problemu – w tym przypadku preparatów katalizujących wzrost włosów. Najlepsze efekty uzyskuje się, po wykonaniu kilku sesji zabiegowych.Mezoterapię igłową można połączyć z podaniem osocza bogatopłytkowego z krwi własnej Pacjenta. Zabieg ten poprawia funkcjonowanie cebulek włosowych, stymulując regenerację komórek mieszków włosowych. W efekcie włosy zaczynają rosnąć szybciej, są gęstsze, grubsze i zdrowsze.Zahamowanie utraty włosów oraz poprawę ich struktury wspomaga zabieg lampą leczniczą LED.Jako uzupełnienie terapii łysienia polecamy zabieg mikronakłuwania skóry. W powstające na skórze głowy mikrokanaliki specjalista podaje preparaty, służące odżywieniu cebulek włosowych.Najbardziej zaawansowanym zabiegiem jest mezoterapia wykorzystująca komórki macierzyste. Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z dowolnej okolicy, odpowiednim przygotowaniu autologicznej tkanki oraz podaniu w owłosioną skórę głowy. Dzięki silnie rewitalizującym właściwościom komórek macierzystych poza poza intensyfikacją wzrostu włosów obserwujemy także naprawę okolicznych tkanek.

Opinie o zabiegach na włosy

Specjalistyczne terapie na włosy cieszą się dużą popularnością wśród kobiet odwiedzających naszą Klinikę. Panie chwalą sobie nie tylko przebieg zabiegów, ale także ich profesjonalne przeprowadzenie, w przyjaznej i domowej atmosferze. Najlepszą rekomendacją są dalsze polecenia naszych usług i powracanie w celu skorzystania z zabiegów na inne obszary ciała.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-