Skip to main content
Ile kosztuje usuwanie blizn w Częstochowie?

Ile kosztuje usuwanie blizn w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje usuwanie blizn w Częstochowie?

Blizny to nieestetyczne ślady na ciele, których na ogół nie chcemy oglądać. Zwykle w mniejszym lub większym stopniu wpływają negatywnie na wizerunek danej osoby, nierzadko wiążąc się też z przykrymi wspomnieniami. Istnieją jednak metody na pozbycie się takich niechcianych „pamiątek”. Ile kosztuje usuwanie blizn w Częstochowie? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł.

Skąd się biorą blizny?

Usuwanie blizn to jeden z zabiegów, które w gabinetach medycyny estetycznej są wykonywane najczęściej. Nic dziwnego, ponieważ tego typu ślady na ciele nie są efektem pożądanym, nawet jeżeli mają niewielkie rozmiary. Czym właściwie są?

Pod pojęciem blizny rozumiemy zgrubiałe i przerośnięte tkanki tworzące widoczny na skórze znak. Powstają w wyniku procesu gojenia się ran, które mogą pochodzić ze skaleczeń, urazów lub oparzeń, ale także być efektem chorób (np. ospy, trądziku) operacji chirurgicznych (np. cesarskiego cięcia).

Kształt blizny, a także jej rozmiar, kolor i tekstura, są uzależnione od wielu czynników. Wpływ na jej wygląd mają przede wszystkim pochodzenie rany oraz jej rozległość i głębokość. Ważnym aspektem jest również przebieg gojenia, który w dużej mierze zależy od indywidualnych cech danego organizmu.

Wyróżniamy blizny o strukturze prawidłowej i nieprawidłowej. Pierwszy typ to blizna powstała po standardowym gojeniu rany, bez towarzyszącego ubytku tkanki. Taka blizna z czasem najczęściej blednie i staje się coraz mniej widoczna, choć na ogół nie znika całkowicie. Blizna nieprawidłowa powstaje w wyniku powikłań w procesie gojenia się rany. Często jest zgrubiała, a jej kolor znacząco odbiega od koloru otaczającej ją skóry. Nierzadko też wykracza poza obszar pierwotnej rany, sprawiając wrażenie „rozlanej”.

Jak usunąć blizny?

W przypadku ran, które zagoiły się prawidłowo, możliwe jest podjęcie aktywności mających na celu zmniejszenie widoczności blizny w naturalny sposób. Dotyczy to przede wszystkim śladów pozostałych na ciele po operacjach. Ich wielkość i kształt na ogół są precyzyjnie zaplanowane przez wykwalifikowanego chirurga wykonującego zabieg, a ryzyko komplikacji jest relatywnie małe. Takie blizny – np. blizny poporodowe – można skutecznie rehabilitować, tj. wspomagać regenerację skóry poprzez stosowanie odpowiednich preparatów i poddawanie jej fizjoterapii.

Masaże i inne zabiegi mogą przyczynić się do zmniejszenia widoczności blizny krótko po jej powstaniu. Nie usuną jej jednak całkowicie. Aby osiągnąć taki (bądź zbliżony) efekt, warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej.

Istnieje kilka sposobów na skuteczne usuwanie blizn. Najlepsze efekty daje połączenie dwóch lub więcej z nich, przy czym osią terapii jest zastosowanie lasera frakcyjnego.

Zabieg polega na precyzyjnym bombardowaniu zmienionych tkanek wiązkami skupionego światła o określonej długości. Powstałe wewnątrz blizny punkty koagulacji powodują przyspieszenie wymiany komórkowej, co prowadzi do stopniowego wygładzenia i zniwelowania blizny. Procedura jest bezpieczna i skuteczna, a dzięki zastosowaniu systemu chłodzącego skórę, również niemal bezbolesna.

Laseroterapię warto dopełnić zabiegiem towarzyszącym, który wspomaga rozpoczętą bioregenerację tkanek. W gabinetach Bieńkowscy Clinic stosujemy iniekcję socza bogatopłytkowego, czynników wzrostu, egzosomów lub komórek macierzystych. Wybór preparatu uzależniamy od indywidualnych potrzeb danego pacjenta.

Ile kosztuje usuwanie blizn w Częstochowie?

Cena usunięcia blizny laserem jest uzależniona od wielu czynników. Aby poznać szacunkowy kosztorys, udaj się do wybranego gabinetu medycyny estetycznej. Lekarz przeprowadzi oględziny potencjalnego miejsca zabiegowego i oceni zakres pracy. Na koszt terapii, ale także jej potencjalne rezultaty, wpływ mają m.in. wielkość i kształt blizny, jej głębokość i pochodzenie. Nie bez znaczenia w procesie leczenia będą również indywidualne zdolności regeneracyjne Twojego organizmu.

Całość laseroterapii może obejmować od jednego do kilku zabiegów. To również jest czynnik, od którego zależy finalny koszt usunięcia blizny. W gabinetach Bieńkowscy Clinic cena pojedynczej sesji wynosi od 550 zł.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-