Skip to main content

Ile kosztuje pozbycie się drugiego podbródka w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje pozbycie się drugiego podbródka w Częstochowie?

Podwójny podbródek to problem dotykający wielu osób bez względu na ich wiek. Poza oczywistym wpływem na wygląd może również obniżać pewność siebie i ogólne samopoczucie. Choć drugi podbródek jest często kojarzony z nadmierną masą ciała, to dotyka także osoby o prawidłowej wadze. Współczesna medycyna estetyczna proponuje różnorodne sposoby na przywrócenie twarzy i szyi utraconą smukłość oraz jędrność. Nowoczesne zabiegi to nieinwazyjne sposoby na młody i piękny wygląd. Z jakimi kosztami wiąże się usunięcie drugiego podróbka?

Skąd bierze się drugi podbródek?

Na pewno większość z nas zadaje sobie pytanie o potencjalne przyczyny pojawiania się podwójnego podbródka. Zwłaszcza osoby, które pomimo regularnych ćwiczeń, zdrowej diety i pielęgnacji twarzy, nadal zmagają się z tym nieestetycznym problemem, mogą czuć frustrację. Drugi podbródek u mężczyzn i kobiet pojawia się najczęściej w wyniku spadku jędrności i gęstości skóry, np. podczas procesu starzenia. Działanie grawitacji prowadzi do obniżenia tkanki tłuszczowej i mięśniowej, a co za tym idzie – opadania skóry i tworzenia się tzw. drugiej brody.

Inne powody drugiego podbródka to:

  • skłonności genetyczne,
  • nadwaga,
  • drastyczne schudnięcie,
  • utrzymująca się nieprawidłowa postawa ciała z opuszczoną głową (np. podczas korzystania z telefonu),
  • częste i intensywne opalanie,
  • choroby tarczycy,
  • zaburzenia hormonalne.

Jak skutecznie usunąć podwójny podbródek w gabinecie medycyny estetycznej?

Masz podwójny podbródek i zastanawiasz się, co zrobić? W Bieńkowscy Clinic w Częstochowie możesz skorzystać z kilku metod redukcji drugiej brody. Wybór konkretnego zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, stanu skóry oraz wskazań specjalisty. Jakie sposoby są najpopularniejsze? Pacjenci najczęściej decydują się na radiofrekwencję z ultradźwiękami lub zabieg HIFU. Obie metody wyróżniają się małą inwazyjnością i brakiem konieczności używania skalpela.

High Intensity Focused Ultrasound opiera się na zastosowaniu ultradźwięków o wysokiej intensywności, skoncentrowanych na danym obszarze skóry. Fale przenikają w głębokie warstwy tkanek skóry, powodując pobudzenie komórek do wzmożonych procesów regeneracji i syntezy nowych włókien kolagenowych. Skóra staje się jędrna i smuklejsza już po pierwszej sesji. Ponadto HIFU precyzyjnie niszczy komórki tłuszczowe, dzięki czemu jest nazywany jedną z najlepszych metod modelowania sylwetki i redukcji podwójnej brody.

Drugim sposobem usuwania drugiego podbródka dostępnym w Bieńkowscy Clinic jest radiofrekwencja. To rewolucyjne połączenie fal dźwiękowych i ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Zabieg pozwala na szybkie ujędrnienie skóry oraz likwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej w danym obszarze ciała. Cała procedura jest szybka, nie powoduje dolegliwości bólowych ani nie prowadzi do powstania ran czy blizn. Parametry mogą być dowolnie modyfikowane przez specjalistę, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Podczas zabiegu radiofrekwencji dochodzi do głębokiego podgrzewania tkanek, powodującego skurcz włókien kolagenowych. Fale ultradźwiękowe, które przenikają do tkanki tłuszczowej, rozbijają komórki tłuszczowe. Już po jednej sesji można zauważyć poprawę elastyczności skóry oraz ujędrnienie obszaru podbródka.

Zabiegi usuwające podwójny podbródek – cena w Częstochowie

Koszt pozbycia się drugiego podbródka zależy w głównej mierze od wybranej metody oraz lokalizacji kliniki. Warto pamiętać, że płacimy nie tylko za sam zabieg, lecz także dostęp do wykwalifikowanych specjalistów, zużycie materiałów, sprzęt medyczny i renomę kliniki.

Przykładowo w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie za radiofrekwencję podbródka z ultradźwiękami zapłacimy od 1150 zł. Z kolei nieinwazyjny lifting HIFU to koszt około 6700 zł. Ostateczną cenę ustala jednak specjalista na pierwszej wizycie przedzabiegowej.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-