Skip to main content

Plastyka warg sromowych – labioplastyka

Opis dla Plastyka warg sromowych – labioplastyka

OPIS METODY

Labioplastyka jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej, polegającym na korekcji kształtu, objętości i jędrności warg sromowych.

Rodzaje operacji plastycznych dotyczących warg sromowych

 • Korekcja asymetrycznych, przerośniętych, zniekształconych przez porody warg sromowych mniejszych. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (na życzenie w znieczuleniu ogólnym).
 • Korekcja przerośniętych warg sromowych większych. Zabieg polega na zmniejszeniu wielkości warg oraz redukcji objętości – tkanki tłuszczowej, odpowiadającej za taki kształt warg sromowych.

Okres gojenia trwa od 4 do 6 tygodni.

Zabiegi w Bieńkowscy Clinic® wykonywane są przez doświadczonych ginekologów, małoinwazyjnymi technikami operacyjnymi, z wykorzystaniem najnowszego zaawansowanego technicznie sprzętu – systemu laserów CO2 i Erb:Yag oraz amerykańskiego systemu radiochirurgii ginekologicznej pelleve Platinum.

Najwyższej jakości szwy chirurgiczne użyte do operacji są w pełni wchłanialne. Nie ma więc potrzeby ściągania szwów. Pielęgnacja polega na utrzymywaniu ran pooperacyjnych w czystości i stosowaniu środków odkażających na ranę dwukrotnie w ciągu dnia (np. Octenisept). Powrót do aktywności seksualnej następuje około 4 tygodni po zabiegu. W razie potrzeby stosować można leki przeciwbólowe, ogólnie dostępne bez recepty.

W przypadku zwiotczenia i utraty jędrności warg sromowych większych oferta Bieńkowscy Clinic® zawiera wszystkie dostępne obecnie metody sprawdzonych, bezpiecznych i skutecznych, a zarazem nowatorskich terapii medycznych:

 • wypełnienie i rewitalizacja warg sromowych własną tkanką tłuszczową (autologiczną), pobraną bezpośrednio przed zabiegiem z okolicy brzucha lub okolicy pośladkowej pacjentki i przeszczepienie jej do warg sromowych większych
 • zabiegiem na miarę XXI wieku jest niezwykle skuteczna, nieinwazyjna i szybka terapia biorewitalizacji warg sromowych komórkami macierzystymi, uzyskiwanymi z własnego osocza pacjenta
 • ujędrnienie skóry warg sromowych zapewnia również całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna terapia specjalistycznym i unikalnym systemem fal radiowych (RF) – pelleve®, małoinwazyjna endodermalna radiofrekwencja attiva® (aplikacja fal radiowych bezpośrednio do miejsca, gdzie występuje problem), a także minimalnie inwazyjna terapia laserami frakcyjnymi, m.in. MonaLisa Touch®. Nasze autorskie zabiegi łączone zapewniają maksymalną skuteczność i satysfakcję przy najwyższym poziomie bezpieczeństwa terapii w Bieńkowscy Clinic®.

bienkowscyclinic

Przygotowanie do zabiegu – zalecenia przedoperacyjne

Operację poprzedza wizyta konsultacyjna. Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania:

 • grupa krwi
 • morfologia
 • badanie ogólne moczu
 • (krzepnięcie) APTT, INR, PT
 • EKG po 40 roku życia
 • antygen HBS, HCV, HIV
 • elektrolity
 • poziom cukru

Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie wolno przyjmować następujących leków: aspiryny ani jej pochodnych (np. Acard), witaminy E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Środki te niekorzystnie wpływają na przedłużenie krwawienia w trakcie i po operacji. Należy zaprzestać palenia tytoniu na 3 dni przed operacją. Należy poinformować operatora o przebytej infekcji, jeżeli taka miała miejsce w okresie 2 tygodni przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym.

Zalecenia pooperacyjne

Okres gojenia po kosmetycznej chirurgii tkanek krocza trwa około 4-6 tygodni. Materiały szewne używane do operacji są wysokiej jakości i w pełni wchłanialne. Nie ma więc konieczności ściągania żadnych szwów. W celu przyspieszenia gojenia stosowane są globulki z kwasem hialuronowym. W okresie pooperacyjnym zalecamy unikanie wysiłku fizycznego i podnoszenia ciężarów ponad 2 kg do około 30 dni od zabiegu. Badania kontrolne planowane są 7 dni, 28 dni i 3 miesiące po zabiegu. Pacjentka może odczuwać utrzymujący się ból po zabiegu, który ulega złagodzeniu zarówno po lekach przeciwbólowych, dostępnych bez recepty, jak i np. Ketonalu. Podwyższona temperatura u pacjentki do 37,5 stopni nie jest niczym niepokojącym.

Higiena miejsca intymnego po zabiegu powinna polegać na codziennym delikatnym podmywaniu i osuszaniu szwów papierowym ręcznikiem poprzez dotyk, a nie pocieranie. Można smarować gojącą się ranę maścią przepisaną przez lekarza prowadzącego, zawierającą antybiotyk.

Powrót do aktywności seksualnej następuje od 4 do 6 tygodni po zabiegu.

Skrupulatne stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych jest kluczowe w szybkiej rekonwalescencji i znacząco wpływa na efekt końcowy zabiegu.

 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-