Skip to main content

Gentle Peel Lase

Opis

gentel

Gentle Peel LASE (GPL) jest to szybka procedura polegająca na delikatnym peelingu nieprzekraczającym warstwy naskórka. Zabieg wykonywany jest laserem frakcyjnym ablacyjnym, który bardzo precyzyjnie usuwa nadmiar martwego zrogowaciałego naskórka, w celu odbudowy bariery hydrolipidowej skóry oraz wzrostu mikrokrążenia (zapewniającego substancje odżywcze). W efekcie uzyskujemy lepsze nawodnienie i poprawę kolorytu skóry, redukcje poszerzonych porów oraz większą zdolność przenikania substancji aktywnych z dermokosmetyków w głąb skóry. Ponadto jest to doskonałe przygotowanie skóry do zewnętrznej (przezskórnej) aplikacji preparatów napędzających proces naprawy i regeneracji oraz stymulujących produkcję białek budulcowych skóry.

Procedura GPL głównie stosowana jest w terapiach łączonych i ilość sesji uzgadniania jest przez lekarza prowadzącego. Dla zachowania ciągłości efektu zaleca się wykonywać laseroterapię od 3 do 4 razy w roku. Terapię powinno wykonać się w serii 3 zabiegów odstępie 4-6 tygodni lub jako terapia podtrzymująca między inwazyjnymi zabiegami laseroterapii.

 

YouTube video

Przebieg zabiegu

Wszystkie informacje przekazywane są pacjentowi podczas konsultacji lekarskiej, na której lekarz szczegółowo omawia i zaleca terapię pacjentowi. W naszych klinikach opracowaliśmy złożone protokoły zabiegowe łączone z wieloma innymi terapiami w zależności od stanu skóry, wieku, problemu klinicznego oraz indywidualnych możliwości pacjenta. 

Dzięki zastosowanemu znieczuleniu skóry specjalnym kremem (20-30 minutowa aplikacja) Gentle Peel Lase jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Procedura jest praktycznie nieinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. GPL znajduje swoje zastosowanie w terapiach łączonych i bardzo często po wykonaniu laseroterapii aplikujemy na skórę preparaty przyspieszające gojenie i stymulujące do jej przebudowy . /, tj: Egzosome ASCE+ lub czynniki wzrostu. 

EFEKTY

  • Przez 1-2 dni w obszarze zabiegowym może wystąpić zaczerwienienie, swędzenie, złuszczanie.

Wskazania

  • redukcja poszerzonych porów
  • leczenie stanów zapalnych i zmian trądzikowych
  • redukcja drobnych zmarszczek i nawilżenie skóry
  • leczenie drobnych przebarwień

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • choroba nowotworowa
  • choroby autoimmunologiczne

Zalecenia

Skóra przed zabiegiem nie wymaga specjalnego przygotowania.

YouTube video

 

Zalecane kosmetyki

Po zabiegu lekarz/terapeuta zaleca spersonalizowaną terapię domową, której celem będzie utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry, działanie antyoksydacyjne oraz fotoprotekcyjne.

Nabyć je można stacjonarnie w klinice jak również online: www.skinexpert.pl


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-