Skip to main content

Botox na nadpotliwość – pozbądź się przykrego problemu

Opis dla: Botox na nadpotliwość – pozbądź się przykrego problemu

Nadmierne pocenie (tzw. hiperhydroza) wiąże się z nieprzyjemnym zapachem, mokrymi dłońmi, pachami i stopami. To problem, który wywołuje duży dyskomfort, często prowadzi do izolacji społecznej i obniża pewność siebie.

Skutecznym rozwiązaniem, które wybierają pacjentki naszej Bieńkowscy Clinic, jest leczenie nadpotliwości botoxem. Jakie efekty terapeutyczne daje ta metoda?

Spis treści:

Nadmierne pocenie się – dyskomfort i wstyd na co dzień

Toksyna botulinowa – remedium na nadpotliwość

leczenie nadpotliwości botoxem – efekty terapii toksyną botulinową

Nadmierne pocenie się – dyskomfort i wstyd na co dzień

Pocenie się jest całkowicie naturalnym, fizjologicznym stanem, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Problem pojawia się, gdy praca gruczołów potowych jest upośledzona i produkują nieproporcjonalną ilość potu do naszych potrzeb, a codzienne stosowanie antyperspirantu nie pomaga. Dlaczego tak się dzieje? Nadmierna potliwość skóry może mieć bardzo różne źródła, do potencjalnych czynników sprawczych należą m.in.:

  • predyspozycje genetyczne,
  • choroby układu nerwowego,
  • choroby nowotworowe (chłoniaki),
  • zaburzenia hormonalne,
  • andropauza, menopauza,
  • infekcje z wysoką gorączką,
  • silny stres,
  • nadwaga i otyłość,
  • przyjmowanie niektórych leków.

W niektórych przypadkach lekarze nie są w stanie ustalić przyczyny nadpotliwości (mówimy wówczas o odmianie pierwotnej). Jednak nie oznacza to, że nie należy walczyć z tym problemem. W trosce o poprawę komfortu i poziomu higieny codziennego życia warto korzystać z narzędzi, jakie oferuje nam współczesna medycyna estetyczna. Jednym z naszych najskuteczniejszych sprzymierzeńców jest botox (inaczej toksyna botulinowa typu A, jad kiełbasiany).

Toksyna botulinowa – remedium na nadpotliwość

Wiele osób zmagających się z nadmierną potliwością skóry zastanawia się, na czym polega kuracja lecznicza z użyciem botoxu. Zabieg poprzedza konsultacja medyczna, podczas której lekarz omawia z pacjentem wskazania, przeciwwskazania, przebieg terapii oraz podejmuje decyzję o kwalifikacji do kuracji toksyną botulinową (m.in. na podstawie tzw. testu Minora).

Lekarz dokonuje serii wstrzyknięć preparatu z botoxem w problematyczny obszar ciała, za pomocą niezwykle cienkiej igły. Dzięki temu przewodnictwo nerwowe zostaje czasowo przerwane (dochodzi do odnerwienia gruczołów potowych). Użycie miejscowego znieczulenia sprawia, że pacjent nie odczuwa dużego dyskomfortu w trakcie iniekcji. Zaletą zabiegu jest krótki czas trwania, zwykle specjaliście wystarczy kilkanaście minut, aby wykonał swoją pracę. Co ważne, leczenie nadpotliwości preparatami z botoxem nie wiąże się z rekonwalescencją, nie ma więc konieczności brania urlopu w pracy, co dla wielu osób jest dużym plusem.

leczenie nadpotliwości botoxem – efekty terapii toksyną botulinową

Rezultat finalny następuje bardzo szybko, bo już po kilku-kilkunastu dniach od zabiegu (to indywidualna kwestia). Kuracja z wykorzystaniem botoxu pozwala cieszyć się wolnymi od potu dłońmi, pachami i stopami przez miesiące (zwykle efekt utrzymuje się około pół roku, dla podtrzymania rezultatu rekomendujemy wykonanie tzw. zabiegu przypominającego).

Podsumowując, nadpotliwość to przypadłość, która nie musi towarzyszyć nam przez całe życie. Warto korzystać z osiągnięć medycyny estetycznej, by choćby na jakiś czas móc zapomnieć o dyskomforcie związanym z intensywnym poceniem się.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o stosowaniu botoxu na nadpotliwość, nasi eksperci chętnie rozwieją Twoje wątpliwości i odpowiedzą na nurtujące Cię pytania. Umów się na pierwszą konsultację z jednym z doświadczonych specjalistów i poznaj możliwości współczesnej medycyny estetycznej. Musimy podkreślić, iż z uwagi na chęć zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pacjentom, do przeprowadzenia procedur zabiegowych używamy tylko sprawdzonych, certyfikowanych preparatów oraz urządzeń medycznych renomowanych producentów. Wszystkie terapie wykonywane w naszej Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy są wysoce efektywne i bezpieczne, o czym najlepiej świadczy liczne grono stałych pacjentów w różnym wieku.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-