Skip to main content

Prawidłowa pielęgnacja skóry głowy

Opis dla: Prawidłowa pielęgnacja skóry głowy

Terapia włosów w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie poprzedzona jest diagnostyką i analizą trichoskopową skóry głowy. Nie da się jej zastąpić w warunkach domowych, jednak codzienna prawidłowa pielęgnacja i odpowiednia suplementacja są bardzo ważnym elementem leczenia wypadania włosów, łysienia.

NA CZYM POLEGA PRAWIDŁOWA PIELĘGNACJA SKÓRY GŁOWY?

Należy zwrócić uwagę na systematyczne oczyszczanie skóry głowy. Zaleca się regularne peelingi skóry owłosionej, które wspomagają wchłanianie substancji aktywnych przez komórki włosa podczas iniekcji oraz w trakcie pielęgnacji domowej. Jest to bardzo dobry sposób, aby złuszczyć martwe komórki.

CO SIĘ SKŁADA NA PRAWIDŁOWĄ PIELĘGNACJĘ?

Pielęgnacja powinna składać się z odpowiedniego szamponu, odżywki oraz serum. Produkty te nie powinny zawierać w swoim składzie substancji zapachowych, alkoholowych, barwników. Dobór preparatu zależy od przyczyny łysienia, stanu skóry głowy oraz oczekiwań pacjenta. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze produktu do pielęgnacji, zachęcamy do konsultacji online z naszymi ekspertami na www.skinexpert.pl

Jednym z rekomendowanych przez nas doustnych suplementów jest system hairmax.  

Skład hairmax został opracowany przez wiodących na świecie specjalistów zajmujących się badaniem wzrostu włosów i jest polecany przez lekarzy.

Elementy zawarte są w suplemencie diety HairMax: biotyna, niacyna, przeciwutleniacze, wzbogacone zostały o naturalne blokery dihydrotestosteronu, który jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów typu męskiego – łysienia androgenowego.

Ogromne znaczenie ma również dieta, która powinna być wzbogacona o witaminy i minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe, białko oraz węglowodany.

Pielęgnację skóry głowy i włosów, aby była efektywna, należy skonsultować z specjalistą, który po przeprowadzeniu wywiadu i wykonaniu badania trichoskopowego, zaproponuje dedykowaną terapię –

od mezoterapii, implantacji osocza bogatopłytkowego, przez terapię peptydową Dr. Cyj Hair Filler, mikroprzeszczep komórek progenitorowych pacjenta – Regenera Activa, po przeszczep włosów Smart Graft.

Nasi specjaliści z Bieńkowscy Clinic mają ogromną wiedzę i doświadczenie. Zapraszamy do wizyty w naszej klinice w Bydgoszczy lub Częstochowie.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-