Niechciane tatuaże – usuwanie

Niechciane tatuaże – usuwanie

Z definicji znak graficzny będący formą modyfikacji ciała, powstałą w wyniku wprowadzenia tuszu do skóry właściwej. Czarny lub kolorowy, delikatny, czy też zajmujący znaczną powierzchnie naszego ciała, tyle wzorów, ilu amatorów tego rodzaju „malunków” na skórze.

Decyzja o wykonaniu tatuażu często podejmowana jest w młodym wieku i/lub pod wpływem emocji. Dla wielu to oznaka buntu, odwagi, podkreślenie swojej indywidualności, które z czasem mogą stać się uciążliwym problemem. Moda się zmienia, tatuaż zaczyna nam przeszkadzać, wcześniej wybrany wzór już się znudził lub tatuaż został po prostu źle wykonany. 

 

Powodów, dla których decydujemy się na pozbycie tatuażu jest tyle co tych, dla których pierwotnie chcemy go posiadać. Bez względu jednak, na to co nami kieruje w bienkowscy Clinic® pomożemy Ci pozbyć się uciążliwego problemu. Mamy na to najlepsze z możliwych rozwiązań.

 

LECZENIE

Dawniej jedynym sposobem na pozbycie się niechcianego tatuażu było „zasłonięcie” go przez inny wzór lub w przypadku tatuaży niewielkich rozmiarów – chirurgiczne wycięcie skóry w jego obszarze. Co jako metoda dość drastyczna, wiążąca się z powstaniem blizny nie zyskało wielu zwolenników.

Inną wzbudzająca kontrowersję jest również zabieg polegający na użyciu do tego celu kwasu mlekowego czy tzw. „szlifowanie” skóry. Liczne powikłania w postaci blizn, odbarwień, czy przebarwień skóry oraz trudność w przewidzeniu efektów takiego postępowania skłaniają jednak do tego, aby szerokim łukiem omijać gabinety oferujące tego rodzaju usługi.

Tylko w pełni przewidywalna terapia z pomocą sprawdzonych, certyfikowanych urządzeń laserowych w rękach doświadczonego lekarza gwarantuje sukces w pozbyciu się tatuażu bez pozostawienia blizn, odbarwień czy przebarwień skóry.

* UWAGA – z uwagi na fakt, iż pierwsze 2-3 zabiegi przynoszą wizualny efekt każdym, nawet nieprofesjonalnym laserem, pacjenci nieświadomi tego faktu poddają się zabiegom w nieprofesjonalnych gabinetach. Co jednak bardzo istotne, takie zabiegi wskutek nieodpowiedniego lasera i doświadczenia osoby wykonującej, powodują włóknienie skóry wokół cząstek tatuażu – czyniąc go niemalże nieusuwalnym i tworząc mało estetyczny efekt tatuażu wymieszanego z blizną.

JAK USUWAMY TATUAŻE W BIEŃKOWCY CLINIC®

W Bieńkowscy Clinic® korzystając z najnowszych osiągnięć techniki stosujemy urządzenie amerykańskiej firmy Cutera® – ENLIGHTENTM TRIPLEX. Precyzja sterowania oraz najszerszy zakres parametrów: najwyższa dostępna moc impulsu, aż trzy długości fali: 532nm, 1064nm i 670nm oraz możliwość pracy w technologii piko- i nanosekundowej, zarówno w trybie klasycznym, jak i frakcyjnym.

Terapia ENLIGHTENTM PICO + NANO pozwala na szybkie, bezpieczne i przede wszystkim skuteczne terapie każdego typu i koloru tatuażu oraz makijażu permanentnego bez pozostawienia blizn, odbarwień czy przebarwień skóry.

W wielu przypadkach sprawdzi się równieżLaser Q-switch Medlite C6 Hoya Con Bio.

 

powiązane artykuły


Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-