Skip to main content

Szukasz skutecznej metody usuwania tatuażu? Poznaj laser Enlighten!

Opis dla: Szukasz skutecznej metody usuwania tatuażu? Poznaj laser Enlighten!

Laserowe usuwanie tatuażu – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Choć covery należą do dość popularnych rozwiązań, często wolelibyśmy pozbyć się wzoru na stałe i po prostu o nim zapomnieć. Przyczyny mogą być różne, w tym:

  • duży rozmiar lub bardzo ciemne kolory grafiki – wtedy jej zakrycie może być po prostu niewykonalne,
  • względy psychologiczne, np. złe wspomnienia związane z wzorem lub zmiana stylu życia,
  • tatuaż w nieodpowiednim do naszej aktualnej sytuacji życiowej miejscu – np. grafika na dłoniach u osoby pracującej na stanowisku wymagającym sztywnego trzymania się dress-code’u.

Z tych właśnie względów wielu z nas wolałoby jednak udać się na zabieg usunięcia tatuażu. Jak dotąd najskuteczniejszą metodą jest procedura z użyciem lasera. Pozostałe, w tym dermabrazja czy zabieg chirurgiczny, bywają mało skuteczne, zostawiają szpecące blizny lub są bardzo inwazyjne. Odpowiednio wykonany zabieg laserowy powinien skutecznie usunąć wzór bez tworzenia w tkance niepożądanych zmian. Polega on na rozbijaniu wtłoczonych w skórę cząsteczek tuszu na znacznie mniejsze, aby organizm mógł usunąć je samodzielnie.

Usuwanie tatuażu – poznaj rewolucyjny laser Enlighten!

Laser EnlightenTM triplex to jedno z najnowocześniejszych tego typu urządzeń na rynku. Wszystko dzięki możliwości swobodnego ustawienia parametrów, z uwzględnieniem potrzeb pacjenta. Ma to szczególne znaczenie w zabiegu usuwania tatuażu. Jego powodzenie zależy od:

  • szybkości impulsu – dotychczas stosowane lasery nanosekundowe często nie rozbijały cząsteczek tuszu na wystarczająco drobne kawałki. Lasery pikosekundowe, których wiązka jest aż 1000 razy krótsza, są w tej dziedzinie znacznie skuteczniejsze, dzięki czemu organizm bez trudu samodzielnie pozbywa się pigmentu,
  • długości wiązki – barwniki o różnych kolorach reagują na różną długość światła lasera. Enlighten daje możliwość jej ustawienia bez zmiany mocy czy innych parametrów, dzięki czemu doskonale radzi sobie ze wzorami w rozmaitych barwach.

Sam zabieg usuwania tatuażu może być wykonywany ze znieczuleniem bądź bez niego, wiele zależy od wybarwienia wzoru. Również liczba wymaganych sesji może się zmieniać w zależności od rozmiarów czy koloru usuwanej grafiki. Zwykle jednak całość liczy nie mniej niż 5 sesji, powtarzanych co ok. 5-7 tygodni.

Po wykonaniu zabiegu usunięcia tatuażu nie obserwuje się też blizn, odbarwień czy przebarwień w miejscu działania lasera. Niekiedy mogą wystąpić zaczerwienienie, obrzęk, a także strupki, krwawienie punktowe lub niewielkie, wypełnione płynem bąble. Jest to całkowicie normalne i zwykle ustępuje najpóźniej po 10 dniach. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji miejsc zabiegowych, w tym nawilżaniu i ochronie skóry przed promieniowaniem UV.

Masz już dosyć niechcianego wzoru na ciele? Chcesz pozbyć się go na dobre? Umów się na wizytę w naszej klinice i przekonaj się o skuteczności lasera Enlighten na własnej skórze!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-