Skip to main content
Ulthera – lifting twarzy bez skalpela

Ulthera – lifting twarzy bez skalpela

Opis dla: Ulthera – lifting twarzy bez skalpela

Potocznie zwany jest zabiegiem liftingu twarzy bez skalpela. Co należy podkreślić, jest to niezwykle bezpieczna metoda wygładzania zmarszczek, której innowacyjność opiera się na pobudzeniu naturalnych procesów naprawczych w skórze. Dzięki wykorzystaniu ultrasonografii pobudza się do pracy fibroblasty, które są odpowiedzialne za produkcję nowych włókien kolagenowych. Poprzez precyzyjne skierowanie fal ultradźwiękowych w wybrane miejsca tkanek miękkich twarzy i podbródka, utrzymanie ich na odpowiedniej głębokości sprawia, że metoda ta daje efekt chirurgicznego liftingu, bez użycia skalpela, czy jakiejkolwiek ingerencji w tkanki.

 

JAKIE SĄ EFEKTY ZABIEGU ULTHERA?

 • Usunięcie zmarszczek, zwiotczeń i fałdów skóry;
 • Wymodelowanie konturów twarzy;
 • Poprawa jędrności i elastyczności skóry;
 • Korekta opadających powiek;
 • Usunięcie drugiego podbródka;
 • Widoczne odmłodzenie skóry.

JAK DZIAŁA ULTHERA?

Zabieg przeprowadzany jest przy wykorzystaniu urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe, których działanie pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i uruchamiane są naturalne procesy reparacji. Wnikanie fal do głębokich warstw skóry sprawia, że zewnętrzna warstwa skóry i naskórka po zabiegu jest niezmieniona. Lekarz wykonujący zabieg śledzi prawidłowość przeprowadzanego zabiegu na monitorze USG, gdzie widzi strukturę skóry i tkanki podskórnej.

PRZEBIEG ZABIEGU ULTHERA

Każdorazowo o przeprowadzeniu zabiegu decyduje lekarz, który podczas konsultacji dokonuje diagnozy struktury tkanki podskórnej. Określana jest precyzyjnie głębokość, na której będzie przeprowadzany zabieg. Następnie w wybrane uprzednio miejsca tkanki kierowane są fale ultradźwiękowe, które wywołują obkurczenie skóry i stymulują produkcję kolagenu. W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta wybierane są różne głowice z optymalnie dobraną częstotliwością fal. Zabieg nie jest bolesny, jednak podczas wysyłania impulsów pacjent może odczuwać dyskomfort. Osobom wrażliwym zaleca się zażycie lekkiego leku przeciwbólowego z paracetamolem, ewentualnie zastrzyk domięśniowy. Jedynym efektem ubocznym jest rumień, który utrzymuje się do kilku godzin po zabiegu. Zabieg trwa od 30 do 90 minut.


ILE ZABIEGÓW ULTHERA NALEŻY WYKONAĆ DLA OTRZYMANIA EFEKTÓW?

Zadowalające i widoczne rezultaty odmłodzenia skóry osiąga się już po przeprowadzeniu jednego zabiegu. Warto podkreślić, że efekt liftingu pojawia się stopniowo, a sam proces napięcia i ujędrnienia skóry trwa od 3 do 6 miesięcy, a jest to ściśle związane z produkcją nowego kolagenu, a efektami pacjenci cieszą się przez kolejne 2 lata, a według ostatnich badań Ulthera to zabieg, który utrzymuje się do 5 lat. Tak duża rozpiętość jest uwarunkowana indywidualnymi cechami genetycznymi, trybem życia, dietą i wieloma innymi czynnikami.

Kolejny zabieg można powtórzyć nie wcześniej, niż za 18 miesięcy.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU ULTHERA

 • Choroby nowotworowe,
 • Stany zapalne skóry, w tym trądzik,
 • Zaburzenia krzepliwości krwi,
 • Ciąża i okres karmienia,
 • Poważne choroby ogólnoustrojowe – niewydolność nerek, kolagenozy, choroba niedokrwienna serca, cukrzyca.

 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-