Laser Cutera Enlighten Triplex Pico MLA (głębokie odmłodzenie, ujędrnienie wiotkiej skóry, leczenie blizn, rozstępów)

OPIS METODY

CUTERA ENLIGHTENTM PICO – 3 generacji jest obecnie najnowocześniejszym i najbardziej wszechstronnym medycznym system laserowym klasy PREMIUM.

Zabieg usuwania blizn, przebarwień, rozstępów, wiotkości skóry w Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz i Częstochowa

 

ENLIGHTEN TRIPLEX PICO amerykańskiej firmy Cutera®  jako jedyny z systemów PICO stanowi de facto 3 różne lasery w 1 urządzeniu. Zapewnia to lekarzowi najszerszy zakres parametrów: najwyższą moc impulsu dostępnego w 3 długościach fali: 532nm, 670nm i 1064nm oraz możliwość pracy w technologii piko- i nanosekundowej, zarówno w trybie klasycznym, jak i frakcyjnym.

 

Zabieg usuwania blizn, przebarwień, rozstępów, wiotkości skóry w Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz i Częstochowa

Profesjonalne i zaawansowane rozwiązanie technologiczne, które w rękach doświadczonego terapeuty stanowi doskonałe narzędzie terapeutyczne. Możliwość pracy w różnych trybach oraz zmiana każdego z parametrów indywidualnie znacznie zwiększa możliwości  i skuteczność terapii. Wszystko to sprawia, że oryginalny laser LASER Cutera ENLIGHTENTM TRIPLEX zaprojektowany i wykonany w USA pozostaje poza zasięgiem zarówno swoich poprzedników jak i innych urządzeń pikosekundowych na rynku zwłaszcza chińskich i koreańskich kopii.

 

nowoczesny laser nr 1 na swiecie

Terapia Pico MLA®, dzięki zastosowaniu soczewki frakcyjnej, wykorzystywana jest do głębokiej przebudowy skóry. Zabieg przynosi wymierne efekty w postaci odmłodzenia, ujędrnienia, terapii rozstępów oraz blizn.

WSKAZANIA

 • odmładzanie i odnowa skóry
 • wiotkość
 • blizny atroficzne zwłaszcza potrądzikowe
 • rozstępy
 • zaburzenia pigmentacji, melazma

OBSZAR WYKONYWANIA ZABIEGU

 • twarz, szyja, dekolt
 • dłonie
 • każda okolica ciała – w zależności od lokalizacji zmian

 

ZALETY I EFEKTY ZABIEGU

 • bezbolesny, mało-inwazyjny zabieg
 • krótka i komfortowa rekonwalescencja trwająca 1-2 dni
 • bezpieczna a zarazem głęboka przebudowa skóry
 • pierwsze efekty widoczne są po kilku tygodniach od jego wykonania i narastają z każdą kolejną sesją zabiegową

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg Cutera ENLIGHTENTM TRIPLEX MLA® to procedura mało bolesna oraz nie wymagająca długiego okresu rekonwalescencji .

Zabieg rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia i odtłuszczenia skóry.

Terapię w trybie Pico MLA® wykonuje się po uprzednim znieczuleniu skóry pacjenta żelem z tetrakainą. Dodatkowo podczas trwania całej procedury zabiegowej używa się systemu chłodzącego – Zimmer®, co znacznie podnosi komfort całego zabiegu.

Po zakończonej sesji aplikuje się na skórę odpowiedni krem łagodzący i ochronny.

 

CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGU

Liczba zabiegów oraz częstotliwość ich przeprowadzania zależy od oczekiwanych rezultatów oraz stanu skóry pacjenta.

Następująca w wyniku zabiegu przebudowa skóry jest trwała, a w zależności od wskazania zaleca się wykonanie serii zabiegów. Kolejne sesje powinny być wykonywane w około 4-tygodniowych odstępach. Zaleca się terapie łączone z procedurami medycyny regeneracyjnej i fotomodulacji. Zwiększa to biologiczną reakcję skóry, wspomagając procesy jej przebudowy.

Podczas leczenia niezwykle istotne jest jednoczesne stosowanie odpowiedniej terapii domowej. Składa się na nią aktywny preparat zalecony podczas konsultacji oraz ochrona przed UV.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Skóra przed zabiegiem nie wymaga specjalnego przygotowania. Dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów warto, aby nie była opalona ani zabarwiona samoopalaczem, czy balsamem brązującym. Z zabiegu dyskwalifikuje również przyjmowanie leków oraz preparatów światłouczulających.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Zaleca się intensywne nawilżanie oraz stosowanie łagodzących środków do mycia i pielęgnacji skóry.  Szczególną uwagę zwrócić należy na ochronę przed UV. W kolejnych dniach zalecane jest wprowadzenie aktywnych preparatów wspomagających przebudowę. Zostaną one zalecone podczas wizyty w klinice.

 

MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU

Bezpośrednim objawem zabiegu są zaczerwienienie oraz punktowe wybroczyny, a w przypadku głębokich blizn i rozstępów – może pojawić się również przejściowe krwawienie (występujące punktowo). Gojenie przebiega sprawnie i trwa zazwyczaj od 2 do 4 dni,  z czasem przeistaczając się w ściemnienie naskórka oraz delikatny rumień. Rzadziej pojawiają się natomiast grudkowe zmiany, którym towarzyszy nieznaczny świąd skóry. Objaw ten może utrzymywać się od 1 do 3 dni. W celu jego złagodzenia można zastosować fotomodulację LED oraz powszechnie dostępne środki przeciwalergiczne.

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • stany zapalne na skórze objętej terapią
 • aktywna opryszczka
 • opalenizna, czy używanie samoopalaczy
 • stosowanie leków i preparatów światłouczulających (np. dziurawiec)

 

rekomendacjeCutera_BienkowscyClinic

W Bieńkowscy Clinic® nieustannie dążymy do perfekcji, również wybierając producentów urządzeń medycznych. Cutera® to światowy lider w produkcji laserów, dlatego od lat wykorzystujemy ich rozwiązania w naszej pracy. Oni zaś odwdzięczają się, doceniając nasze kompetencje i zaangażowanie w rozwój i propagowanie ich technologii.

Bardzo miło nam zatem oznajmić, że jako jedyna klinika w tej części Europy otrzymaliśmy tytuł “CENTER OF EXCELLENCE”, przyznawany ośrodkom referencyjnym i szkoleniowym Cutera®. Taka motywacja daje nam energię do kontynuowania wytężonej pracy w uwalnianiu naszych Pacjentów od problemów i kompleksów. Ponadto dr n. med. Marcin Bieńkowski jest członkiem Cutera® University i międzynarodowym trenerem oraz  wykładowcą Cutera®.

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>


ENCYKLOPEDIA ZMIAN NACZYNIOWYCH>>


Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-