Podwójny podbródek – przyczyny, objawy, leczenie

Podwójny podbródek – przyczyny, objawy, leczenie

podwójny podbródek

Drugi podbródek to często występujący defekt estetyczny. Problem dotyka zarówno osoby szczupłe, jak i te borykające się z nadmierną ilością kilogramów.

Występowanie podwójnego podbródka, często związane jest z lokalnym nagromadzeniem nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Wpływ na jego występowanie ma również utrata elastyczności i jędrności skóry, utrzymywanie nieprawidłowej pozycji głowy i uwarunkowania genetyczne. Owal staje się „rozmyty“, a twarz wydaje sie pełniejsza.

 

PRZYCZYNY

Wśród przyczyn występowania podwójnego podbródka najczęściej wymieniane to:

  • predyspozycje genetyczne, w tym budowa anatomiczna
  • nadwaga, otyłość
  • utrata elastyczności i sprężystości skóry
  • nieprawidłowa postawa

LECZENIE

W walce z drugim podbródkiem i „utratą“ owalu twarzy z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz regularne ćwiczenia.

Regularne, systematyczne i prawidłowo wykonywane ćwiczenia fizyczne wspomogą walkę z podwójnym podbródkiem. Celem ich wykonywania jest redukcja nagromadzonej w nadmiarze tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie mięśni, a poprzez poprawę ukrwienia i dotlenienia również kondycji skóry. Aby metoda przyniosła widoczne efekty należy wdrożyć ją już jako profilaktykę i stosować regularnie, co najmniej 3 razy w tygodniu. Jeśli jednak nie chcemy robić tego samodzielnie możemy zdać się na profesjonalny masaż.

Kluczowe znaczenie ma również odpowiednia pielęgnacja, która zapewni nam ochronę przed promieniowaniem UV oraz wzmocni i zapobiegnie degradacji podpory skóry, jaką jest kolagen.

Tylko zabiegi w gabinecie lekarskim mogą zapewnić trwałe i widoczne rezultaty poprawy owalu twarzy. Dostępne metody z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, stawiają jednak przed pacjentem nielada wyzwanie w wyborze tej najbardziej odpowiedniej i skutecznej. Gabinety kuszą i obiecują poprawę po zastosowaniu różnorodnych metody. Niezwyle istotne jest jednak, aby zdecydować się na tą skuteczną, a zarazem bezpieczną opcję.

 

JAK LECZYMY PROBLEM PODWÓJNEGO PODBRÓDKA W BIEŃKOWSCY CLINIC®

W Bieńkowscy Clinic® stosujemy tylko sprawdzone, intensywne, a zarazem bezpieczne metody terapeutyczne.

Możemy wybrać spośród tych całkowicie nieinwazyjnych, jak termolifting RF Accent Prime® połączony z działaniem ultradźwięków, Pelleve® lub Venus Legacy®, gdzie efekt jest wypadkową działania ciepła na odpowiednią głębokość skóry oraz tkanki podskórnej. Komórki zostają pobudzone do produkcji większej ilości białka (kolagenu) stanowiącego swojego rodzaju rusztowanie odpowiedzialne za jędrność skóry, a podskórna tłuszczowa tkanka zostaje zredukowana. 

Często stosowaną z wyboru metodą jest intensywny, a zarazem nieinwazyjny, wykorzystujący technologię HIFU Ultraformer III®. Zabieg wpływa na poprawę napięcia skóry oraz redukcję nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i to już po jednej niewymagającej gojenia sesji terapeutycznej. 

W określonych przypadkach zastosować można również lokalną liposukcję, która pozwala na natychmiastową redukcję depozytów niechcianej tkanki tłuszczowej. Metodę tą śmiało łączyć można z podskórną radiofrekwencją Attiva®, tak aby podczas jednej procedury zabiegowej zdecydowanie poprawić również elastyczność i sprężystość skóry. Podobne działanie wykazuje również endolaser Pro Lipo Plus®. 

Zdecydowanie rzadziej stosowaną w przypadku nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej jest lipoliza iniekcyjna, której efekty działania trudniej jest przewidzieć. 

Swoim pacjentom oferujemy również profesjonalny masaż z pomocą LPG Endermologie Endermolift®. 

W celu poprawy jakości skóry zaleca się także terapię z pomocą laserów frakcyjnych.

Wybór odpowiedniej metody zależny jest od charakteru zmian oraz stopnia ich nasilenia i tylko fachowa konsultacja lekarska zapewnia dobór odpowiedniego leczenia dostosowanego do potrzeb konkretnego pacjenta.

 

powiązane artykuły


Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-