Skip to main content
Ile kosztuje przeszczep tłuszczu w Częstochowie?

Ile kosztuje przeszczep tłuszczu w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje przeszczep tłuszczu w Częstochowie?

Liposukcja, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej, to zabieg medycyny estetycznej, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie mniej chętnie pacjenci i pacjentki korzystają z procedury nieco bardziej skomplikowanej, ale dającej bardziej spektakularne rezultaty, czyli przeszczepu tłuszczu. Kiedy się go wykonuje i ile to kosztuje w Częstochowie? Sprawdź!

Co to jest przeszczep tłuszczu i kiedy się go wykonuje?

Przeszczep tłuszczu, nazywany lipofillingiem lub lipotransferem, to jedna z popularnych procedur medycznych mających na celu modelowanie sylwetki i twarzy. Jego dwa główne cele obejmują wyszczuplenie określonych obszarów ciała oraz powiększenie lub zmianę kształtu innych obszarów.

Miejsca zabiegowe, z których odsysa się tkankę tłuszczową, to najczęściej brzuch, uda, podbródek czy ramiona. Tkanka pozyskana na drodze liposukcji służy zazwyczaj do powiększenia i wymodelowana piersi czy pośladków. Niekiedy stosuje się ją także do wypełnienia zapadniętych miejsc na twarzy (np. dolnych powiek, okolic skroni) lub uzupełnienia ubytków tkankowych.

Ubocznym, choć pożądanym efektem zabiegu, jest ujędrnienie i uelastycznienie skóry oraz jej głęboka regeneracja. Dzieje się tak, ponieważ tkanka tłuszczowa wykorzystywana do zabiegu zawiera komórki macierzyste, które mają zdolność biorewitalizacji ciała.

Przeszczep tkanki tłuszczowej można wykonać z powodu subiektywnego niezadowolenia pacjenta z kształtu lub objętości danego obszaru jego ciała. Wskazaniem obiektywnym może być natomiast wrodzona lub nabyta asymetria (np. pomiędzy dwiema piersiami) bądź ubytek tkanki powstały np. w wyniku operacji, urazu czy wypadku

Jak przebiega procedura przeszczepu tłuszczu?

Jak każda procedura medyczna, przeszczep tłuszczu poprzedzony jest konsultacją z lekarzem. W jej trakcie przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, ustala się też zakres pracy oraz wyklucza przeciwwskazania. Do tych ostatnich należą m.in. ciąża i laktacja, niektóre choroby przewlekłe czy zaburzenia krzepliwości krwi.

Zabieg właściwy składa się z dwóch głównych etapów. Pierwszym z nich jest liposukcja, czyli popularne odsysanie tłuszczu. Celem tej procedury jest zmniejszenie objętości wybranego obszaru lub obszarów ciała, a także uzyskanie materiału do przeszczepu.

Drugi etap to wprowadzenie pobranej tkanki tłuszczowej do miejsca docelowego. Aby to było możliwe, materiał musi uprzednio zostać przefiltrowany i odpowiednio oczyszczony. Celem tej procedury jest powiększenie i/lub wymodelowanie wybranego obszaru lub obszarów ciała.

Zarówno pierwszy, jak i drugi etap zabiegu wykonywany jest przy pomocy specjalistycznego sprzętu medycznego oraz z zastosowaniem znieczulenia (w zależności od przypadku – miejscowego lub ogólnego). Odciąganie i wtłaczanie tłuszczu odbywa się przez tzw. mikrokaniule, czyli cienkie rurki z końcówkami ssącymi. Nacięcia na skórze, które są konieczne, aby wprowadzić mikrokaniule do ciała, mają długość kilku milimetrów i stają się praktycznie niewidoczne po krótkim czasie od zabiegu.

Czas trwania lipotransferu jest uzależniony w dużej mierze od rozległości modelowanych obszarów i ilości tkanki tłuszczowej, która ma zostać przeszczepiona. Całość nie przekracza zwykle 60-90 minut. Po zakończeniu pracy pacjentowi zostają nałożone opatrunki i po relatywnie krótkiej obserwacji zostaje on zwolniony do domu z zastrzeżeniem konieczności przestrzegania zaleceń i stawienia się na wizycie kontrolnej po określonym czasie.

Ile kosztuje przeszczep tłuszczu w Częstochowie?

Cena zabiegu określana jest indywidualnie dla danego przypadku, Aby otrzymać szacunkowy kosztorys, należy zgłosić się na konsultację do wybranej kliniki medycyny estetycznej. W Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy przeszczep tłuszczu można wykonać już za ok. 5000 zł.

Warto dodać, że raz przeprowadzony zabieg lipotransferu może przynieść efekty na długie lata, nawet do końca życia. Warunkiem utrzymania szczupłej sylwetki jest przestrzeganie zaleceń lekarza, do których zalicza się zdrowy tryb życia (w tym dieta i aktywność fizyczna) po zabiegu. Przeszczepiona tkanka tłuszczowa zostaje w docelowym miejscu na stałe, choć zwykle kilka procent zostaje wchłonięte przez organizm w okresie rekonwalescencji. W razie potrzeby można przeprowadzić zabieg uzupełniający.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-