Skip to main content

Czy po liposukcji tłuszcz wraca?

Opis dla: Czy po liposukcji tłuszcz wraca?

Liposukcja to zabieg modelujący ciało, który pozwala usunąć znaczne ilości niechcianej tkanki tłuszczowej. Procedura ta jest powszechnie wykonywana u kobiet, jak i u mężczyzn zmagających się z depozytami tłuszczu w różnych partiach ciała, który trudno zniwelować za pomocą ćwiczeń i diety. Niechciany tłuszcz może być również traktowany jako naturalny wypełniacz, dodając objętości obszarom, które tego wymagają np. piersiom, pośladkom, czy policzkom. Część osób zastanawia się, czy odessany w trakcie zabiegu liposukcji tłuszcz powraca? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu!

Zabieg liposukcji – czy usunięty tłuszcz odrasta?

Zabiegi tkanki tłuszczowej daje naturalne i trwałe rezultaty, co to dokładnie oznacza? Należy podkreślić, iż adipocyty (komórki tłuszczowe) nie mogą odrodzić się na nowo w obszarze, z którego zostały odessane podczas zabiegu liposukcji. Tak więc usunięty tłuszcz nigdy nie powraca w tym samym miejscu (organizm nie ma zdolności do regeneracji zniszczonych adipocytów). Natomiast jeśli będziemy prowadzili niezdrowy tryb życia, komórki tłuszczowe będą gromadzić się w innych miejscach i tak naprawdę zaprzepaścimy efekty liposukcji. Dlatego rekomendujemy, aby po zabiegu prowadzić aktywny tryb życia i stosować racjonalną, dobrze zbilansowaną dietę.

Na czym polega liposukcja laserowa? Czy to boli?

Jedną z popularnych metod liposukcji jest technika laserowa, na czym polega? Laser medyczny podczas pracy, dzięki wiązkom światła upłynnia tkankę tłuszczową w miejscach jej nadmiaru. Urządzenie podgrzewa też skórę, stymulując jej komórki do regeneracji, dzięki czemu fibroblasty produkują nowe włókna kolagenowe, a ciało po zabiegu jest nie tylko wysmuklone, ale i napięte. Tak więc laser niszczy tłuszcz i ujędrnia skórę.

Czy zabieg liposukcji laserowej jest bolesny? Nie, gdyż standardowo stosujemy u pacjentów znieczulenie miejscowe, z opcją wspomagania sedacją dożylną w asyście anastezjologicznej. Liposukcję wykonuje doświadczony lekarz chirurg. Zabieg nie wymaga hospitalizacji, jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych.

Przed liposukcją odbywa się rozmowa kwalifikująca pacjenta do zabiegu. Podczas spotkania ze specjalistą omawiane są wskazania, przeciwwskazania, plan leczenia, zalecenia pozabiegowe oraz oczekiwania pacjenta. Lekarz ocenia też Twój ogólny stan zdrowia i podejmuje decyzję o kwalifikacji do zabiegu liposukcji.

Czy po liposukcji wisi skóra? Zabiegi ujędrniające stosowane pomocniczo

Wiele osób zainteresowanych liposukcją ciała obawia się obwisłej skóry w leczonym obszarze, czy słusznie? Otóż po odsysaniu tłuszczu w przebiegu procesu gojenia i regeneracji następuje naturalne obkurczanie skóry, które może trwać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy (dlatego warto uzbroić się w cierpliwość po zabiegu liposukcji). Stopień obkurczenia skóry zależy od wielu czynników, takich jak np.:

  • wiek,
  • indywidualne predyspozycje,
  • ilość odessanej tkanki tłuszczowej,
  • jakość skóry przed liposukcją.

Pomocniczo po liposukcji można wspomagać się innymi zabiegami, które mają na celu ujędrnienie skóry. Do popularnych procedur zaliczamy:

  • sekwencyjny podciśnieniowy drenaż limfatyczny,
  • fale radiowe (radiofrekwencję przezskórną),
  • karboksyterapię,
  • mikronakłuwanie.

Chcesz odessać tkankę tłuszczową z podbródka, okolic kolan lub brzucha? W Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy wykonujemy liposukcję na różnych partiach ciała, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, dobierając metody terapeutyczne indywidualnie do każdego przypadku. Nie zwlekaj i umów się na wstępną konsultację.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-