Skip to main content

Odchudzanie bez siłowni – 4 sposoby na wymodelowanie sylwetki

Opis dla: Odchudzanie bez siłowni – 4 sposoby na wymodelowanie sylwetki

Ćwiczenia na siłowni czy w fitness klubie pozwalają na uzyskanie idealnie wymodelowanej sylwetki. Regularne treningi przynoszą piękne i zgrabne ciało, a także satysfakcję. Nie wszyscy jednak lubią wylewanie siódmych potów na siłowni. Są też tacy, którzy ćwiczyć na siłowni nie mogą, np. ze względów zdrowotnych. Czy w tym wypadku trzeba raz na zawsze pożegnać się ze szczupłym ciałem? Otóż nie! Poznaj 4 sposoby na zgrabne ciało bez siłowni.

Zgrabne ciało bez siłowni – czy to możliwe?

Siłownie i kluby fitness w ostatnich latach przeżywają prawdziwy rozkwit. Karnety sprzedają się jak świeże bułeczki, a codziennie sale treningowe odwiedzają setki ludzi. Są jednak tacy, którym daleko do zostania fanem ćwiczeń na siłowni. Są i tacy, którym ćwiczenia na siłowni nie przynoszą wymarzonych efektów. W takich sytuacjach warto wprowadzić inne sposoby na zgrabne ciało. Pomogą nie tylko w odchudzaniu, lecz także wymodelowaniu sylwetki i uzyskaniu jędrnego ciała.

Dieta na wymodelowanie sylwetki

To, co jemy, ma niebagatelny wpływ na wygląd naszego ciała. Chcąc więc postawić na odchudzanie bez siłowni, koniecznie trzeba się przyjrzeć codziennemu jadłospisowi. Podstawą jest odpowiednie zbilansowanie oraz włączenie do menu zdrowych produktów. Trzeba też pamiętać o tym, aby nie jeść więcej, niż organizm potrzebuje, a jednocześnie nie głodzić się niskokalorycznymi dietami. W zdrowym jadłospisie na odchudzanie bez ćwiczeń nie może zabraknąć:

 • białka, które znajduje się w mięsie, jajach, nabiale, roślinach strączkowych,
 • tłuszczu, ale tego zdrowego, który zawierają oleje roślinne, masło, tłuste ryby, orzechy,
 • zdrowych i pełnowartościowych węglowodanów z owoców, ziemniaków, ryżu makaronów i innych produktów zbożowych,
 • witamin i składników mineralnych,
 • błonnika.

W trakcie odchudzania bez siłowni trzeba ograniczyć, a najlepiej całkowicie wyeliminować z diety słodycze, cukry, gazowane napoje, fast foody, dania instant.

Odchudzanie bez siłowni nie oznacza braku ruchu

Odpuszczenie ćwiczeń na siłowni nie oznacza, że w czasie odchudzania można zrezygnować ze wszelkiej aktywności fizycznej. Jędrnego ciała nie osiągnie się, leżąc na kanapie. Warto więc sport wprowadzić do swojej codzienności. Dobrym pomysłem będą:

 • spacery i poruszanie się piechotą tam, gdzie to możliwe (ewentualnie na rowerze),
 • połączenie sprzątania w domu z tanecznymi pląsami w rytm żywej muzyki,
 • prace w ogrodzie,
 • zabawy z dziećmi lub domowymi pupilami.

Dzięki temu aktywność fizyczna stanie się naturalnym odruchem, a kalorie będzie się spalać mimochodem. Warto pamiętać, aby w przypadku problemów zdrowotnych wszelkie aktywności skonsultować z lekarzem.

Nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej

W odchudzaniu bez ćwiczeń pomocne będą też zabiegi medycyny estetycznej. Bieńkowscy Clinic zaprasza na zabiegi wyszczuplające, które w krótkim czasie pomogą zgubić kilka nadprogramowych centymetrów w talii, ujędrnić ciało, a nawet usunąć cellulit. Każdy z proponowanych zabiegów jest mało inwazyjny i nie wiąże się z operacją czy długą rekonwalescencją. Które zabiegi wyszczuplające są najpopularniejsze?

 • HIFU – ULTRAFORMER – zabieg pozwala walczyć z wiotką skórą na twarzy i ciele oraz opadaniem tkanek miękkich w okolicach pośladków, ud, ramion, rozpiętki; do odchudzania bez ćwiczeń wykorzystywane są tu ultradźwięki;
 • HIFU – SCIZER – na ten zabieg zapisz się, jeśli walczysz ze znaczną otyłością i rozległym cellulitem; HIFU – SCIZER za pomocą ultradźwięków działa na głębokości 13 mm, co pozwala na trwałą redukcję tkanki tłuszczowej;
 • MIKROFALE COOLWAVES™ – seria zabiegów gwarantuje utratę zbędnych kilogramów, a także ujędrnienie skóry, jej wygładzenie i wymodelowanie sylwetki;
 • RADIOFREKWENCJA Z ULTRADŹWIĘKAMI ACCENT PRIME – zabieg jest stosowany u kobiet z otyłością miejscową, cellulitem, rozstępami i fotouszkodzeniami; seria radiofrekwencji z ultradźwiękami zapewnia szczupłą sylwetkę, a także redukcję pomarańczowej skórki i ujędrnienie naskórka.

Wszystkie zabiegi modelowania sylwetki oferowane przez Bieńkowscy Clinic to te bezpieczne, mało inwazyjne, skuteczne, a przy tym oparte na najnowszych zdobyczach medycyny estetycznej. Oprócz tych wyżej opisanych Bieńkowscy Clinic zaprasza też na odchudzanie radiofrekwencją z polem magnetycznym i podskórną, MED CONTOUR MEDICAL, LPG Endermologie Lipomassage, nutacyjną liposukcję infradzwiękową i endolaser cellulazę.

Odchudzanie a zdrowy tryb życia

Dietę, aktywność fizyczną i zabiegi wyszczuplające warto uzupełnić prowadzeniem zdrowego trybu życia. Co to oznacza? Przede wszystkim nawadnianie organizmu w odpowiednich ilościach, wysypianie się, zrezygnowanie z używek, spożywanie posiłków w regularnych odstępach czasowych, codzienną pielęgnację skóry wysokiej jakości kosmetykami.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-