Skip to main content
Plastyka powiek – skuteczny zabieg na przywrócenie młodzieńczego wyglądu okolic oczu

Plastyka powiek – skuteczny zabieg na przywrócenie młodzieńczego wyglądu okolic oczu

Opis dla: Plastyka powiek – skuteczny zabieg na przywrócenie młodzieńcz…

Opadające z upływem lat powieki negatywnie wpływają na wygląd oczu i całej twarzy. Osoby borykające się z problemem opadających powiek czują się mniej atrakcyjne, co wpływa na zaniżoną samoocenę. Coraz więcej osób decyduje się na blefaroplastykę czyli korekcję powiek. Na czym polega zabieg?

Opadające powieki – problem estetyczny i zdrowotny

Opadające powieki wpływają niekorzystnie na wygląd okolic oczu oraz całej twarzy. Wiele osób decyduje się na korekcję powiek aby poprawić i odmłodzić wygląd okolic oczu i odzyskać poczucie atrakcyjności. Opadające powieki to również problem zdrowotny, który może objawiać się:

 • ograniczeniem pola widzenia,
 • bólami głowy,
 • zmęczeniem,
 • niewydolnością mięśnia dźwigacza powieki górnej.

Opadające powieki mogą dotyczyć zarówno powiek górnych, jak i dolnych. W obu przypadkach oczekiwane rezultaty można uzyskać dzięki korekcji powiek. Opadanie powiek może być związane z uwarunkowaniami genetycznymi, a także z takimi czynnikami jak:

 • zwiotczenie i nadmiar skóry,
 • nieodpowiednio dobrane szkła kontaktowe,
 • zbyt długa praca przed komputerem,
 • obrzęk spowodowany zastojem limfy,
 • uszkodzenie nerwów,
 • niektóre choroby np. nowotworowe.

Opadanie powiek może być również związane z anatomią twarzy oraz osłabieniem napięcia mięśni powieki z upływem lat.

Zabieg korekcji powiek pozwala przywrócić właściwy kształt powiek oraz młodzieńczy wygląd okolic oczu.

Korekcja powiek – jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem plastyki powiek konieczna jest konsultacja lekarska, podczas której zostaną wykluczone przeciwwskazania, do których należą:

 • cukrzyca,
 • choroby układu krążenia,
 • anemia,
 • nieuregulowane ciśnienie tętnicze,
 • problemy stomatologiczne,
 • stany zapalne skóry twarzy.

Na miesiąc przed zabiegiem należy koniecznie odstawić palenie tytoniu, a na dwa tygodnie przed planowaną korekcją powiek nie należy przyjmować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarskich znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań oraz działań niepożądanych.

Na czym polega korekcja powiek?

Plastykę powiek przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub krótkim znieczuleniu ogólnym. Zazwyczaj zabieg trwa około 1,5 godziny. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry powiek, plastyce i obkurczeniu mięśnia okrężnego oka. W przypadku korekcji powiek górnych, nacięcie wykonuje się w załamaniu powieki i wycina nadmiar wiotkiej skóry, następnie laserem lub radioskalpelem obkurcza się mięsień oka. Po zabiegu pozostaje niewielka i słabo widoczna blizna. Korekcja powiek dolnych polega na nacięciu skóry  poniżej brzegu  rzęs oraz odpreparowaniu wiotkiej skóry z oczodołu. Blizna po zabiegu jest praktycznie niewidoczna. Zakres zabiegu ustalany jest podczas konsultacji lekarskiej. Po wykonanym zabiegu na ranę nakładana jest specjalna maść zawierająca antybiotyk oraz specjalistyczny preparat wzbogacony ceramidami. Po około tygodniu usuwane są szwy, a pacjent otrzymuje szczegółowe wytyczne dotyczące pielęgnacji skóry. Od dwóch tygodni do około miesiąca od przeprowadzonej plastyki powiek należy unikać wysiłku fizycznego.Dla uzyskania najlepszych efektów zalecane jest stosowanie specjalistycznych dermokosmetyków. Ostateczne rezultaty korekcji powiek widoczne są najczęściej po upływie 3-6 miesięcy od zabiegu.

Plastyka powiek w naszej klinice wykonywana jest przez doświadczonych lekarzy, przy użyciu najnowszych  metod oraz specjalistycznego, wysokiej jakości sprzętu. Zazwyczaj blefaroplastykę w Bieńkowscy Clinic  poprzedzają inne zabiegi ujędrniające i rewitalizujące okolice oczu takie jak: implantacja kwasu hialuronowego, HIFU-HIFU, laser fraxel czy lipotransfer micro. Korekcja powiek oraz dodatkowe zabiegi poprawiające wygląd okolic oczu znacznie odmładzają spojrzenie oraz poprawiają wygląd twarzy, przywracając odpowiedni kontur i kształt oka.

Zastanawiasz się nad plastyką powiek? Umów się na konsultację z naszymi specjalistami. Zapraszamy do kontaktu.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-