Skip to main content

Jak usunąć tatuaż laserem Q-Switch?

Opis dla: Jak usunąć tatuaż laserem Q-Switch?

Przemyśl swoją decyzję. Jego usunięcie jest dużo bardziej kosztowne i bolesne, niż jego wykonanie. Poza tym są zawody, które uniemożliwiają zatrudnienie osoby z widocznym tatuażem. Zastanówmy się także, czy wzór, który wybierzemy będzie odpowiedni, gdy wejdziemy w jesień swojego życia. Nasza skóra ulega procesowi starzenia i tatuaż, który wygląda atrakcyjnie na jędrnej i napiętej skórze, zupełnie inaczej będzie prezentował się za 20-30 lat. Wybierając kolory, także powinniśmy mieć na uwadze, że barwnik zielony, biały i żółty są najtrudniejsze do usunięcia.

CZYM JEST TATUAŻ?

Tatuaż to nic innego jak barwnik wprowadzony do naszego ciała, na poziomie skóry właściwej. Mimo tego, że jest to ciało obce jest wykonane z materiału, który jest biologicznie obojętny dla naszego organizmu. Odpowiednia głębokość umieszczenia barwnika powoduje, że nie ulega ona wydaleniu w związku z fizjologicznym złuszczaniem skóry. Warto dodać, że nasze ciało chcąc odizolować cząsteczki barwnika ich otorbieniem, aby trzymać je z daleka od własnych tkanek. Proces ten sprawia, że barwnik utrzymuje się w skórze przez lata, a jego obecność nie powoduje żadnych alergicznych reakcji.

USUWANIE TATUAŻU LASEREM Q-SWITCH

Jest to najskuteczniejsza metoda, która zapewnia efekt bez blizn i zmian barwnikowych. Laser Medlite C6 to urządzenie stworzone z przeznaczeniem do niezwykle precyzyjnego i zaawansowanego usuwania tatuaży. Technologia Q-Switch opiera się o wykorzystywanie nanosekundowych drgań przy użyciu maksymalnej siły daje spektakularne efekty przy zminimalizowaniu ryzyka skaleczenia. Warto podkreślić, że metoda ta wymaga wykonania kilku zabiegów, które należy powtórzyć w odstępach od 4 do 8 tygodni. Ilość sesji laserowych oraz ich powtarzalność jest uzależniona od głębokości wniknięcia barwnika, nasycenia koloru oraz powierzchni ciała, na której tatuaż został wykonany.

chirurgiczne usuwanie tatuażu

Wycięcie tatuażu to zdecydowanie bardziej inwazyjna forma usunięcia wzoru ze skóry. Sprawdza się przy bardzo małych tatuażach, po wycięciu których zostaje niewidoczna blizna. Niekwestionowaną zaletą tej metody jest to, że wymaga jednorazowej wizyty w gabinecie chirurga, zaś po zakończeniu procesu gojenia nasza skóra odzyskuje pierwotny wygląd.

Tradycyjne metody usuwania tatuażu:

  • Głęboki peeling chemiczny;
  • laser chirurgiczny np. wypalanie przy użyciu CO2;
  • Zabieg dermabrazji – mechaniczne ścieranie naskórka i górnych warstw skóry właściwej.

Należy o nich wspomnieć, aby tym samym zaznaczyć, że nie są one wystarczająco skuteczne, niezwykle inwazyjne i mogą pozostawić widoczne blizny. Wiadomo, że aby usunąć tatuaż trzeba dostać się do barwnika który umieszczony jest dość głęboko w skórze właściwej. W związku z tym, stosując tradycyjne metody usuwania tatuażu trzeba będzie całkowicie zedrzeć skórę, a to brzmi już to drastycznie.


 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-