Skip to main content

Pękające naczynka – pozbądź się problemu z laserem Cutera Excel V!

Opis dla: Pękające naczynka – pozbądź się problemu z laserem Cutera Exc…

Pękające naczynka – na czym polega zabieg laserowy Excel V?

Laser Cutera Excel V to nowoczesne narzędzie, które pozwala bezboleśnie pozbyć się problemu rozszerzonych naczynek, a także żylaków, malformacji naczyniowych i naczyniaków. Stosowany jest również w przypadku innych problemów skórnych, takich jak blizny, przebarwienia i brodawki. Swoje skuteczne działanie zawdzięcza technologii podwójnej długości fali (532/1064nm). Sam zabieg laserem trwa zaledwie od kilku do kilkunastu minut, a komfort pacjenta podczas trwania procedury zapewnia używany przez naszych specjalistów dodatkowy system chłodzący Zimmer. Efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu urządzenia, jednak zwykle do całkowitego pozbycia się defektu potrzeba kilku sesji, wykonywanych w odstępie ok. 3-4 tygodni. Przeciwwskazania do zabiegu to przede wszystkim świeża opalenizna (również ta osiągnięta za pomocą samoopalacza) czy stosowanie kosmetyków z retinolem w ciągu ostatniego miesiąca. W dniu wykonania procedury nie powinno się pić alkoholu. Warto jednak pamiętać, że zabieg laserowy nie zmniejszy podatności skóry na pojawianie się na niej poszerzonych i pękających naczynek. Dlatego w przypadku cery skłonnej do teleangiektazji, leczenie nie kończy się wraz z wyjściem z kliniki – należy jeszcze zadbać o nią w odpowiedni sposób.

Popękane naczynka – co im sprzyja?

Aby móc w pełni cieszyć się efektami zabiegu laserem Cutera Excel V, niezwykle ważne jest odpowiednie zadbanie o skórę. Większość pań, mających problem z pękającymi naczynkami, zapewne spotkało się już z pojęciem ,,cery naczynkowej”, która ma szczególną skłonność do powstawania widocznych pajączków i rumienia. Jej odpowiednie pielęgnowanie jest o tyle istotne, że nieleczone teleangiektazje mogą z biegiem czasu przekształcić się w chorobę skóry, nazywaną trądzikiem różowatym. Do najważniejszych zaleceń dbania o skórę ze skłonnością do pękających naczynek należą:

  • unikanie skrajnych temperatur – w szczególności wysokich. Osoby z cerą naczynkową nie powinny wystawiać skóry na silne działanie promieni słonecznych,
  • stosowanie kosmetyków z wysokimi filtrami UVA i UVB – powinno się używać ich przez cały rok,
  • staranna ochrona twarzy przed wiatrem,
  • korzystanie z preparatów zabezpieczających skórę przed mrozem i wilgocią w miesiącach jesienno-zimowych,
  • wybieranie kosmetyków bogatych w substancje wzmacniające naczynia krwionośne, np. witaminę K,
  • wzbogacenie diety o witaminy poprawiające stan skóry naczynkowej, np. C, ale też ryboflawiny i niacyny.

Do czynników pogłębiających problem pękających naczynek należy też długotrwałe stosowanie preparatów sterydowych na skórę.

Jeżeli zdecydujesz się na zabieg laserem Cutera Excel V, nie możesz zapomnieć o zaleceniach po jego wykonaniu! Stosowanie filtru 50 SPF przez co najmniej 90 dni to absolutna konieczność! Przez miesiąc bezwzględnie unikaj też gorących kąpieli i sauny, a przez 10 dni powstrzymaj się od intensywnego wysiłku fizycznego.

Pajączki na twarzy mogą być sporym problemem dla wielu z nas. Chcesz skutecznie pozbyć się tego defektu? Umów się zabieg zamykania naczynek w Bieńkowscy Clinic i ciesz się gładką skórą bez rozszerzonych naczynek!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-