Skip to main content

Ile kosztuje zabieg HIFU?

Opis dla: Ile kosztuje zabieg HIFU?

Fale akustyczne o skoncentrowanej częstotliwości (HIFU) są często wybieraną metodą do poprawy kondycji skóry na twarzy oraz wielu innych partiach ciała. Na zabiegi z ich użyciem decydujemy ze względu na wysoką skuteczność w połączeniu z niską inwazyjnością. Ile kosztuje zabieg HIFU i od czego zależy cena? Dowiedz się więcej!

Na czym polega zabieg HIFU i jakie są wskazania dla tej metody?  

HIFU to zogniskowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości (High Intensity Focused Ultrasound). Energię taką wytwarzają specjalne urządzenia, wykorzystywane m.in. w medycynie estetycznej. Fale są emitowane do wybranej głębokości tkanek za pomocą głowicy przykładanych do skóry. Co ważne, wiązka fal penetruje skórę właściwą i w razie potrzeby także tkankę podskórną bez naruszania naskórka – zabieg jest więc nieinwazyjny względem powierzchni ciała.

Ten rodzaj energii w miejscu docelowym wprowadza cząsteczki tkanek w mikrodrgania. Ruch z kolei powoduje tarcie pomiędzy nimi, a to doprowadza do wzrostu temperatury do wartości na poziomie nawet ok. 65 stopni Celsjusza. Celem takiego działania jest inicjacja termolizy, czyli obkurczenia białek pod wpływem temperatury. Rozgrzanie tkanek pozwala również na wytworzenie kontrolowanych uszkodzeń, co stymuluje naturalne, bardzo intensywne procesy przebudowy tkankowej – produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny.

Wysoka temperatura może oddziaływać także na tkankę tłuszczową. Wrażliwe na ciepło adipocyty (komórki tłuszczu) ulegają pod jej wpływem rozpadowi, po czym są stopniowo wchłaniane przez układ odpornościowy.

Tak złożone właściwości skoncentrowanych fal ultradźwiękowych sprawiają, że zabiegi HIFU mają szerokie spektrum działania. W Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie zabiegi HIFU stosuje się je w przypadku defektów, takich jak np.:

  • zmarszczki i bruzdy;
  • utrata napięcia, gęstości i elastyczności skóry;
  • lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej;
  • cellulit.

Przykładowe ceny za zabieg HIFU na twarz 

Ze względów na efekty, jakie można osiągnąć za pomocą zabiegu HIFU, bywa on określany jako lifting. Skóra na obszarze zabiegowym ulega napięciu, staje się gęsta dzięki nowym włóknom kolagenu i elastyny, a drobne zmarszczki ulegają spłyceniu lub zanikają. Często więc przeprowadza się zabieg HIFU twarzy – całej lub wybranych obszarów. To właśnie od wielkości regenerowanej powierzchni w dużej mierze zależy cena.

Ile kosztuje zabieg HIFU na twarz? Cena za jeden obszar zabiegowy, np. powieki lub czoło rozpoczyna się od ok. 750 zł. Jeśli natomiast fale emitowane są na całą twarz, koszt może wynosić od ok. 4900 zł. Najwięcej kosztują zabiegi obejmujące kilka obszarów jednocześnie, np. twarz, podbródek, szyję i dekolt. Wówczas jednak cena ustalana jest indywidualnie i zwykle jest niższa, niż w przypadku kilku oddzielnych zabiegów.

Ile kosztuje zabieg HIFU na inne partie ciała? 

Oznaki starzenia, nadmiar tkanki tłuszczowej to problemy estetyczne, które mogą dotyczyć różnych partii ciała. Im większy jest obszar zabiegowy, tym wyższa jest cena. Najwięcej kosztują więc zabiegi w obrębie brzucha, boczków, pleców i ud. Cena może wahać się w granicach od 3 tysięcy za pojedynczy obszar zabiegowy i sięgać przeszło 12 tys. w przypadku poprawy kondycji kilku partii jednocześnie.

Od czego jeszcze zależy koszt zabiegu metodą HIFU? 

Wyżej podane ceny są orientacyjne – ostateczny koszt terapii HIFU zawsze ustalany jest indywidualnie. Niekiedy dostępne są różnego rodzaju promocje i pakiety. Ważna jest również ilość koniecznych konsultacji przed i po zabiegu. Ponadto na cenę wpływa jakość zastosowanych urządzeń, doświadczenie lekarzy przeprowadzających zabieg, czy renoma i lokalizacja kliniki, w jakiej jest on przeprowadzany.

Ile zabiegów HIFU należy wykonać, aby osiągnąć pożądane efekty? 

Zabieg HIFU jest stosunkowo kosztowny w porównaniu od metod laserowych, które również służą stymulacji tkanek. Niemniej jednak w tym przypadku dla osiągnięcia pożądanych efektów zwykle wystarczająca jest zaledwie jedna sesja. To, kiedy efekty są widoczne jest sprawą indywidualną, ale zwykle ostateczne rezultaty ocenia się po kilku miesiącach. Dopiero po minimum trzech miesiącach, w razie potrzeby zabieg można powtórzyć, ale często nie jest to konieczne.

Jeśli interesuje Cię cena zabiegów HIFU, poproś o ustalenie indywidualnych kosztów podczas konsultacji w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-