Laser Cutera Enlighten Triplex MLA (głębokie odmłodzenie, wiotkość, blizny, rozstępy)

OPIS METODY

LASER CUTERA ENLIGHTENTM III TRIPLEX III generacji to obecnie najnowocześniejszy i najbardziej wszechstronny medyczny system laserowy.

Urządzenie amerykańskiej firmy CUTERA®, zapewnia precyzję sterowania oraz najszerszy zakres parametrów: najwyższa dostępna moc impulsu, aż trzy długości fali: 532nm, 1064nm i 670nm oraz możliwość pracy w technologii piko- i nanosekundowej, zarówno w trybie klasycznym, jak i frakcyjnym.

Profesjonalne i zaawansowane rozwiązanie technologiczne, które w rękach doświadczonego terapeuty stanowi doskonałe narzędzie terapeutyczne. Możliwość pracy w różnych trybach oraz zmiana każdego z parametrów indywidualnie znacznie zwiększa możliwości  i skuteczność terapii. Wszystko to sprawia, że laser LASER CUTERA ENLIGHTENTM TRIPLEX pozostaje poza zasięgiem swoich poprzedników.

Terapia Pico MLA®, dzięki zastosowaniu soczewki frakcyjnej, wykorzystywana jest do głębokiej przebudowy skóry. Zabieg przynosi wymierne efekty w postaci odmłodzenia, ujędrnienia, terapii rozstępów oraz blizn.

 

 

laser odmladzajacy numer 1 na swiecie

WSKAZANIA

 • odmłodzenie
 • wiotkość
 • blizny
 • rozstępy

OBSZAR WYKONYWANIA ZABIEGU

 • twarz, szyja, dekolt
 • dłonie
 • ciało – w zależności od lokalizacji zmian

 

ZALETY I EFEKTY ZABIEGU

 • zabieg mało inwazyjny
 • nie wymaga długiej rekonwalescencji
 • bezpieczna, głęboka przebudowa skóry
 • pierwsze efekty widoczne są po kilku tygodniach od jego wykonania i narastają z każdą kolejną sesją zabiegową

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg CUTERA ENLIGHTENTM TRIPLEX MLA® to procedura mało bolesna oraz nie wymagająca długiego okresu rekonwalescencji .

Zabieg rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia i odtłuszczenia skóry.

Terapię w trybie Pico MLA® wykonuje się po uprzednim znieczuleniu skóry pacjenta żelem z tetrakainą. Dodatkowo podczas trwania całej procedury zabiegowej używa się systemu chłodzącego – Zimmer®, co znacznie podnosi komfort całego zabiegu.

Po zakończonej sesji aplikuje się na skórę odpowiedni krem łagodzący i ochronny.

 

CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGU

Liczba zabiegów oraz częstotliwość ich przeprowadzania zależy od oczekiwanych rezultatów oraz stanu skóry pacjenta.

Następująca w wyniku zabiegu przebudowa skóry jest trwała, a w zależności od wskazania zaleca się wykonanie serii zabiegów. Kolejne sesje powinny być wykonywane w około 4-tygodniowych odstępach. Zaleca się terapie łączone z procedurami medycyny regeneracyjnej i fotomodulacji. Zwiększa to biologiczną reakcję skóry, wspomagając procesy jej przebudowy.

Podczas leczenia niezwykle istotne jest jednoczesne stosowanie odpowiedniej terapii domowej. Składa się na nią aktywny preparat zalecony podczas konsultacji oraz ochrona przed UV.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Skóra przed zabiegiem nie wymaga specjalnego przygotowania. Dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów warto, aby nie była opalona ani zabarwiona samoopalaczem, czy balsamem brązującym. Z zabiegu dyskwalifikuje również przyjmowanie leków oraz preparatów światłouczulających.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Zaleca się intensywne nawilżanie oraz stosowanie łagodzących środków do mycia i pielęgnacji skóry.  Szczególną uwagę zwrócić należy na ochronę przed UV. W kolejnych dniach zalecane jest wprowadzenie aktywnych preparatów wspomagających przebudowę. Zostaną one zalecone podczas wizyty w klinice.

MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU

Bezpośrednim objawem zabiegu są zaczerwienienie oraz punktowe wybroczyny, a w przypadku głębokich blizn i rozstępów – może pojawić się również przejściowe krwawienie (występujące punktowo). Gojenie przebiega sprawnie i trwa zazwyczaj od 2 do 4 dni,  z czasem przeistaczając się w ściemnienie naskórka oraz delikatny rumień. Rzadziej pojawiają się natomiast grudkowe zmiany, którym towarzyszy nieznaczny świąd skóry. Objaw ten może utrzymywać się od 1 do 3 dni. W celu jego złagodzenia można zastosować fotomodulację LED oraz powszechnie dostępne środki przeciwalergiczne.

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • stany zapalne na skórze objętej terapią
 • aktywna opryszczka
 • opalenizna, czy używanie samoopalaczy
 • stosowanie leków i preparatów światłouczulających (np. dziurawiec)

 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.


FORMY FINANSOWANIA

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.