Skip to main content
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – odzyskaj utracone włosy i pożegnaj kompleksy

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – odzyskaj utracone włosy i pożegnaj kompleksy

Opis dla: Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – odzyskaj utracone włosy i poż…

Lśniące, bujne i mocne włosy to jeden z atrybutów kobiety. Niestety czasem z powodu silnego stresu, niewłaściwej pielęgnacji lub choroby, zmagamy się z nadmiernym wypadaniem włosów i drastycznym pogorszeniem ich kondycji. Wybawieniem może być mezoterapia skóry głowy z użyciem osocza bogatopłytkowego wykonywana również w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – najlepszy zabieg na włosy

Wiele osób, które walczą z intensywną utratą włosów, ich łamliwością i brakiem zdrowego połysku zastanawia się, jak wygląda popularny ostatnimi czasy zabieg mezoterapii skóry głowy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego? Najpierw pobrana zostaje krew pacjentki w niewielkiej ilości, a następnie dochodzi do separacji frakcji osocza. Później specjalista za pomocą serii mikronakłuć wprowadza podskórnie osocze (odwirowane wcześniej z krwi kobiety). Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg nie jest bolesny, nie wymaga też szczególnej rekonwalescencji. Czas trwania procedury to około 30-60 minut. Nie zaleca się mycia głowy przez kolejne 12 godzin. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może zauważyć drobne siniaczki w miejscach nakłuć, zaczerwienienie, obrzęk i tkliwość głowy. Są to naturalne objawy, które ustępują w ciągu maksymalnie kilkunastu godzin. Warto wiedzieć, że na 14 dni przed mezoterapią należy zrezygnować z koloryzacji. Jeśli chodzi o zalecenia pozabiegowe, nie można korzystać z sauny, basenu, jacuzzi, opalania i gorących kąpieli przez 7 dni. Trzeba także stosować preparaty pielęgnacyjne rekomendowane przez lekarza.

Największą zaletą zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest niska inwazyjność przy zachowaniu wysokiej efektywności. Z tego względu, że użyte osocze jest pozyskane z krwi własnej pacjentki, nie ma obaw o wystąpienie reakcji alergicznej ani żadnych innych skutków ubocznych, co bez wątpienia przemawia na korzyść tej terapii.

Warto wspomnieć, że mezoterapia skóry głowy z użyciem osocza bogatopłytkowego przynosi również fantastyczne efekty w leczeniu łysienia androgenowego i plackowatego (mezoterapia stosowana jest także w medycynie sportowej, ortopedii i stomatologii). Często stanowi uzupełnienie innych terapii, może być łączona z zabiegami fotomodulacji LED lub laseroterapią, HIFU w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki i problemu, z jakim zgłosiła się do specjalisty.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – hamuje wypadanie włosów i zwiększa ich odrost

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym jest szczególnie polecana osobom, które mają cienkie, łamliwe włosy, cierpią z powodu ich nadmiernego wypadania, łysieją, chcą poprawić kondycję włosów i cieszyć się bujną czupryną. Korzystając z serii zabiegów mezoterapii zauważymy:

  • poprawę ukrwienia cebulek włosowych,
  • zagęszczenie i zwiększony przyrost włosów,
  • zahamowanie procesu wypadania włosów,
  • zmniejszoną łamliwość włosów.
Czy istnieją jakieś czynniki wykluczające z możliwości poddania się mezoterapii? Tak, jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej, również i tutaj są pewne wykluczenia. Jeśli chodzi o podstawowe przeciwwskazania, z terapii osoczem bogatopłytkowym nie mogą skorzystać pacjentki w ciąży oraz karmiące piersią, chorujące na nowotwory, infekcje, stany zapalne, przewlekłe choroby wątroby, nerek i płuc.

Podsumowując, mezoterapia skóry głowy polega na wprowadzeniu pod skórę na zasadzie iniekcji substancji odżywczych zawartych w osoczu bogatopłytkowym, które stanowi naturalnym składnik organizmu człowieka. To bezpieczna procedura, której skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. Zabieg może być powtarzany w zależności od potrzeb.

Chcesz poznać szczegóły zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym zanim zdecydujesz się skorzystać z tej rewelacyjnej kuracji? Odwiedź koniecznie naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji na temat tego zabiegu: https://bienkowscyclinic.pl/

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-