Skip to main content
Jaki jest najlepszy zabieg na cellulit w Częstochowie?

Jaki jest najlepszy zabieg na cellulit w Częstochowie?

Opis dla: Jaki jest najlepszy zabieg na cellulit w Częstochowie?

Cellulit to jeden z najczęstszych problemów, z jakim borykają się kobiety w różnym wieku. Niestety nie zawsze stosowanie kosmetyków czy różnego rodzaju domowych sposobów pomaga uzyskać oczekiwane rezultaty. Na szczęście istnieją sprawdzone i skuteczne metody na pozbycie się cellulitu. W tym celu można zdecydować się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i nowoczesnej kosmetologii. Jakie zabiegi w Częstochowie warto wykonać na cellulit?

Czym jest cellulit?

Cellulit to forma zwyrodnienia tkanki tłuszczowej występująca u kobiet na skutek nadmiernego gromadzenia się tłuszczu w komórkach tłuszczowych, nazywanych adipocytami. Struktury te mogą powiększać się aż dziesięciokrotnie, przez co dochodzi do nacisku na tkankę łączną, utrudnienie przepływu krwi i limfy, a w efekcie powstawania nieestetycznych zgrubień, przypominających nieco wyglądem skórkę pomarańczową.

W wyniku rozwoju cellulitu gorszą kondycję ma również skóra, która traci elastyczność, sprężystość i gładkość. Staje się widocznie nierówna i pogorszeniu ulega też jej koloryt. Cellulit najczęściej pojawia się w rejonie ud i pośladków. Niekiedy może także występować w okolicy brzucha, boczków, ramion czy kolan.

Dlaczego tak trudno usunąć cellulit?

Pozbycie się nawet niewielkiego cellulitu to niekiedy bardzo trudne zadanie. Dzieje się tak ze względu na fakt, że cellulit najczęściej jest spowodowany kilkoma czynnikami jednocześnie i aby go zwalczyć, również należy działać wielokierunkowo.

Najczęściej skórka pomarańczowa pojawia się na skutek złej diety, przybierania na wadze, stosowania używek, siedzącego trybu życia, braku aktywności, ale też w wyniku różnych zaburzeń hormonalnych i metabolicznych. Winę za występowanie cellulitu lub problemy z jego pozbyciem się ponosi również zbyt mała ilość wypijanej dziennie wody, która powinna wynosić minimum 2 litry. Aby pozbyć się cellulitu, trzeba działać systematycznie, jednocześnie od wewnątrz i z zewnątrz. W tym przypadku warto stosować specjalne masaże i zabiegi pobudzające krążenie oraz wpływające na rozbicie tkanki tłuszczowej.

Najlepsze zabiegi na cellulit w Częstochowie – co wybrać?

W ramach nowoczesnych zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej do wyboru jest wiele działań, w ramach których można zadziałać zarówno na przyczynę cellulitu, jak i jego skutek. Rozpoczynając skoncentrowaną walkę z tą przypadłością, warto najpierw skonsultować się ze specjalistą. W naszej placówce Bieńkowscy Clinic w Częstochowie dokładnie analizujemy każdy indywidualny przypadek i dobieramy najwłaściwsze zabiegi. Dzięki temu Pacjent ma szansę uzyskać możliwie najlepsze rezultaty.

Na cellulit można stosować różne zabiegi jednocześnie. Jednym z najczęściej wybieranych jest liposukcja laserowa, liposukcja infradźwiękowa i inne działania z zastosowaniem skoncentrowanej wiązki lasera, która wnika przez skórę i dociera do tkanki tłuszczowej, pracując w samym centrum problemu. W walce ze skórką pomarańczową można też wykorzystać szereg zabiegów opartych na technologii fal radiowych. Może to być radiofrekwencja z ultradźwiękami czy polem magnetycznym i intensywne pobudzenie tkanek do regeneracji oraz procesów naprawczych.

Jednocześnie można zaplanować serię zabiegów z zakresu lipolizy iniekcyjnej, która nie tylko wspomoże odnowę skóry i odzyskanie jędrności, lecz także wpłynie na zmniejszenie obwodu i pozbycie się tkanki tłuszczowej w sposób trwały. W walce z cellulitem polecany jest również masaż podciśnieniowy, który można jednocześnie wykonywać, np. z podczerwienią. Idealnym wyborem będzie tu endermologia. Takie masaże usprawniają krążenie krwi i limfy, sprzyjają odchudzaniu i redukcji obrzęków oraz mają istotny wpływ na zmniejszenie widoczności i pozbycie się cellulitu. Endermologia wykonywana jest na obszarze całego ciała.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-