Skip to main content

Laser pikosekundowy (usuwanie tatuaży, makijażu permanentnego)

Opis

Usuwanie tatuaży to proces, który obejmuje serię zabiegów laseroterapii. Procedury przeprowadzamy z wykorzystaniem lasera pikosekundowego najnowszej generacji. Terapia polega na rozbijaniu barwnika na coraz mniejsze cząsteczki, które są możliwe do usunięcia przez nasz układ odpornościowy. Seria zabiegów powoduje iż tatuaż lub makijaż permanentny z czasem staje się niewidoczny. Zabiegi w naszej klinice wykonuje doświadczony lekarz, który decyduje o doborze odpowiednich parametrów. Szeroki wachlarz nastawów urządzenia oraz 3 długości fal pozwalają na usuwanie niemal wszystkich tatuaży również kolorowych. (Dzięki możliwości oddawania światła o długości fal 532 nm, 670 nm oraz 1064 nm możemy usuwać oporne barwniki niebieskie czerwone oraz żółte.) Zwiększenie intensywności zabiegu zastosowanie soczewki frakcyjnej. Procedurę można wykonać jednoczasowo łącząc ją z klasyczną laseroterapią co znacznie zwiększa efekty oraz skraca czas usuwania tatuażu. Soczewka frakcyjna intensyfikuje zabieg nawet pięciokrotnie!

Przebieg zabiegu

Wszystkie informacje przekazywane są pacjentowi podczas konsultacji. W większości przypadków zabieg laserem pikosekundowym wykonywany jest po dokładanym oczyszczeniu skóry oraz miejscowym znieczuleniu specjalną maścią.  W celu zwiększenia komfortu Pacjentów wykorzystujemy urządzenie do krioterapii, które podczas całego zabiegu i chwilę po nim mocno schładza skórę. Zabieg w zależności od obszaru trwa od 5 do 30 min. W przypadku usuwania makijażu permanentnego z okolicy z okolicy powiek (również linii rzęs) stosujemy okulary podpowiekowe, które zapewniają bezpieczeństwo. Po zakończonej procedurze wykonujemy zabieg fotomodulacji LED który znacznie skraca gojenie.

bienkowscyclinic

Liczba zabiegów oraz częstotliwość ich przeprowadzania zależy od ilości, głębokości oraz rodzaju tuszu zastosowanego do wykonania tatuażu. Terapia jest procesem skomplikowanym, wiążącym się z wieloma sesjami zabiegowymi – zwłaszcza przy tatuażach kolorowych i starszych. Redukcja barwnika zachodzi stopniowo, a kolejne sesje powinny być wykonywane w ok. 6-8 tygodniowych odstępach. 

Podczas leczenia istotne jest stosowanie preparatów łagodzących oraz ochrona przed UV.

EFEKTY

Wskazania

  • tatuaże czarne i kolorowe
  • makijaże permanentne

Przebieg gojenia

Zwykle gojenie przebiega z obrzękiem, zaczerwienieniem utrzymującym się około tygodnia. Często usuwaniu tatuażu towarzyszy pojawienie się pęcherzy z płynem surowiczym. Wszyscy Pacjenci otrzymują spersonalizowane zalecenia, które zwiększają komfort, skracają gojenie oraz eliminują ryzyko wystąpienia powikłań. Dzięki wykorzystaniu technologii piko sekundowej proces gojenia zostaje znacznie skrócony a objawy pozabiegowe nie są dotkliwe. 


CENNIK


Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>. W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym.

Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-