Skip to main content
Ile kosztuje zabieg blefaroplastyki?

Ile kosztuje zabieg blefaroplastyki?

Opis dla: Ile kosztuje zabieg blefaroplastyki?

Postępująca utrata jędrności skóry dotyczy każdej partii ciała, ale w pierwszej kolejności zwykle obszarów twarzy, głównie powiek górnych i dolnych. Jest to ogromny problem estetyczny i emocjonalny, a w niektórych przypadkach także zdrowotny, ponieważ nadmiar wiotkiej skóry może zasłaniać pole widzenia. Sposobem pozwalającym na cofnięcie tego typu zmian jest chirurgiczne usunięcie zbędnych tkanek. Ile kosztuje zabieg blefaroplastyki i co wpływa na jego cenę? Sprawdź!

Blefaroplastyka powiek – na czym polega taki zabieg? 

Skóra w okolicy oka jest wyjątkowo cienka i podatna na utratę napięcia. Gdy powieki z różnych przyczyn tracą jędrność, zaczynają opadać, co jest dużym defektem estetycznym, zaburzającym prawidłowe proporcje twarzy.

Jednym ze sposobów pozwalających na redukcję nadmiaru tkanek w okolicy oka jest blefaroplastyka. Zabieg ten polega na chirurgicznym wycięciu fragmentu skóry, a w razie potrzeby także tkanki tłuszczowej, która niekiedy odpowiada za tzw. przepuklinę tłuszczową.

Blefaroplastyka przeprowadzana jest u osób, które chcą odmłodzić okolicę oka, ale także ze względów medycznych. Opadające powieki mogą być źródłem dyskomfortu – niekiedy zaburzają pole widzenia, powodują bóle głowy, łzawienie oczu, czy uczucie ciężkości.

Jak przebiega zabieg blefaroplastyki? 

W Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie blefaroplastykę można przeprowadzić na dwa sposoby. Jedną z opcji jest wykonanie niewielkiego nacięcia w miejscu załamania skóry, wycięciu zbędnych tkanek i założenia szwów. Sposób nacięcia sprawia, że drobne blizny praktycznie nie są widoczne. Inną opcją jest przedostanie się do tkanek przezspojówkowo, bez konieczności nacięcia skóry. Decyzję o tym, jaka forma zabiegu będzie odpowiednia w danym przypadku podejmuje lekarz.

Zabieg blefaroplastyki zwykle wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, ale w części przypadków konieczne jest zastosowanie znieczulenia ogólnego. Cała procedura najczęściej trwa ok. półtora godziny. Czas trwania zabiegu zależy głównie od kondycji okolicy oka, a także od tego, czy operacji poddawane są powieki górne, czy też dolne.

Przez kilka dni po zabiegu obszar zabiegowy może być opuchnięty i zaczerwieniony. Mogą też występować drobne zasinienia. Objawy takie są normalne i zwykle ustępują maksymalnie po ok. 10 dniach. W celu przyspieszenia gojenia lekarz może zalecić stosowanie maści z antybiotykiem, specjalnych opatrunków i kompresów chłodzących. Ostateczne efekty blefaroplastyki ocenia się po zagojeniu ran, czyli zwykle po ok. 3–6 miesiącach.

W jakim wieku można się zdecydować na blefaroplastykę? 

Za wiotczenie skóry najczęściej odpowiada mijający czas. Wraz z wiekiem dochodzi do rozciągania włókien kolagenu – okolica oczu jest pod tym względem szczególnie podatna również ze względu na intensywną mimikę. Ponadto im jesteśmy starsi, tym wolniej powstają nowe komórki kolagenu i elastyny. Skóra nie regeneruje się więc tak, jak to ma miejsce w młodości, dlatego z czasem zaczyna tracić napięcie i opadać.

Każdy z nas starzeje się w innym tempie, dlatego nie ma ścisłej granicy wieku, która wyznaczałaby, kiedy warto poddać się blefaroplastyce. Ponadto skłonność do opadania powiek dolnych i/lub górnych może mieć podłoże genetyczne. Na szybkość utraty jędrności wpływa także sposób pielęgnacji skóry, czy podatność na powstawanie obrzęków na tej partii twarzy.

Zwykle jednak na zabieg chirurgiczny decydują się osoby ze sporym nadmiarem luźnej tkanki. Przy defektach mniej zaawansowanych zastosowanie znajdują inne, także nieinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Ile kosztuje blefaroplastyka powiek górnych i dolnych oraz co wpływa na cenę?

Problem opadania tkanek może dotyczyć zarówno powiek dolnych, jak i górnych. To właśnie głównie od obszaru zabiegowego zależy cena blefaroplastyki. Jeśli zabiegowi poddawane są powieki górnej, koszt zwykle rozpoczyna się od ok. 4 tys. Nieco droższy jest zabieg w obrębie powiek dolnych – ok. 6,5 tys. Ceny takie dotyczą usuwania wiotkiej skóry. Z kolei w przypadku jednocześnie występującej przepukliny tłuszczowej na powiekach górnych cena wzrasta do ok. 5 tys.

Podane ceny są orientacyjne i mogą ulegać zmianie. Ostateczna cena zabiegu blefaroplastyki zawsze ustalana jest indywidualnie. Pod uwagę bierze się m.in. wartość procedur okołozabiegowych, rodzaj zastosowanego znieczulenia, czy ilość wizyt kontrolnych. To, ile kosztuje zabieg blefaroplastyki zależy także od ewentualnego posiadania pakietu rodzinnego, czy aktualnych promocji.

Jeśli więc interesuje Cię blefaroplastyka powiek, zapytaj o koszt w Twoim przypadku podczas konsultacji w Bieńkowscy Clinik w Częstochowie lub Bydgoszczy.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-