Skip to main content

Laser pikosekundowy – (odmłodzadzanie, obkurczanie porów, usuwanie przebarwień, leczenie blizn i rozstępów)

Opis

Laser pikosekundowy charakteryzuje się dostarczeniem impulsu do skóry w bardzo krótkim czasie. Zastosowanie takiej technologii umożliwia zachowanie wysokiej mocy przy obniżeniu energii impulsu świetlnego. Wykonując zabieg takim urządzeniem działamy fotomechanicznie, dzięki czemu stymulujemy komórki do pracy nie przegrzewając ich – co generuje dużo mniejszy stan zapalny. Jest to proces zgoła odmienny, niż przy użyciu laserów konwencjonalnych, które działają fototermicznie – stymulując komórki przez ich podgrzanie i wywołuje większy stan zapalny, co bezpośrednio przekłada się na dłuższy czas rekonwalescencji.

Laser pikosekundowy wyróżnia się możliwością zastosowania trzech długości fal (532nm, 670nm, 1064nm) oraz zmiany czasu trwania impulsu (750ps lub 2ns), co w rękach doświadczonego operatora zwiększa skuteczność terapii przebarwień, blizn czy usuwania niechcianego tatuażu (również kolorowego). Ponadto kalibracja powyższych parametrów następuje w czasie rzeczywistym, skracając całą procedurę zabiegową – co sprawia, że jest on bardziej komfortowy dla pacjenta.

Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość zastosowania soczewki frakcyjnej. Wprowadzenie powyższej procedury wzmacnia działanie lasera pięciokrotnie, doprowadzając do powstania mikrouszkodzeń w skórze, co sprzyja skutecznej terapii blizn, rozstępów oraz wiotkości skóry. Połączenie technologii pikosekundowej z frakcyjną zrewolucjonizowało laseroterapię zmniejszając dyskomfort (pieczenie/rozgrzanie) w trakcie zabiegu i czas gojenia do minimum, gdzie istotny jest fakt zachowania ciągłości naskórka. Dlatego zabieg rekomendowany jest najbardziej wymagającym i obawiającym się bólu pacjentom.

Przebieg zabiegu

Wszystkie informacje przekazywane są Pacjentowi podczas konsultacji, na której lekarz szczegółowo omawia i zaleca terapię. W naszych klinikach opracowaliśmy złożone protokoły zabiegowe łączone z wieloma innymi terapiami w zależności od stanu skóry, wieku, problemu klinicznego oraz indywidualnych możliwości pacjenta. 

W większości przypadków zabieg laserem pikosekundowym wykonywany jest po dokładanym oczyszczeniu skóry bez dodatkowego znieczulenia. W szczególnych sytuacjach jak terapia dzieci lub użycie soczewki frakcyjnej, na większe obszary ciała stosujemy miejscowe znieczulenie skóry specjalnym kremem (ok. 45 minutowa aplikacja), dzięki czemu procedura jest całkowicie bezbolesna. Zabieg trwa, w przypadku twarzy, ok. 25 min i zakończony jest procedurą fotomodulacji LED. Celem maksymalizacji efektów leczenia, laseroterapię należy połączyć z zabiegiem implantacji czynników wzrostu, egzosomów lub osocza bogatopłytkowego.

Liczba zabiegów oraz częstotliwość ich przeprowadzania zależy od oczekiwanych rezultatów oraz stanu skóry pacjenta. Proces przebudowy skóry jest progresywny, a w zależności od wskazania, laseroterapię zaleca się wykonywać  od 3 do 4 razy w roku.

Przez 1-2 dni w obszarze zabiegowym może wystąpić nieznaczny obrzęk, zaczerwienienie, swędzenie. U niewielkiej grupy pacjentów występuje pokrzywka, która utrzymuje się 3-5 dni.

EFEKTY

Efekt napięcia i wygładzenia skóry, rozjaśnienia i redukcji przebarwień zapewnia fotomechaniczne działanie lasera pikosekunowego. Wzmożona synteza kolagenu i elastyny powoduje redukcję rozstępów, blizn (zanikowych, potrądzikowych, pooperacyjnych, po cesarskim cięciu oraz prooparzeniowych). Krótszy czas impulsu i zachowanie jego mocy powoduje rozbicie barwnika oraz stymulowanie fibroblastów do produkcji białka. Powyższy mechanizm skraca czas rekonwalescencji do minimum, a brak długotrwałego stanu zapalnego zapewnia bardzo szybkie rezultaty laseroterapii (widoczne nawet 10 dni po zabiegu). / Powyższe rozwiązanie jest optymalne dla pacjentów wymagających rewitalizacji w krótkim czasie, bez długotrwałego gojenia.

bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic

Wskazania

 • wiotkość
 • poszerzone pory
 • odmładzanie i odnowa skóry
 • blizny atroficzne zwłaszcza potrądzikowe
 • rozstępy
 • zaburzenia pigmentacji, melazma
 • przebarwienia powierzchowne i głębokie
 • nierówny koloryt skóry,
 • makijaże permanentne
 • tatuaże czarne i kolorowe

Przeciwwskazania

 • ciążą
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroba nowotworowa

Zalecenia

Skóra przed zabiegiem nie wymaga specjalnego przygotowania. Po zabiegu lekarz/terapeuta zaleca spersonalizowaną terapię domową, której celem będzie utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry, działanie antyoksydacyjne oraz fotoprotekcyjne. Wszystkie niezbędne kosmetyki znajdziesz na skinexpert.pl


CENNIK

Aktualna cena dostępna jest zawsze w zakładce cennik.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-