Skip to main content

Lifting bez skalpela – poznaj zabieg falami radiowymi Attiva!

Opis dla: Lifting bez skalpela – poznaj zabieg falami radiowymi Attiva!

lifting rf – na czym polega?

Lifting RF to inaczej zabieg falami radiowymi. Dzięki emitującemu je urządzeniu możliwe jest podgrzanie tkanki do ok. 50-65oC, a w rezultacie wywołanie procesu skracania włókien kolagenowych. Niesie to ze sobą również stymulację występujących w naszej skórze komórek, tzw. fibroblastów, do wytwarzania nowego kolagenu. Innym skutkiem wzrostu temperatury może być także rozbicie tkanki tłuszczowej. Radiofrekwencję od dawna z powodzeniem stosuje się w bezinwazyjnym liftingu twarzy i ciała, a także w lipolizie czy leczeniu różnych rodzajów blizn, w tym rozstępów. Dlaczego więc attiva nazywana jest nową metodą?

attiva – skuteczny lifting bez skalpela!

Odmładzanie twarzy i ciała urządzeniem attiva, choć bazuje na znanym sposobie, ma przewagę nad wcześniejszymi metodami. Tradycyjny zabieg falami radiowymi wykorzystywał ich przezskórne działanie, co z jednej strony było niezwykle wygodne dla pacjenta, jednak nie zawsze wystarczająco skutecznie eliminowało problem. Technologia attiva opiera się na wprowadzeniu pod skórę cienkiej kaniuli i bezpośrednim stymulowaniu tkanek położonych głębiej. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie poprawia się efektywność zabiegu, przy jednoczesnym zachowaniu jego małej inwazyjności. Co więcej, technika ta pozwala na kontrolowanie intensywności procedury, a co za tym idzie, jej efektów i czasu rekonwalescencji. Dlatego u pacjentów:

 • z niewielkimi zmianami lub niemogących pozwolić sobie na pozostawienie obowiązków nawet na kilka dni, wykorzystuje się niższą siłę, dzięki czemu skutki uboczne liftingu bez skalpela są znacznie zminimalizowane,
 • z zaawansowanymi zmianami i mających możliwość przejścia kilkudniowej rekonwalescencji, stosuje się bardziej intensywne działania.

W pierwszym przypadku, dla osiągnięcia optymalnych efektów kuracji konieczne może być przeprowadzenie większej liczby zabiegów. W drugim, procedur będzie mniej, jednak znacznie bardziej prawdopodobne staje się wystąpienie skutków ubocznych, w tym zaczerwienienia i opuchlizny miejsc zabiegowych oraz zasinienia skóry w miejscu wprowadzenia kaniuli. Powinny one jednak ustąpić najpóźniej po upływie 48 godzin.

Lifting bez skalpela – efekty zabiegu attiva

Zabieg attiva to nie tylko fantastyczna metoda liftingu twarzy. Z jego pomocą można zyskać znacznie więcej! Do rezultatów należą:

 • ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
 • zniwelowanie bruzd i zmarszczek,
 • poprawa owalu twarzy,
 • wygładzenie delikatnej okolicy oczu,
 • wymodelowanie ciała,
 • zmniejszenie depozytów tkanki tłuszczowej w wybranych partiach, również w okolicy podbródka,
 • zmniejszenie widoczności różnych typów blizn, w tym także rozstepów,
 • rewitalizacja okolic intymnych,
 • ujędrnienie skóry ciała, m.in. zniwelowanie tzw. ,,pelikanów” czy zwiotczałej skóry po porodzie.

Sam zabieg jest stosunkowo krótki, trwa bowiem od 45 minut do 1,5 godziny, a jego efekty zazwyczaj zaczynają być widoczne po 4-12 tygodniach. Szukasz sposobu na lifting bez skalpela? Chcesz pozbyć się blizn albo uporczywej tkanki tłuszczowej, jednak obawiasz się inwazyjnych procedur? Umów się na zabieg attiva w Bieńkowscy Clinic i dowiedz się więcej o zabiegu Attiva!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-