Skip to main content

Liposukcja laserowa, leczenie cellulitu

Opis dla Liposukcja laserowa, leczenie cellulitu

Innowacyjny technologicznie endolaser, stworzony specjalnie do zaawansowanej terapii cellulitu we wszystkich jego postaciach i stadiach: w Bieńkowscy Clinic

Prawidłową nazwą dla CELLULITU jest pannikulopatia obrzękowa, włóknista oraz jej postać mieszana, będące zmorą wielu kobiet, a powstające w wyniku trzech problemów współistniejących ze sobą w różnych proporcjach:

 • tworzenia się włóknistych przegród łącznotkankowychpowodujących zagłębienia “dołeczki” w skórze,
 • obrzęku tkanki tłuszczowejdającego obraz uwypukleń
 • wiotkości skóry.

Powoduje to zespół objawów dających efekt tzw. „pomarańczowej skórki”. 
Eksperci Bieńkowscy Clinic®  doskonale orientują się w tej problematyce, posiadają duże doświadczenie w terapii tego złożonego problemu i dysponują pełnym wachlarzem najnowocześniejszych na rynku profesjonalnych medycznych metod terapii dostępnymi w Bieńkowscy Clinic®.

 

ZABIEG – NA CZYM POLEGA, CZY JEST BOLESNY I BEZPIECZNY?

Posiadany przez nas endolaser to jedyny na rynku o długości fali 1440nm wysoce swoistej dla tkanki tłuszczowej, wykorzystujący transmisję promieniowania w technologii Sidelase 3D. Dzięki temu energia emitowana przez laser jest ukierunkowana, a lekarz wykonujący zabieg ma możliwość precyzyjnego – ukierunkowanego oddziaływania na poszczególne składowe cellulitu zwalczając wszystkie 3 wymienione powyżej przyczyny „pomarańczowej skórki”:

 • przecina przegrody łącznotkankowe => uzyskując wygładzenie zagłębień i zaciągnięć skóry,
 • upłynnia tkankę tłuszczową w miejscach jej nadmiaru => fizycznie i trwale likwidując uwypuklenia
 • podgrzewa – obkurcza skórę i stymuluje jej komórki, mobilizując ją do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu wkrótce po zabiegu staje się ona gęstsza, bardziej napięta i gładka.

 W Bieńkowscy Clinic® zabieg odbywa się zawsze w warunkach sali operacyjnej, przy zachowaniu rygorystycznych zasad aseptyki. Pozwala to zapewnić maksymalne bezpieczeństwo terapii.  Stosowane jest znieczulenie miejscowe, z  możliwością wspomagania sedacją dożylną w asyście anastezjologicznej.

Przed zabiegiem chirurg dokładnie zaznacza obszar skóry zmienionej chorobowo, tak aby jak najprecyzyjniej dawkować energię lasera oraz zlokalizować miejsca zagłębione i uwypuklenia skóry– wymagają one bowiem zupełnie innego leczenia – możliwego dzięki wprowadzeniu światłowodu pod skórę w bezpośrednie sąsiedztwo zmian chorobowych.  To sprawia, iż właśnie jest pierwszą i jedyną skuteczną terapią cellulitu.

Przez mikronacięcie w skórze, wprowadzany jest do tkanki tłuszczowej cienki światłowód. System  przez cały okres zabiegu monitoruje i kontroluje pracę głowicy zarówno jej ruch jak i szybkość podgrzewania tkanek w tym skóry. W przypadku zbyt powolnego ruchu, lub zatrzymania głowicy w jednym miejscu – SmartSense automatyczne stopuje działania lasera- zabezpiecza to przed oparzeniem skóry. Procedura trwa ok 60-120 min. w zależności od jego  rozległości. Po zabiegu pacjent przebywa w Klinice na 2-4 godzinnej obserwacji, po czym wypisywany jest do domu. Powrót do normalnej aktywności możliwy jest juz po 2-4 dniach.

KIEDY POWSTAJE EFEKT I JAK DŁUGO SIĘ UTRZYMUJE?

Efekt przecięcia włóknistych przegród oraz upłynnienia nagromadzonej między nimi tkanki tłuszczowej widoczny jest bezpośrednio po zabiegu.

Oddziaływanie na skórę wymaga więcej czasu – związane jest to z okresem powstawania i dojrzewania włókien nowego kolagenu. Stopniowo, przez 3 miesiące w skórze zachodzi proces neokolagenogenezy. Skutkiem tego jest wzrost napięcia i gęstości skóry.

Okres utrzymywania się efektów terapii zależny jest w dużej mierze od samego pacjenta- zalecana jest odpowiednia dieta, stosowanie antyoksydantów, zabiegi podtrzymujące oraz regularnie uprawianie aktywności fizycznej.

efekty efekt porownanie usuwanie cellulitu cellulitis cellulitisu odchudzanie
efekty efekt porownanie usuwanie cellulitu cellulitis cellulitisu odchudzanie
efekty efekt porownanie usuwanie cellulitu cellulitis cellulitisu odchudzanie

 

WSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

SCHEMAT LECZENIA

Cellulit jest chorobą przewlekłą, związaną ze starzeniem się organizmu, wpływem gospodarki hormonalnej oraz stylem życia i odżywiania. Zabieg laserem trwale usuwa objawy i poprawia defekt estetyczny, nie wpływa jednak na przyczynę choroby. Terapia jest jednorazowa i jeśli pacjent zastosuje się do zaleceń dietetycznych oraz stosować będzie terapię podtrzymującą efekty są trwałe.

 

TERAPIA PODTRZYMUJĄCA – po wykonaniu zabiegu w Bieńkowscy Clinic® – pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia dotyczące specjalistycznych produktów do stosowania miejscowego oraz suplementów doustnych – stanowi to autorskie rozwiązanie wprowadzone przez nas wraz z zdobywaniem kolejnych doświadczeń klinicznych.

Poza tym zalecamy i oferujemy w ramach naszej kliniki regularne wykonywanie zabiegów:

 • LPG (Lipomassage) (2x/mc)
 • BOA (sekwencyjny podciśnieniowy drenaż limfatyczny)
 • RF (zabiegi wykorzystujące energię fal radiowych: radiofrekwencja przezskórna.
 • leki flebotropowe – np. detramax, diohespan max na stałe (poprawiają krążenie żylne i limfatyczne – zapobiegają obrzękom a tym samm nawrotom choroby)

ZABIEGI ŁĄCZONE ZALECANE PRZEZ EKSPERTÓW BIEŃKOWSCY CLINIC®

U pacjentów, którzy poza cellulitem borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej zalecamy połączenie terapii z Nutacyjną Liposukcją Infradźwiękową (N.I.L.) lub małoinwazyjny zabieg przezskórny technologią HIFU

ZALECENIA PO ZABIEGU:

 • ubranko uciskowe 24h/d przez 14-21 dni a następnie w ciągu dnia przez 10-14 dni
 • leki flebotropowe – np. detramax, diohespan max na stałe (poprawiają krążenie żylne i limfatyczne – zapobiegają obrzękom a tym samm nawrotom choroby)
 • lek p/zapalny – zalecany w klinice
 • masaż i BOA (sekwencyjny podciśnieniowy drenaż limfatyczny)

OBRAZ PO ZABIEGU – CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ?

Najczęstszymi efektami ubocznym są obrzęki i zasinienia w obszarze pozabiegowym. Aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia pacjent po zabiegu nosi indywidualnie dopasowane ubranie uciskowe, przyjmuje odpowiednie leki oraz stosuje specjalistyczne preparaty na skórę.

 

Dowiedz się więcej: www.modelowaniesylwetki.net

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-