Skip to main content

Lipoliza iniekcyjna – usuwanie tkanki tłuszczowej

Opis dla Lipoliza iniekcyjna – usuwanie tkanki tłuszczowej

OPIS METODY

Metoda lipoterapii iniekcyjnej, zwanej najczęściej lipolizą, stanowi doskonałą alternatywę, dla tych osób, które z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej odczuwają dyskomfort, a mimo wszystko nie chcą, lub nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest odsysanie tłuszczu (liposukcja).
Lipoliza iniekcyjna pozwala na eliminację małych i  miejscowo nagromadzonych ilości tłuszczu. Stosuje się ją w celu redukcji tkanki tłuszczowej  na twarzy jaki i na bardziej problematycznych obszarach ciała. Dzięki lipolizie możemy zlikwidować tłuszczyk z  tak zwanego drugiego podbródka oraz zmniejszyć jego ilość w  policzkach. Zabiegowi lipolizy iniekcyjnej możemy również poddać takie rejony jak: brzuch, pośladki, uda czy biodra.

PRZEBIEG ZABIEGU

Preparat wstrzykiwany jest w ściśle ustalonej przez lekarza dawce, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja ta przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, a podana w większych ilościach doprowadza do rozerwania ich struktury. Po wniknięciu do komórki doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie, wraz z lipoproteidami, jest transportowana prosto do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, po czym następuje ich wydalenie z organizmu.

Liczba zabiegów koniecznych do wykonania zależna jest  od grubości tkanki tłuszczowej w miejscu, z którego chcemy ją wyeliminować. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację celullitu. Osoby, które zdecydowały się na ten rodzaj terapii, najczęściej określają ją jako średniobolesną, mimo iż przez kilka dni po lipoterapii, w miejscach nią objętych, może wystąpić przejściowe zaczerwienienie, obrzęk, uczucie dyskomfortu a także niewielki ból. Już godzinę po zabiegu większość pacjentów może przystąpić do codziennej aktywności fizycznej. W celu przyspieszenia efektów kuracji zaleca się przeprowadzenie drenażu limfatycznego lub zabieg radiofrekwencji.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować już po około trzech tygodniach od wykonania zabiegu. Na ogół jest to utrata od dwóch do czterech centymetrów w obwodzie, w miejscu, w którym zastosowano preparat. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację celullitu. Lipolizę iniekcyjną należy przeprowadzać etapami, co podyktowane jest  tym, iż w czasie jednego zabiegu nie można podać pacjentowi zbyt dużej ilości preparatu. Niezwykle rzadkie, aczkolwiek możliwe skutki uboczne lipoterapii, to czasowe zaburzenia krążenia, wzrost potliwości, uczucie bycia chorym, krwawienia, biegunka oraz powstanie zgrubień. W celu przyspieszenie efektów kuracji, lekarze coraz częściej zalecają stosowanie drenażu limfatycznego.

PRZECIWWSKAZANIA

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • infekcje skóry w miejscach, w których miałby zostać przeprowadzony zabieg,
  • nadmierna otyłość,
  • ciężkie choroby nerek i wątroby,
  • choroby związane z krzepliwością krwi,
  • padaczka,
  • alergia na któryś ze składników podawanych w czasie lipoterapii iniekcyjnej.

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-