Skip to main content

Usuwanie tatuaży nowoczesnym laserem pikosekundowym Laser pikosekundowy

Opis dla: Usuwanie tatuaży nowoczesnym laserem pikosekundowym Laser pikosekun…

Ozdabianie ciała tatuażami to pragnienie coraz większej ilości osób. W każdym większym mieście można znaleźć salony, w których z łatwością da się ziścić to marzenie. Jednak powszechny i dość tani dostęp do usług tatuażystów oraz moda na ozdabianie ciała sprawiły, że często decyzja o wykonaniu tatuażu podejmowana jest pochopnie. Wydawać by się mogło, że raz zrobiony wzór, który w wielu przypadkach z czasem przestaje być lubiany, na zawsze będzie znajdować się na ciele. Jednak dzięki nowoczesnym metodom z zakresu medycyny estetycznej usunięcie niechcianego tatuażu jest możliwe. Najlepszym sposobem na jego pozbycie się jest zabieg z użyciem lasera pikosekundowego Cutera ENLIGHTENTM PICO.

 

Niechciany tatuaż

Decydując się na zrobienie tatuażu, nie myśli się o tym, że za jakiś czas może dojść do sytuacji, w której będziemy chcieli go usunąć. Jednak życie pokazuje, że dość często właśnie tak kończą się przygody ze spontanicznym, mało przemyślanym bądź już nieaktualnym tatuażem. Powodów do usunięcia tatuażu jest pewnie tyle, ile osób, które chcą to zrobić. Najważniejsze jednak jest to, że istnieje skuteczna i bezpieczna metoda, pozwalająca na pozbycie się tuszu ze skóry właściwej. W Bieńkowscy Clinic proponujemy zabieg laserem ENLIGHTEN TRIPLEX PICO amerykańskiej firmy Cutera./div>

Jak usunąć niechciany tatuaż?

Do niedawna jedynym sposobem na usunięcie niechcianego tatuażu było chirurgiczne wycięcie skóry. Metoda ta wiąże się z bólem i powstaniem blizny, co skutecznie odstraszało potencjalnych chętnych do usunięcia niechcianego wzoru. Innowacją okazała się laseroterapia, która umożliwia pozbycie się barwnika umieszczonego w skórze właściwej oraz ewentualnych blizn, które mogą powstać w wyniku urazu. Bardzo istotne w laseroterapii jest to, jakim laserem wykonywany jest zabieg. W Bieńkowscy Clinic niechciany tatuaż usuwany jest nowoczesnym laserem ENLIGHTEN TRIPLEX PICO, który łączy trzy różne lasery w jednym urządzeniu.

ENLIGHTEN TRIPLEX PICO

Laser pikosekundowy Cutera Enlighten umożliwia lekarzowi pracę na szerokich parametrach, z wykorzystaniem najwyższej mocy impulsu dostępnego w 3 długościach fali: 532 nm, 670 nm i 1064 nm. Urządzenie pozwala na pracę w technologii piko- i nanosekundowej, zarówno w trybie klasycznym, jak i frakcyjnym. Laser gwarantuje precyzję i szybkość wykonania zabiegu, bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Urządzenie sprawdza się przy każdym typie oraz kolorze tatuażu. Zabieg nie powoduje blizn, odbarwień czy przebarwień skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • stany zapalne na skórze objętej terapią,
  • aktywna opryszczka,
  • opalenizna czy używanie samoopalaczy,
  • stosowanie leków i preparatów światłouczulających (np. dziurawiec).

Laser pikosekundowy Cutera Enlighten – inne zastosowanie

Lasera ENLIGHTEN TRIPLEX PICO w Bieńkowscy Clinic używamy nie tylko do usuwania tatuaży, lecz także pozbycia się makijażu permanentnego. Zabieg można wykonać na obszarze całego ciała oraz twarzy, dlatego idealnie sprawdza się zarówno w usuwaniu tatuaży, jak i makijażu permanentnego, np. na ustach czy powiekach.

Zalety zabiegu z użyciem lasera Cutera Enlighten:

  • skuteczność w usuwaniu każdego koloru tatuażu oraz makijażu permanentnego,
  • bezpieczeństwo i precyzja,
  • zredukowane odczucia bólowe,
  • pierwsze efekty widać po kilku tygodniach od wykonania zabiegu, a ostateczny rezultat uzyskuje się z każdą kolejną sesją zabiegową.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-