Skip to main content
Jak usunąć blizny po trądziku?

Jak usunąć blizny po trądziku?

Opis dla: Jak usunąć blizny po trądziku?

Walka z trądzikiem, choć utożsamiana z okresem dojrzewania, bardzo często nie kończy się na wyleczeniu pryszczy i stanów zapalnych. Dla wielu osób dotkniętych tym problemem skórnym prawdziwym wyzwaniem jest pozbycie się blizn i odzyskanie gładkiej, jednolitej cery. Niekiedy domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające – wówczas najlepiej sięgnąć po pomoc zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Czym są i dlaczego powstają blizny potrądzikowe?

Blizny i przebarwienia potrądzikowe są rezultatem nieprawidłowego procesu gojenia się ran po przebytych zmianach skórnych. Powstają głównie w wyniku uszkodzeń tkanki łącznej i rozpadu budulca — kolagenu, które wywołują głębokie wypryski, charakterystyczne dla trądziku, takie jak guzki, krosty i torbiele, oraz ich samodzielne usuwanie.

Skóra twarzy jest każdego dnia narażana na działanie różnorodnych czynników, niekoniecznie sprzyjających jej regeneracji. Dlatego blizny potrądzikowe mogą towarzyszyć nam bardzo długo, a nawet nigdy samoistnie nie zniknąć bez wdrożenia specjalistycznego leczenia.

Medycyna estetyczna w walce z bliznami potrądzikowymi

Jeśli masz ślady po przebytym trądziku, które nie tylko zaburzają Twoja samoocenę, lecz także wpływają na ogólny wygląd twarzy – skorzystaj z pomocy nieinwazyjnych zabiegów estetycznych, oferowanych w Bieńkowscy Clinic. Nawet najlepsze kosmetyki przeznaczone do użytku domowego nie mogą się równać z profesjonalnymi procedurami, wykonywanymi pod okiem specjalistów.

W zależności od Twoich potrzeb i oczekiwań lekarz pomoże wybrać Ci najbardziej efektywny zabieg podczas konsultacji wstępnej. Jaka metoda cieszy się największą popularnością wśród pacjentów?

Fototerapia i laseroterapia – terapia kombinowana w  walce z bliznami potrądzikowymi

To połączenie to prawdziwa rewolucja w dziedzinie leczenia blizn. Dzięki kombinacji tych dwóch metod zostają uruchomione procesy naprawcze, które nie tylko redukują nieestetyczne ślady na twarzy, lecz także poprawiają ogólną kondycję skóry – jej elastyczność, napięcie i strukturę. Na czym dokładnie polega taki zabieg?

Pierwszy etap to fototerapia LED. W jej trakcie wykorzystuje się różne rodzaje światła o różnej długości fali, m.in.

  • światło czerwone, pomocne w przyspieszaniu procesu gojenia się i redukcji stanów zapalnych skóry, łagodzeniu czerwonych plam i przebarwień, a także stymulujące produkcje kolagenu,
  • światło niebieskie, które działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, dzięki czemu pomaga w redukcji stanów zapalnych i zapobieganiu powstawania nowych zmian trądzikowych,
  • światło żółte, które ma właściwości przeciwzapalne i łagodzące, zmniejsza zaczerwienienia, stymuluje mikrokrążenie oraz poprawia ogólny wygląd skóry,
  • światło zielone, stosowane w celu regulacji wytwarzania sebum, zwężenia porów oraz wyrównania kolorytu skóry.

Impulsy świetlne przenikają w głąb skóry, nie powodując uszkodzeń naskórka. Pacjent może odczuwać intensywne rozgrzewanie i obserwować błyski podobne do tych z flesza. Emitowana podczas fototerapii energia wspomaga procesy przebudowy i regeneracji tkanek skóry, lecząc zmiany naczyniowe i przebarwienia.

Drugim etapem zabiegu jest laseroterapia przeprowadzana po podaniu znieczulenia w formie żelu. Laseroterapia frakcyjna jest uznana za jedną z najbardziej efektywnych metod walki z bliznami, również potrądzikowymi. Urządzenie emituje skoncentrowane wiązki światła, które penetrują skórę i docierając do tkanki podskórnej, tworzą w niej siatkę kontrolowanych mikrouszkodzeń. Dzięki temu pobudzają komórki do produkcji nowego kolagenu oraz wzmożonych procesów odbudowy i regeneracji. Tworzą się nowe komórki, naczynka i białko, a blizny obkurczają się, zmieniając kolor i konsystencję na wzór otaczającej je zdrowej skóry.

W efekcie, po przeprowadzeniu indywidualnie dobranej ilości zabiegów, pacjent może cieszyć się idealnie gładką cerą, bez nierówności czy przebarwień. Co więcej, w celu przyspieszenie regeneracji oraz maksymalizacji osiągniętych rezultatów, terapię można łączyć z innymi zabiegami, m.in. implantacji osocza bogatopłytkowego PRP lub rekombinowanych tkankowych czynników wzrostu i fotomodulacji LED.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-