Skip to main content

Plastyka krocza po porodzie

Opis dla Plastyka krocza po porodzie

W wielu przypadkach w czasie naturalnego porodu wykonywany jest zabieg ułatwiający i przyspieszający poród dziecka, mianowicie nacięcie krocza. Zabieg ten może zniszczyć lub zmienić znaczną część tkanek w regionie krocza, powodując często problemy związane z naturalnymi funkcjami tego regionu. Typowym efektem ubocznym może być zwiększona relaksacja mięśni krocza wraz z poszerzeniem średnicy pochwy, a nawet nietrzymanie moczu. Ponadto tkanki pochwy mogą utracić jędrność i obszar ten może stać się nadzwyczaj elastyczny do tego stopnia, iż współżycie już nie jest takie jakie było do tej pory.

Medycznym i naukowo uzasadnionym rozwiązaniem jest kosmetyczna rekonstrukcja obszaru krocza zwana perineoplastyką, dążąca do odnowy zniekształconych tkanek. Procedura ta może z powodzeniem zwęzić dany obszar, znieść nadmiar wiotkiej i „luźnej” tkanki i wzmocnić struktury krocza, poprawiając w ten sposób seksualną satysfakcję z dnia na dzień.

Przygotowanie do zabiegu – zalecenia przedoperacyjne

Operację poprzedza wizyta konsultacyjna. Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania (badania można wykonać w klinice):

  • grupa krwi
  • morfologia
  • badanie ogólne moczu
  • (krzepnięcie) APTT, INR, PT
  • EKG po 40 roku życia
  • antygen HBS, HCV, HIV
  • elektrolity
  • poziom cukru

Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie wolno przyjmować następujących leków: aspiryny ani jej pochodnych (np. Acard), witaminy E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Środki te niekorzystnie wpływają na przedłużenie krwawienia w trakcie i po operacji. Należy zaprzestać palenia tytoniu na 3 dni przed operacją. Należy poinformować operatora o przebytej infekcji, jeżeli taka miała miejsce w okresie 2 tygodni przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym.

Zalecenia pooperacyjne

Okres gojenia po kosmetycznej chirurgii tkanek krocza trwa około 4-6 tygodni. Materiały szewne używane do operacji są wysokiej jakości i w pełni wchłanialne. Nie ma więc konieczności ściągania żadnych szwów. W celu przyspieszenia gojenia stosowane są globulki z kwasem hialuronowym. W okresie pooperacyjnym zalecamy unikanie wysiłku fizycznego i podnoszenia ciężarów ponad 2 kg do około 30 dni od zabiegu. Badania kontrolne planowane są 7 dni, 28 dni i 3 miesiące po zabiegu. Pacjentka może odczuwać utrzymujący się ból po zabiegu, który ulega złagodzeniu zarówno po lekach przeciwbólowych, dostępnych bez recepty, jak i np. Ketonalu. Podwyższona temperatura u pacjentki do 37,5 stopni nie jest niczym niepokojącym.

Higiena miejsca intymnego po zabiegu powinna polegać na codziennym delikatnym podmywaniu i osuszaniu szwów papierowym ręcznikiem poprzez dotyk, a nie pocieranie. Można smarować gojącą się ranę maścią przepisaną przez lekarza prowadzącego, zawierającą antybiotyk.

Powrót do aktywności seksualnej następuje od 4 do 6 tygodni po zabiegu.

Skrupulatne stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych jest kluczowe w szybkiej rekonwalescencji i znacząco wpływa na efekt końcowy operacji.

 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-