Skip to main content

Gładka skóra na wiosnę? Poznaj laser Enlighten, Twój sposób na rozstępy!

Opis dla: Gładka skóra na wiosnę? Poznaj laser Enlighten, Twój sposób na rozs…

Sposoby na rozstępy – co zrobić, aby się ich pozbyć?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czym są rozstępy. To nic innego, jak blizny zanikowe, powstające wskutek nadmiernego naprężenia skóry, ponad granice jej rozciągliwości. Zazwyczaj ich pojawienie się nie niesie ze sobą żadnych dodatkowych objawów, czasem tylko może być odczuwalne swędzenia, pieczenie lub niewielki ból. Najczęściej powstają one u:

 • kobiet w ciąży – rozstępy po ciąży mogą dotknąć nawet 90% młodych mam,
 • nastolatków – rozstępy u nastolatków związane są głównie z szybkim wzrostem oraz nadmierną produkcją kortyzolu,
 • kulturystów i osób intensywnie budujących masę mięśniową,
 • osób otyłych lub o częstych wahaniach wagi,
 • pacjentów przyjmujących leki steroidowe,
 • pań w okresie menopauzy – to również wynik działania kortyzolu,
 • osób z genetycznymi skłonnościami do ich powstawania.

Dlatego dobrym sposobem na rozstępy nie zawsze będzie wyłącznie profilaktyka, niekiedy nie jesteśmy w stanie całkowicie uniknąć ich powstania. A zatem jak usunąć rozstępy? Warto pamiętać, że wiążą się one z pracą fibroblastów, które nie nadążają z produkcją kolagenu i elastyny w obliczu szybkiego rozciągania skóry. Ich pracę może też upośledzać wspomniany już nadmiar kortyzolu. Dlatego najskuteczniejszym sposobem na rozstępy będzie stymulowanie tkanki do odbudowy. Jedną z najnowszych, a przy tym niezwykle skutecznych metod jest zastosowanie laseroterapii.

Pico + Nano by EnlightenTM  – skuteczny sposób na rozstępy

Laser EnlightenTM triplex III generacji firmy Cutera to jedno z najnowocześniejszych urządzeń, pozwalających m.in. na skuteczne pozbycie się blizn, czyli również rozstępów. Na czym polega jego wyjątkowość? To zaawansowane urządzenie umożliwia dowolny dobór ustawień, dzięki czemu można dopasować m.in. moc, długość fali (532/670/1064 nm) oraz szybkość impulsu (nano- lub pikosekundowy) specjalnie do danego przypadku. W przypadku rozstępów zwykle wybiera się terapię frakcyjną o precyzyjnej wiązce, z zastosowaniem specjalnej soczewki MLA. Oznacza to, że laser ,,dziurkuje” skórę, pozostawiając wokół otworów nienaruszoną tkankę, która następnie bierze aktywny udział w odbudowie. Ten sposób na rozstępy opiera się zatem na głębokiej przebudowie skóry, co zapewnia mu wysoką skuteczność. Dla podniesienia komfortu pacjenta stosuje się znieczulenie miejscowe. Można również zwiększyć skuteczność zabiegu, np. łącząc go z terapią komórkami macierzystymi, które poprawią efekt regeneracji.

Sposób na rozstępy – co po zabiegu laserem EnlightenTM triplex?

Warto pamiętać, że nie wystarczy znaleźć metodę na to, jak zlikwidować rozstępy. Należy jeszcze odpowiednio zadbać o skórę po zabiegu oraz pomiędzy nimi. Likwidacja tego typu blizn jest długa i wymaga cierpliwości, a także pracy, również ze strony pacjenta. Problem ten może mieć też tendencję do nawrotów. Najczęściej procedurę należy powtórzyć 3-6 razy, aby uzyskać optymalne efekty. W trakcie i po terapii pacjent musi pamiętać o:

 • ochronie UV – ok. 3-7 dnia po zabiegu i do 12 tygodni po ostatniej sesji,
 • nawilżaniu skóry oraz stosowaniu preparatów usprawniających gojenie,
 • unikaniu ,,cudownych diet”, które mogłyby spowodować gwałtowną zmianę wagi, a zwykle po prostu tzw. ,,efekt jo-jo”,
 • stosowanie diety bogatej w cynk i krzem, a także odpowiednich witamin, np. A, E, B3 i B5.

Po zagojeniu się skóry po ostatniej sesji warto też wprowadzić do swojej rutyny pielęgnacyjnej produkty ujędrniające i uelastyczniające skórę, np. specjalne olejki.

Znasz już skuteczny sposób na rozstępy? Umów się na wizytę w naszej klinice i przekonaj się na własnej skórze, że laser Enlighten naprawdę działa!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-