Skip to main content

Ile kosztuje usuwanie zmian skórnych w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje usuwanie zmian skórnych w Częstochowie?

Zmiany skórne mogą znacząco wpływać na nasz wygląd i samopoczucie. Niektóre z nich są niewielkie i pojedyncze, jednak istnieją też takie, które występują w grupach lub przybierają duże rozmiary. Współczesna medycyna estetyczna umożliwia pozbywanie się takich zamion. Ile kosztuje usuwanie zmian skórnych w Częstochowie? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł.

Jakie zmiany skórne można usunąć w gabinecie medycyny estetycznej?

Usuwanie zmian skórnych jest powszechną praktyką prowadzoną w gabinetach medycyny estetycznej. Istnieje wiele rodzajów niekorzystnych zmian dermatologicznych, poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

Jednym z najczęściej występujących typów zmian skórnych są przebarwienia. Pod tym pojęciem kryją się zmiany pigmentacyjne, czyli nadmierne lub niedostateczne nagromadzenie melaniny w danym miejscu na ciele. Przebarwienia mogą wynikać z różnych czynników – przede wszystkim ze zmian hormonalnych i nadmiernej ekspozycji na słońce. Wyróżniamy kilka rodzajów takich zmian. Są to przede wszystkim piegi, melasma, plamy starcze oraz plamy soczewicowate. Tego typu zmiany skórne najczęściej usuwane są przy pomocy lasera

Malformacje naczyniowe, czyli wady rozwojowe naczyń limfatycznych lub krwionośnych o charakterze wrodzonym. Dzielą się wewnętrznie na kilka rodzajów, co ma duże znaczenie przy wyborze optymalnej metody leczenia. Część malformacji naczyniowych (zwłaszcza tych występujących na narządach wewnętrznych, np. wątrobie czy mózgu) usuwa się operacyjnie. Malformacje kapilarne w większości wypadków można leczyć za pomocą laseroterapii.

Bliznowiec to efekt patologicznego rozrostu blizny, np. potrądzikowej lub pooperacyjnej. Częściej występuje w miejscach dużego napięcia skóry, jednak może pojawić się na całym ciele (także na narządach wewnętrznych. Terapia polega na ostrzykiwaniu zmiany specjalistycznymi preparatami, stosowaniu sterydów oraz zastosowaniu nowoczesnych laserów.

Włókniaki to małe, łagodne guzki o konsystencji twardej lub miękkiej. Powstają w wyniku nadmiernego rozrostu tkanki łącznej, częściej w dojrzałym wieku. Włókniaki miękkie usuwa się na drodze elektroresekcji lub przy użyciu lasera CO2. Włókniaki twarde są najczęściej wycinane skalpelem.

Kaszaki to zmiany o wyglądzie drobnych grudek o białym lub żółtawym zabarwieniu z ciemniejszym punktem na szczycie. Przyczyną ich powstawania jest zablokowanie gruczołów łojowych znajdujących się u ujścia mieszków włosowych. Zmiany tego typu są wycinane chirurgicznie.

Mięczaki zakaźne mają postać małych, występujących w grupach guzków o białawym zabarwieniu. Wewnątrz są wypełnione kaszakowatą wydzieliną, która determinuje ich zakaźność. Zmiany tego typu można leczyć nieinwazyjnie, przy zastosowaniu lasera CO2.

Czyraki również występują w obrębie mieszków włosowych. Mają charakter zapalny (w wyniku zakażenia gronkowcem) i charakteryzują się obecnością ropnej wydzieliny. Są usuwane chirurgicznie, często przy towarzyszącym zastosowaniu antybiotykoterapii.

Niektóre zmiany skórne występują przy paznokciach. Są one wyjątkowo bolesne i uciążliwe. Najczęściej leczy się je chirurgicznie, niekiedy przy zastosowaniu dodatkowej antybiotykoterapii. Do często występujących problemów tego typu należą:

  • wrastający paznokieć,
  • zapalenie wału paznokciowego,
  • krwiak podpaznokciowy,
  • zastrzał.

Ile kosztuje usuwanie zmian skórnych w Częstochowie?

W grupie zmian skórnych znajduje się wiele anomalii dermatologicznych, które mogą przybierać różne rozmiary i występować w praktycznie w każdym miejscu na ciele. Część z nich jest stosunkowo łatwa do usunięcia, inne wymagają szeroko zakrojonej o długotrwałej terapii.

Cena usunięcia zmiany skórnej jest uzależniona od wielu czynników. Należą do nich przede wszystkim rodzaj zmiany, jej wielkość i głębokość, przyjęta metoda leczenia oraz liczba sesji zabiegowych koniecznych do uzyskania pożądanego efektu.

Aby uzyskać szacunkowy kosztorys terapii, skontaktuj się z lekarzem dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej. Zapraszamy do gabinetów Bieńkowscy Clinic w Częstochowie, gdzie wykonujemy fachowe diagnozy oraz zabiegi.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-