Skip to main content

Kwas hialuronowy – powiększanie i modelowanie ust

Opis dla Kwas hialuronowy – powiększanie i modelowanie ust

OPIS METODY

Starzenie się powoduje utratę jędrności ust. Usta odwadniają się, skóra na nich staje się cienka i ulega wysuszeniu, co nadaje im starszy wygląd. Połączenie działania enzymatycznego oraz mechanicznego zwiększa zużycie kwasu hialuronowego w tkance ust. Zawartość kwasu hialuronowego jest więc mniejsza w wardze czerwonej niż w bruzdach nosowo – wargowych.

Starzenie się ust:

Proces starzenia się ust przebiega według ścisłej kolejności. Pierwszym etapem procesu starzenia się ust jest ich odwodnienie, co pociąga za sobą utratę objętości i jędrności. W miarę postępowania odwodnienia, wargi tracą też kolor. Wspomniana utrata objętości i jędrności powoduje zwiotczenie brzegu ust, co z kolei prowadzi do powstawania zmarszczek słonecznych, które nie napotykają już żadnej przeszkody, by się dalej rozwijać.

Nawilżanie ust:

Nawilżenie jest niezbędnym warunkiem utrzymania jędrności i struktury warg, a zatem ochrony przed skutkami upływu czasu. W przypadku warg odwodnienie jest pierwszym sygnałem klinicznym starzenia się. Tłumaczy się to nieobecnością w wardze czerwonej warstwy zrogowaciałej, a zatem słabszą ochroną, niż w przypadku wargi białej i skóry w pojęciu tradycyjnym. Ponieważ woda jest niezbędna dla utrzymania jędrności skóry, a kwas hialuronowy jest najsilniejszą znaną dziś substancją nawilżającą, użycie tego typu substancji w celu nawilżenia odwodnionych ust i ponownego ukształtowania tkanek śluzówki warg wydaje się uzasadnione. Dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym można powiększyć objętość ust, zmienić delikatnie kształt, podnieść opadające kąciki. Nie ma szczególnych wskazań, co do przedziału wiekowego w którym należałoby się poddać zabiegowi. Jest to zabieg dla kobiet w różnym wieku, gdyż spełnia różne oczekiwania.

Moda i uroda:

Często do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się bardzo młode pacjentki z niesymetrycznymi ustami, zbyt cienką górna bądź dolną wargą, nierównym konturem. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego rozwiązuje ich problem estetyczny przywracając im piękny uśmiech i dobre samopoczucie. Obecnie wśród młodych kobiet trwa moda, zapoczątkowana przez znane modelki i aktorki, na „seksowne” usta, co najczęściej związane jest z ich powiększaniem i modelowaniem. Efekty zabiegu powinny być jednak odpowiednie do fizjonomii twarzy. Efekt przesadnie powiększonych ust może być sztuczny lub wręcz karykaturalny, dlatego też niezbędne jest doświadczenie lekarza wykonującego taki zabieg.

Efekt odmłodzenia:

Wstrzykiwanie preparatów kwasu hialuronowego w późniejszym wieku daje wyraźny efekt odmładzający. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia.
Jeżeli na twarzy jest jakikolwiek fragment, który należy chronić, to są to bez wątpienia usta. Należy aktywnie działać w tej dziedzinie, gdyż powstawanie małych i większych zmarszczek, bardziej lub mniej głębokich, wokół ust, nie wynika jedynie z nadwyrężenia mimiką, ale świadczy o rzeczywistym starzeniu się, co trudno jest pacjentom zaakceptować. W przypadku terapii ust, należy za wszelką cenę brać pod uwagę objętość i aspekt zewnętrzny każdego typu ust – ich naturalny wygląd!

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust – poprawianie ich konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust. Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu

PRZEBIEG ZABIEGU

Okolice ust są bardzo wrażliwe, z tego względu proponujemy pacjentom znieczulenie miejscowe: przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem, albo przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne). Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły. W zależności od potrzeb pacjenta można korygować całą okolicę ust poprzez:

• zwiększenie objętości wargi czerwonej
• modelowanie konturu ust
• wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust
• uniesienie kącików ust

Po iniekcji miejsce wstrzyknięcia preparatu jest masowane celem równomiernego rozprowadzenia na całej powierzchni. Bezpośrednio po zabiegu stosujemy preparat z witaminą K lub inny preparat ograniczający możliwość pojawienia się drobnych siniaczków.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, promienie słoneczne, i sauna). Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

 

MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU

Po zabiegu mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiak. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

 

PRZECIWWSKAZANIA

• kobiety w ciąży i karmiące piersią
• miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka, itp.)
• skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-