Skip to main content

Odmładzanie twarzy – lifting RF Attiva. Co go wyróżnia?

Opis dla: Odmładzanie twarzy – lifting RF Attiva. Co go wyróżnia?

RF – co się kryje pod tą nazwą?

RF to inaczej radiofrekwencja. W ten sposób określa się zabiegi z wykorzystanie fal radiowych. Tego typu procedury z powodzeniem stosuje się nie tylko w odmładzaniu twarzy, lecz także wygładzaniu skóry, np. usuwaniu cellulitu oraz pozbywaniu się niewielkich depozytów tkanki tłuszczowej czy rewitalizacji okolic intymnych. Wszystko za sprawą kontrolowanego podgrzewania tkanek do temperatury ok. 50-65oC, w zależności od indywidualnych wskazań dla danego pacjenta. Dzięki temu możliwe jest m.in. rozbicie tkanki tłuszczowej, a także wywołanie skurczu włókien kolagenowych oraz pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych. Całość odbywa się bezinwazyjnie, głowica urządzenia rozgrzewa głębsze partie tkanki transdermalnie, bez naruszenia ciągłości skóry.

attiva – nowoczesne ujędrnianie skóry

Choć idea całkowicie bezinwazyjnego działania dotychczasowych zabiegów z zakresu radiofrekwencji z pewnością podobała się wielu pacjentkom, a tym samym przysporzyła procedurom popularności, w rzeczywistości rozwiązanie to ma pewne wady. Transdermalne nagrzewanie tkanek często nie jest wystarczająco skuteczne. Dlatego właśnie powstało innowacyjne urządzenie attiva. W zabiegach z jego użyciem wykorzystuje się cienką kaniulę, pełniącą jednocześnie funkcję sondy. Dzięki temu możliwe jest bezpośrednie podniesienie temperatury w miejscu zabiegowym, a także dokładne śledzenie tego procesu w celu uzyskania optymalnych efektów oraz zapewnienia pacjentowi pełnego bezpieczeństwa. Ogromną zaletą tej metody jest również możliwość stopniowania intensywności procedury – szybsze i wyraźniejsze efekty, np. odmładzania twarzy z widocznymi oznakami starzenia, da się uzyskać pod warunkiem, że pacjent może pozwolić sobie na kilka dni rekonwalescencji.

Lifting attiva a inne metody – co jest skuteczne w odmładzaniu skóry

Lifting attiva to innowacyjny zabieg z wykorzystaniem fal radiowych. Ale czy to jedyne rozwiązanie dla tych z nas, którzy marzą o bezinwazyjnym usuwaniu i wygładzaniu zmarszczek? Niekoniecznie! W naszej klinice możecie zdecydować się także na inne skuteczne metody odmładzania twarzy, w tym:

  • laseroterapia – w szczególności ultranowoczesnym laserem Enlighten,
  • zabieg osoczem bogatopłytkowym – a więc tzw. ,,wampirzy lifting”,
  • lipofilling – czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej.

Wszystkie pozwalają osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Czym różnią się od zabiegu Attiva? W porównaniu do niego lipofilling wydaje się dość inwazyjny, składa się z dwóch zabiegów. Taka procedura dobrze sprawdzi się raczej w zabiegach wolumetrii twarzy, spłycania blizn lub powiększania biustu. Należy też pamiętać, że konieczna w jej jest odpowiednia ilość tkanki tłuszczowej do pobrania.

Zabieg laserem Enlighten potrafi przynieść naprawdę spektakularne efekty, należy jednak być gotowym na okres gojenia, ok. 2-4 dni. Jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą pozwolić sobie na chwilę odpoczynku. Warto też wstrzymać się z nim w okresie dużego nasłonecznienia.

Osocze bogatopłytkowe często stosuje się razem z innymi terapiami, np. radiofrekwencją. Ale na efekt samego ,,wampirzego liftingu” poczekamy nawet ok. 4-12 tygodni.

Każdy z tych zabiegów doskonale sprawdza się w odmładzaniu twarzy. Ale jeśli liczysz na szybki efekt i krótką rekonwalescencję, attiva może okazać się strzałem w dziesiątkę! Umów się na konsultację i pokochaj swoją młodszą skórę!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-