Laser Cutera Enlighten Triplex technologia pikosekundowa (usuwanie tatuaży, makijażu permanentnego)

OPIS METODY

CUTERA ENLIGHTENTM PICO – 3 generacji jest obecnie najnowocześniejszym i najbardziej wszechstronnym medycznym system laserowym klasy PREMIUM.

Zabieg usuwania blizn, przebarwień, rozstępów, wiotkości skóry w Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz i Częstochowa

ENLIGHTEN TRIPLEX PICO amerykańskiej firmy Cutera®  jako jedyny z systemów PICO stanowi de facto 3 różne lasery w 1 urządzeniu. Zapewnia to lekarzowi najszerszy zakres parametrów: najwyższą moc impulsu dostępnego w 3 długościach fali: 532nm, 670nm i 1064nm oraz możliwość pracy w technologii piko- i nanosekundowej, zarówno w trybie klasycznym, jak i frakcyjnym.

 

Zabieg usuwania blizn, przebarwień, rozstępów, wiotkości skóry w Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz i Częstochowa

 

Profesjonalne i zaawansowane rozwiązanie technologiczne, które w rękach doświadczonego terapeuty stanowi doskonałe narzędzie terapeutyczne. Możliwość pracy w różnych trybach oraz zmiana każdego z parametrów indywidualnie znacznie zwiększa możliwości  i skuteczność terapii. Wszystko to sprawia, że oryginalny laser LASER Cutera ENLIGHTENTM TRIPLEX zaprojektowany i wykonany w USA pozostaje poza zasięgiem zarówno swoich poprzedników jak i innych urządzeń pikosekundowych na rynku zwłaszcza chińskich i koreańskich kopii.

Terapia pikosekundowa ENLIGHTEN pozwala na szybkie, bezpieczne i przede wszystkim skuteczne usuwanie każdego typu i koloru tatuażu oraz makijażu permanentnego. Tylko z zastosowaniem najnowszej technologii w rękach doświadczonego eksperta Bieńkowscy Clinic® zabieg daje gwarancję sukcesu, bez pozostawienia blizn czy przebarwień.

 

 

Usuwanie barwnika tatuażu – z definicji wiąże się z rozbijaniem jego dużych cząstek na coraz mniejsze, z którymi dotychczas stosowane lasery nanosekundowe sobie nie radzą. Stąd powszechne są sytuacje tatuaży nie tyle usuniętych, co rozjaśnionych.

Bardzo drobne cząsteczki barwnika usunąć można impulsem w technologii pikosekundowej (10-12 sekundy), czyli impulsem trwającym jedną miliardową część sekundy, a więc aż 1000 razy krótszym niż impuls nanosekundowy.

Aplikacja energii w tak krótkim czasie wywołuje zjawisko foto-mechaniczne, niszczące barwnik. Zastosowanie aż trzech długości fali lasera EnlightenTM TRIPLEX pozwala na różną głębokość penetracji i zniszczenie różnych kolorów barwnika, tym samym zapewniając nam możliwość bezpiecznego usunięcia różnobarwnych tatuaży w każdej lokalizacji.

 

UWAGA – z uwagi na fakt, iż pierwsze 2-3 zabiegi przynoszą wizualny efekt każdym, nawet nieprofesjonalnym laserem, pacjenci nieświadomi tego faktu poddają się zabiegom w nieprofesjonalnych gabinetach. Co jednak bardzo istotne, takie zabiegi wskutek nieodpowiedniego lasera i doświadczenia osoby wykonującej, powodują włóknienie skóry wokół cząstek tatuażu – czyniąc go niemalże nieusuwalnym i tworząc mało estetyczny efekt tatuażu wymieszanego z blizną.

WSKAZANIA

 • tatuaże – wszystkie kolory
 • tatuaże pourazowe
 • makijaż permanentny

OBSZAR WYKONYWANIA ZABIEGU

 • twarz i całe ciało – w zależności od lokalizacji tatuażu/ makijażu permanentnego

 

ZALETY I EFEKTY ZABIEGU

 • skuteczność w usuwaniu każdego koloru tatuażu oraz makijażu permanentnego
 • bezpieczeństwo i precyzja
 • zredukowane odczucia bólowe
 • pierwsze efekty widoczne są po kilku tygodniach od jego wykonania i narastają z każdą kolejną sesją zabiegową

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg laserem Cutera ENLIGHTENTM TRIPLEX rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia i odtłuszczenia skóry.

Terapię w trybie piko/ nanosekundowym można wykonać po uprzednim znieczuleniu skóry pacjenta żelem z tetrakainą.  Jednak ze względu na zastosowanie ultrakrótkich impulsów laserowych ból podczas zabiegu jest zdecydowanie zredukowany. Dodatkowo podczas trwania całej procedury używa się systemu chłodzącego – Zimmer®, co znacznie podnosi komfort całego zabiegu.

Po zakończonej sesji aplikuje się na skórę odpowiedni krem łagodzący i ochronny.

YouTube video

YouTube video

CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGU

Liczba zabiegów oraz częstotliwość ich przeprowadzania zależy od ilości, głębokości oraz rodzaju tuszu zastosowanego do wykonania tatuażu.

Terapia jest procesem skomplikowanym, wiążącym się z wieloma sesjami zabiegowymi – zwłaszcza przy tatuażach kolorowych i starszych. Zabieg powinien być wykonywany wyłącznie przez doświadczonego lekarza oraz opatrzony szczegółowymi zaleceniami.

Następująca w wyniku zabiegu redukcja barwnika zachodzi stopniowo, a kolejne sesje powinny być wykonywane w ok 6-8 tygodniowych odstępach. Zaleca się terapie łączone z procedurami fotomodulacji, zastosowaniem czynników wzrostu lub laserami frakcyjnymi. Zwiększa to biologiczną reakcję skóry, wspomagając procesy jej regeneracji.

Podczas leczenia istotne jest stosowanie preparatów łagodzących oraz ochrona przed UV.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Skóra przed zabiegiem nie wymaga specjalnego przygotowania. Dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów warto, aby nie była opalona lub zabarwiona samoopalaczem czy balsamem brązującym. Z zabiegu dyskwalifikuje również przyjmowanie leków oraz preparatów światłouczulających.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Zaleca się intensywne nawilżanie oraz stosowanie łagodzących środków do mycia i pielęgnacji skóry.  Szczególną uwagę zwrócić należy na ochronę przed UV. W kolejnych dniach zalecane jest wprowadzenie aktywnych preparatów wspomagających przebudowę. Zostaną one zalecone podczas wizyty w klinice.

 

MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU

Często występującymi objawami po zabiegu są obrzęk oraz zaczerwienienie skóry, które trwa zazwyczaj od 2 do 10 dni. Rzadziej strupki, pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym, czy nieznaczne krwawienie, w następstwie którego może pojawić się przejściowe zaróżowienie skóry. Czas utrzymywania się ewentualnego rumienia wynosi do kilku tygodni.

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • stany zapalne na skórze objętej terapią
 • aktywna opryszczka
 • opalenizna, czy używanie samoopalaczy
 • stosowanie leków i preparatów światłouczulających (np. dziurawiec)

 

rekomendacjeCutera_BienkowscyClinic

W Bieńkowscy Clinic® nieustannie dążymy do perfekcji, również wybierając producentów urządzeń medycznych. Cutera® to światowy lider w produkcji laserów, dlatego od lat wykorzystujemy ich rozwiązania w naszej pracy. Oni zaś odwdzięczają się, doceniając nasze kompetencje i zaangażowanie w rozwój i propagowanie ich technologii.

Bardzo miło nam zatem oznajmić, że jako jedyna klinika w tej części Europy otrzymaliśmy tytuł “CENTER OF EXCELLENCE”, przyznawany ośrodkom referencyjnym i szkoleniowym Cutera®. Taka motywacja daje nam energię do kontynuowania wytężonej pracy w uwalnianiu naszych Pacjentów od problemów i kompleksów. Ponadto dr n. med. Marcin Bieńkowski jest członkiem Cutera® University i międzynarodowym trenerem oraz  wykładowcą Cutera®.

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>


ENCYKLOPEDIA ZMIAN NACZYNIOWYCH>>


Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-