Skip to main content

Ile kosztuje jeden zabieg mezoterapii w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje jeden zabieg mezoterapii w Częstochowie?

Dobra kondycja skóry jest bardzo ważna dla zachowania promiennej i zdrowej cery. Niestety często zdarza się, że problemem są oznaki starzenia, brak dostatecznego nawilżenia, przebarwienia, utrata jędrności czy nierówny koloryt. W wielu przypadkach domowa pielęgnacja nie wystarcza. Wówczas można zastosować specjalistyczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak mezoterapia. Jak działa ta procedura, dla kogo jest przeznaczona i ile kosztuje zabieg mezoterapii?

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który można przeprowadzić zarówno w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, na brzuchu, udach czy pośladkach, jak i innych problematyczny obszarach ciała. Specjaliści oferują zarówno mezoterapię igłową, jak i mezoterapię mikroigłową.

Mezoterapia igłowa jest wykorzystywana w leczeniu różnego rodzaju przypadłości skórnych oraz schorzeń i polega na wstrzyknięciu niewielkich dawek odpowiednio dobranego preparatu do potrzeb pacjenta. Mezoterapia na twarz jest często przeprowadzana z użyciem takich substancji, jak kwas hialuronowy, peptydy biomimetyczne, komórki macierzyste, koktajle witaminowe czy osocze bogatopłytkowe. Mezoterapia do włosów zawiera najczęściej różne związki aktywne, pobudzające i stymulujące wzrost włosów.

W mezoterapii mikroigłowej, zamiast tradycyjnych iniekcji, wykorzystane zostaje urządzenie wyposażone w mikroigiełki, które nakłuwają skórę pacjenta i pobudzają w ten sposób jego skórę do odnowy oraz regeneracji. Celem takiego zabiegu jest poprawa jędrności, ukrwienia i odmłodzenie cery poprzez stymulację do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny oraz wytwarzania kwasu hialuronowego.

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa – kiedy warto skorzystać z zabiegu?

Kwestia tego, kiedy mezoterapia jest dobrym wyborem, zależy od indywidualnych predyspozycji i potrzeb danej osoby. Wśród wskazań do mezoterapii igłowej można wyróżnić:

 • widoczne oznaki starzenia się skóry,
 • rozstępy i cellulit,
 • przebarwienia skórne oraz utratę jędrności cery,
 • zaburzenia wzrostu włosów i nadmierne ich wypadanie.

Warto pamiętać, że efekty mezoterapii igłowej, w postaci wsparcia metabolizmu komórek skóry, stymulacji fibroblastów do wytwarzania elastyny i kolagenu, pobudzenia mikrokrążenia, nawilżenia cery czy zredukowania stresu oksydacyjnego, daje już sam fakt nakłucia skóry.

Wskazania do mezoterapii mikroigłowej to natomiast:

 • zmarszczki mimiczne i utrwalone oraz bruzdy,
 • blizny,
 • obwisła i zwiotczała skóra,
 • zmęczona, poszarzała cera (szczególnie u palaczy),
 • plamy i przebarwienia posłoneczne,
 • skóra naczynkowa oraz widoczne, popękane naczynia,
 • worki i sińce pod oczami.

Aby uzyskać pozytywne rezultaty, zazwyczaj należy wykonać kilka zabiegów mezoterapii. Ile razy jest to konieczne, zależy jednak od zaawansowania danego problemu oraz rodzaju podanego preparatu.

Mezoterapia – ile kosztuje zabieg w Częstochowie?

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje mezoterapia, jest dość złożona. Ta kwestia ściśle zależy od wybranej placówki i indywidualnego cennika, ale też poziomu oferowanych usług, innowacyjności sprzętu czy jakości preparatów i oferowanych rozwiązań. Wpływ na cenę mezoterapii ma również doświadczenie oraz wykształcenie specjalistów wykonujących zabieg.

Wśród nowoczesnych placówek, które oferują mezoterapię igłową i mikroigłową na najwyższym poziomie, znajduje się Bieńkowscy Clinic w Częstochowie. Mezoterapia mikroigłowa w tej placówce, z zastosowaniem specjalistycznego urządzenia, jest przeprowadzana w cenie od 650 zł. Zabieg z zastosowaniem nowoczesnego preparatu rewitalizującego i przeciwutleniającego to koszt od 700 zł. Innowacyjna terapia przeznaczona do leczenia łysienia i powstrzymania wypadających włosów to w przypadku pojedynczego zabiegu 750 zł, a pakiet 4 spotkań wynosi 2650 zł.

Koszt mezoterapii igłowej zależy od obszaru zabiegowego, rodzaju preparatu i ilości zastosowanej substancji. Ceny wahają się od 650 do ok. 2650 zł. Podczas jednego spotkania można opracować kilka rejonów ciała, np. twarz, szyję i dekolt. Wówczas cena całego zabiegu jest niższa.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-