Skip to main content

Radiofrekwencja podskórna

Opis dla Radiofrekwencja podskórna

Najnowsza metoda aplikacji fal radiowych RF – podskórnie, bezpośrednio do miejsca, gdzie występuje problem.

Czym jest zabieg ?

Radiofrekwencja podskórna stanowi innowacyjne rozwiązanie służące poprawie napięcia, elastyczności i gęstości skóry poprzez obkurczenie włókien jej rusztowania białkowego z jednoczasową stymulacją powstawania nowego kolagenu w skórze. Energia fal radiowych – zaaplikowana w postaci iniekcji cienkiej mikrosondy umieszczonej w kaniuli – wywołuje wzrost temperatury tkanek in situ, zwiększa przepływ krwi i metabolizm skóry, co powoduje opisany powyżej efekt intensywnej syntezy nowego kolagenu ze wszystkimi dobroczynnymi konsekwencjami tego procesu.

W Bieńkowscy Clinic® wykorzystujemy do małoinwazyjnego obkurczania i rewitalizacji skóry, zwalczania rozstępów, zwiotczeń, cellulitu i drobnych depozytów tkanki tłuszczowej. Innowacyjna terapia wykorzystuje energię tzw. fal radiowych aplikowanych podskórnie przy pomocy delikatnej kaniuli precyzyjnie w obszar dotknięty problemem, np.: fotouszkodzeń, wiotkości, czy blizn rozstępowych.

 

bienkowscyclinic   bienkowscyclinic

Co nowego wnosi?

Energię tzw. fal radiowych stosujemy w medycynie estetyczniej od wielu lat, jednak dotychczasowe systemy RF wykorzystywały aplikatory i głowice przezskórne – transdermalne, co zapewniało maksymalny komfort i zupełny brak rekonwalescencji, jednak ograniczało ich skuteczność.

Właśnie w tym celu opracowano nową skuteczną technologię, umożliwiającą lekarzowi oddziaływanie falami radiowymi bezpośrednio na tkanki, poprzez wyposażoną w pomiar temperatury sondę wprowadzaną w i pod skórę.

Metoda jest bardzo skuteczna i umożliwia pełne dostosowanie intensywności oraz charakteru zabiegu do potrzeb, możliwości i stanu skóry pacjenta.

U pacjentów starszych, z bardziej nasilonymi objawami starzenia, rozstępami oraz mających czas na krótką 1-3 – dniową rekonwalescencję wykonujemy zabieg bardziej intensywnie. Taki zabieg wiąże się z minimalnym dyskomfortem i niewielkim obrzękiem przez kilka dni – skraca jednak czas terapii – efekty osiągane są po 1 lub 2 zabiegach, wykonywanych w odstępach kilku miesięcy.

Pacjenci z mniejszym nasileniem zmian i/lub nie mający możliwości choćby kilkudniowego wyłączenia się z życia zawodowego czy towarzyskiego i odbycia rekonwalescencji poddawani są zabiegowi mniej intensywnemu, bezbolesnemu i pozwalającemu na powrót do aktywności praktycznie tego samego dnia. Taka terapia wymagać może większej ilości sesji zabiegowych, powtarzanych co 1-3 miesiące.

Miniaturyzacja sprzętu sprawia, że innowacyjna mikrosonda RF mieści się wewnątrz delikatnej kaniuli – zabieg jest więc praktycznie nieinwazyjny – można go porównać z zabiegiem soft liftingu kwasem hialuronowym – hydrobalans, który tysiące pacjentów wykonują na co dzień, wracając do pracy następnego dnia.

 

WSKAZANIA

W Bieńkowscy Clinic® Radiofrekwencja podskórna znajduje zastosowanie w leczeniu:

 • utraty proporcji owalu twarzy (niechirurgiczny lifting)
 • liftingu okolicy oka
 • wiotkości skóry: twarzy, szyi, dekoltu, piersi
 • wiotkości skóry: ramion, brzucha, ud, pośladków, pleców
 • poporodowej rewitalizacji skóry krocza i okolic intymnych
 • nadmiaru tkanki tłuszczowej, np. w okolicy podbródka, twarzy, czy też innych okolic
 • rozstępów i blizn
 • uszkodzeń posłonecznych skóry (elastoza) i innych fotouszkodzeń.

Radiofrekwencja podskórna stanowi rozwiązanie trudnego i powszechnego problemu wiotczenia skóry, dotyczącego jej głębokich warstw, a także włókien kolagenowych tkanki podskórnej i powięzi – będąc przez to trudnym w leczeniu.

W obszarze twarzy w Bieńkowscy Clinic® stosujemy Radiofrekwencja podskórna celem skutecznej naprawy i ujędrniania skóry, zwalczania opadania policzków, przywracania właściwych proporcji twarzy i jednoczesnego wyszczuplania podbródka.

Radiofrekwencja podskórna pozwala na odmłodzenie skóry okolicy oka, redukcję fałdów nosowo-wargowych i linii marionetki oraz wyostrzenie linii żuchwy.

Opadanie tkanek miękkich twarzy oraz zaniki tkanki tłuszczowej, tzw. poduszeczek tłuszczowych, powoduje rozmycie owalu i tworzenie się tzw. chomików.

Problem trudnej do leczenia wiotkości dotyczy także wielu obszarów ciała, zwłaszcza u pacjentek po przebytych ciążach, np.:

 • skóra brzucha, piersi, ramion – tzw. „pelikanki”,
 • wiotczenie wewnętrznej skóry ud, pośladków,
 • skóra okolicy podłopatkowej czy nad kolanami.

OPIS METODY

Radiofrekwencja podskórna za pomocą mikrosondy wytwarza i emituje pole elektromagnetyczne wprawiające dipole wody w tkankach w drgania oscylacyjne. Częstotliwość drgań tego pola (zmian znaku z „+” na „-‘’ mierzona w MgHz) zapewniła metodzie nazwę radiofrekwencji.

Tarcie dipoli wody w tkankach powoduje wzrost temperatury skóry właściwej – w zależności od pożądanego efektu do 50-65 stopni Celsjusza. Temperatura 50 stopni Celsjusza skraca włókna kolagenowe, co zapewnia wzrost napięcia i obkurczenie skóry. Z kolei skurcz włókien kolagenowych stanowi bardzo silny bodziec aktywujący fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Wyższe temperatury pozwalają na terapię rozstępów i blizn oraz redukcję tkanki tłuszczowej poprzez zniszczenie komórek tłuszczowych.

Efekty terapii Radiofrekwencji podskórnej

Dzięki zabiegowi możemy osiągnąć spektakularne i naturalne efekty – oparte na przebudowie uszkodzonej skóry i tkanek, widoczne wkrótce (4 -12 tygodni) po pierwszym zabiegu:

 • odbudowa, zagęszczenie i napięcie skóry w obszarze poddanym zabiegowi
 • podniesienie owalu twarzy, połączone z redukcją tzw. chomików
 • spłycenie zmarszczek
 • ujędrnienie i redukcję drugiego podbródka
 • poprawa wyglądu oraz spoistości blizn i rozstępów.

 

jak wygląda przebieg zabiegu i okres po zabiegu?

W obszarze leczonej skóry, rozstępów, wiotkości, czy też nadmiernego otłuszczenia wykonywane jest miejscowe znieczulenie, podobnie jak np. do zabiegów implantacji kwasu hialuronowego czy niektórych zabiegów laserowych.

Znieczulona skóra nakłuwana jest igłą, następnie przez otwór po igle wprowadzamy podskórnie cienką i delikatną kaniulę, zawierającą mikrosondę, która emituje fale radiowe, i czujnik mierzący temperaturę leczonych tkanek. Pomiar temperatury „na żywo” zapewnia precyzję i kontrolę, a tym samym skuteczność i przede wszystkim bezpieczeństwo całej procedury.

Dla pełnego zabezpieczenia zabiegu, do monitorowania temperatury z zewnątrz wykorzystywana jest również kamera termowizyjna, która na bieżąco obrazuje aktualne podgrzanie skóry w obszarze zabiegowym.

Zabieg trwa od 45-90 minut i jest komfortowy, wykonywany jest w znieczuleniu nasiękowym, a pacjent odczuwa tylko delikatne ciepło.

Bezpośrednio po zabiegu u pacjenta może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, które znikają po 24-48h. Większość pacjentów po zabiegu wraca do codziennych zajęć.

Z uwagi na wprowadzanie kaniuli w tkankę podskórną mogą również wystąpić zasinienia w miejscu użycia kaniuli.

 

ZALECENIA PRZED I PO ZABIEGU

Przed zabiegiem Radiofrekwencji podskórnej  – podobnie jak przed każdą procedurą z naruszeniem ciągłości skóry – pacjent powinien powstrzymać się od przyjmowania leków p/bólowych i przeciwzapalnych przez 7 dni z uwagi na ryzyko siniaków i krwawienia. Nie powinno się również stosować żadnych aktywnych, złuszczających preparatów na skórę poddaną zabiegowi Radiofrekwencji podskórnej  przez tydzień przed zabiegiem.

Po zabiegu – zalecamy szereg preparatów i zabiegów uzupełniających, optymalizujących gojenie w pierwszych dniach, a następnie produkty wspomagające efekt zabiegu Radiofrekwencji podskórnej  – syntezę kolagenu.

Wszelkie zalecenia przygotowane przez ekspertów Bieńkowscy Clinic® otrzymacie Państwo w recepcjach naszych klinik.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • ciąża
 • metalowe lub elektroniczne implanty zlokalizowane w polu zabiegu
 • aktywna choroba nowotworowa
 • niewydolność serca, płuc i wątroby
 • otwarte rany i infekcje oraz choroby skóry
 • obecność w polu zabiegu permanentnych fillerów
 • zaburzenia hormonalne niewyrównane (tarczyca, nadnercza)
 • inne zabiegi wykonywane w danej okolicy w okresie 45 dni

Radiofrekwencja podskórna – zabiegi wspomagające

Dowiedz się więcej: www.modelowaniesylwetki.net

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-