Skip to main content
Czy naczynka znikają?

Czy naczynka znikają?

Opis dla: Czy naczynka znikają?

Popękane naczynka mogą [pojawiać się na skutek bodźców zewnętrznych, jak i wewnętrznych, w większości przypadków powodują kompleksy, brak zadowolenia z wyglądu. Stąd duże zainteresowanie pacjentów zabiegami usuwania naczynek na twarzy oraz różnych partiach ciała, takich ja np. łydki, uda. Masz nieestetyczne zmiany naczyniowe, które przenikają przez naskórek? Sprawdź, czy naczynka mogą samoistnie zniknąć. Poznaj najpopularniejsze metody usuwania naczynek.

Od czego robią się naczynka?

Zanim wyjaśnimy, czy naczynka mogą samoistnie zniknąć, warto wyjaśnić, jakie podstawowe są przyczyny rozwoju tego typu niedoskonałości. Otóż naczynka (inaczej teleangiektazje) często pękają u osób posiadających wrażliwą, skłonną do podrażnień skórę. Te nieestetyczne zmiany mogą być też konsekwencją długotrwałej ekspozycji na promieniowanie słoneczne bez odpowiedniej fotoochrony. Tzw. pajączki pojawiają się u osób stosujących używki (alkohol, papierosy).

Poszerzone naczynia włosowate mogą być objawem nadciśnienia tętniczego i różnych innych chorób ogólnoustrojowych. W wielu przypadkach teleangiektazje sygnalizują rozwój trądziku różowatego. Warto wspomnieć również o czynnikach zewnętrznych takich jak silny mróz i  wiatr. Inne czynniki sprawcze to:

  • zaburzenia hormonalne,
  • stosowanie maści sterydowych,
  • dieta obfitująca w gorące i ostre potrawy,
  • predyspozycje genetyczne,
  • zaburzenia krążenia.

Czy naczynka mogą samoistnie zniknąć?

Teleangiektazje nie znikają samoistnie, możemy nieco zmniejszyć ich widoczność o je wzmocnić, dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Pomocne mogą okazać się dermokosmetyki np. z wyciągiem z kasztanowca, rutyną, flawonoidami, witaminą C, witaminą K uszczelniającą naczynka.

Jednak chcąc pozbyć się całkowicie tych defektów urody, należy skorzystać z profesjonalnych zabiegów niwelujących pękające naczynka. Warto dodać, iż likwidacja zmian naczynkowych jest bezbolesna i daje zadowalające rezultaty nawet u osób z licznymi teleangiektazjami.

Jak można usunąć naczynka?

Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów usuwania naczynek, które nie wymagają od pacjenta szczególnych przygotowań ani nie wiążą się z długą rekonwalescencją. W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy oferujemy m.in. laseroterapię. Na czym polega ta metoda? Laser medyczny emituje energię świetlną, która następnie pochłania czerwony barwnik hemoglobiny. Wiązka laserowa sprawia, że krew ścina się i niszczy ściany naczynka krwionośnego. Z czasem naczynie jest usuwane z organizmu na drodze naturalnych przemian. Ile sesji zabiegowych jest niezbędnych do pozbycia się teleangiektazji? To dość indywidualna kwestia. W zależności od wielkości zmian i koloru naczyń trzeba poddać się 1-3 zabiegom w ciągu kilku miesięcy.

Innym sposobem na pękające naczynka jest skleroterapia, która znajduje zastosowanie u pacjentów z pajączkami na nogach. To nieoperacyjna metoda zwana zamiennie ostrzykiwaniem. Na czym polega? Lekarz wstrzykuje do światła zmienionego chorobowo naczynia roztwór sklerotyzujący. Iniekcje wywołują kontrolowany stan zapalny, śródbłonek naczynia ulega obrzękowi, a z czasem pajączek się wykrzepia, zwłóknia i stopniowo zanika.

Należy wspomnieć, iż każdy zabieg usuwania naczynek krwionośnych poprzedza wizyta u lekarza, w trakcie której omawiane są wskazania, przeciwwskazania. Specjalista ocena ogólny stan zdrowia pacjenta, pyta o oczekiwania względem terapii i dopiera optymalną metodę terapeutyczną.

Masz pytania dotyczące zabiegów usuwania naczynek na twarzy lub na nogach? Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-