Skip to main content

Ile kosztuje usuwanie zmarszczek w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje usuwanie zmarszczek w Częstochowie?

Widoczne na ciele oznaki starzenia mogą sprawić, że wyglądamy na bardziej posuniętych w latach niż w rzeczywistości. Nawet jeżeli ilość zmarszczek lub siwych włosów w istocie odpowiada naszemu wiekowi, najczęściej i tak pragniemy wyglądać młodziej. Medycyna estetyczna dysponuje wieloma metodami wygładzania skóry. Ile kosztuje usuwanie zmarszczek w Częstochowie? Dowiedz się z poniższego artykułu.

Skąd się biorą zmarszczki?

Zabiegi mające na celu usuwanie zmarszczek są jednymi z najpopularniejszych w gabinetach medycyny estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ich obecność świadczy o postępującym procesie starzenia się skóry. Dzieje się tak dlatego, że włókna kolagenowe, które są naturalnym czynnikiem uelastyczniającym i ujędrniającym tkanki, zaczynają zanikać wraz z wiekiem. Z tego powodu pierwsze zmarszczki mogą się pojawiać już między 20. a 30. rokiem życia.

Istnieje kilka czynników, które przyspieszają pojawianie się zmarszczek lub sprawiają, że są one głębsze. Jednym z nich jest długotrwała ekspozycja na słońce. Promieniowanie UV uszkadza skórę, prowadząc do jej przedwczesnego starzenia się, dlatego ochrona przeciwsłoneczna (zwłaszcza latem) jest bardzo istotnym elementem pielęgnacji.

Czynnikiem zwiększającym ilość i widoczność zmarszczek jest również palenie papierosów. Składniki chemiczne obecne w dymie tytoniowym mogą uszkadzać skórę i powodować niedotlenienie tkanek. Jest to szczególnie widoczne w okolicy ust – gest wykonywany podczas wciągania dymu do płuc pozostawia wokół dolnej i górnej wargi promieniście rozchodzące się załamania, które z czasem przeradzają się w tzw. zmarszczki palacza.

Istnieje również kategoria tzw. zmarszczek mimicznych. Wyrażanie emocji za pomocą mimiki twarzy wymaga zaangażowania wielu mięśni. Uśmiechanie się, unoszenie brwi czy marszczenie nosa po czasie pozostawia na skórze trwałe ślady.

Oczywiście istnieją również inne czynniki, które przyczyniają się do powstawania lub pogłębiania zmarszczek. Wiele zależy tu od genów, ale także od Twoich osobistych przyzwyczajeń dotyczących żywienia, nawadniania ciała oraz snu.

Warto dodać, że zmarszczki mogą się pojawić w różnych miejscach na skórze – nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dłoniach czy dekolcie. Kremy przeciwzmarszczkowe i powierzchowne zabiegi, takie jak masaże, pomagają zachować gładką cerę do pewnego momentu. W dalszej perspektywie warto zwrócić się w stronę medycyny estetycznej, która działa na tkanki znacznie głębiej, a jednocześnie nie jest tak inwazyjna jak chirurgia plastyczna.

Jak usunąć zmarszczki? Ile to kosztuje?

Współcześnie dysponujemy wieloma skutecznymi metodami usuwania zmarszczek. Koszty zabiegów są zróżnicowane, podobnie jak ich procedury. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne propozycje wygładzania skóry w gabinetach Bieńkowscy Clinic w Częstochowie.

  1. Mezoterapia mikroigłowa – mało inwazyjna metoda ujędrniania i odmładzania tkanek przy pomocy preparatów zawierających składniki aktywne. Zabieg polega na pokryciu miejsca zabiegowego specjalistyczną substancją, a następnie wykonaniu serii mikronakłuć, które wprowadzają ją pod skórę. Zaletą procedury, oprócz głębokiego podania substancji odżywczych, jest pobudzenie organizmu do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny oraz wszczęcia naturalnych procesów regeneracyjnych. Cena jednej sesji na twarz wynosi od 650 zł.
  2. HIFU – ujędrnianie tkanek przy pomocy ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Zabiegi tego typu są całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne, a przy tym bardzo skuteczne. Oprócz redukcji zmarszczek umożliwiają m.in. poprawę owalu twarzy, zlikwidowanie drugiego podbródka czy uniesienie opadającej powieki. Ceny zabiegów na twarz rozpoczynają się od 4900 zł.
  3. Toksyna botulinowa – zabieg iniekcyjny, którego celem jest wygładzenie istniejących zmarszczek i zapobieżenie powstawaniu kolejnych. Procedura polega na ostrzykiwaniu miejsc nadmiernego załamywania się skóry preparatem tymczasowo paraliżującym nerwy. Odbiera to tkankom możliwość poruszania się, a zatem tworzenia kolejnych bruzd na powierzchni ciała. Efekt pojawia się szybko i utrzymuje przez około 6-8 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. Cena pojedynczej iniekcji wynosi od 800 zł.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-