Skip to main content

Ile kosztuje zabieg na rozstępy w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje zabieg na rozstępy w Częstochowie?

Rozstępy to blade linie bądź pręgi, które pojawiają się na różnych częściach ciała w wyniku rozerwania głębokich warstw skóry.  Pomimo że są bezbolesne i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, mogą negatywnie wpływać na pewność siebie i samopoczucie kobiet oraz mężczyzn. Współczesne zabiegi medycyny estetycznej mogą znacznie zmniejszyć widoczność rozstępów – jaka jest ich cena w Częstochowie?

Czym są rozstępy i dlaczego powstają?

Równoległe lub promieniste, blade blizny pojawiające się na ciele to rozstępy. Ten powszechny problem estetyczny najczęściej powstaje w wyniku nagłego rozciągnięcia skóry, np. z powodu ciąży, które wywołuje uszkodzenia w jej strukturze, a konkretnie rozerwanie zawartych w niej włókien kolagenowych i elastynowych. To właśnie te białka odpowiadają za wytrzymałość, sprężystość i jędrność naszego ciała, a są produkowane przez fibroblasty.

Z różnych przyczyn praca fibroblastów może zostać upośledzona. Wówczas zaczynają nieprawidłowo produkować kolagen, co skutkuje utratą elastyczności i wytrzymałości skóry oraz większą podatnością na pojawienie się rozstępów.

W początkowej fazie rozstępy mają czerwony kolor i są ułożone równolegle – wtedy najłatwiej się ich pozbyć. Gdy już zaczynają blednąć i się zmniejszać, pozostawiają trudne do usunięcia blizny. Rozstępy mogą mieć różny kształt i teksturę, ale najczęściej to cienkie, wrzecionowate pasma ścieńczałej skóry, przypominające pręgi tygrysa. Pojawiają się na różnych częściach ciała – najczęściej na brzuchu, udach, pośladkach, piersiach i ramionach.

Kto jest najbardziej narażony na występowanie rozstępów?

Rozstępy dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn, bez względu na wiek czy wagę. Choć mechanizm ich powstawania jest niezmienny, przyczyny mogą być różnorodne i złożone. Wśród najczęstszych czynników warunkujących pojawienie się rozstępów wymienia się:

  • gwałtowne zwiększenie masy ciała i związane z nim rozciągnięcie skóry, np. w czasie ciąży lub okresie dojrzewania,
  • częste wahania masy ciała,
  • przybranie dużej masy mięśniowej w krótkim czasie,
  • predyspozycje genetyczne, czyli wrodzone zaburzenia pracy fibroblastów,
  • zaburzenia hormonalne, np. w okresie dojrzewania, menopauzy, ciąży lub w wyniku stosowania niektórych leków,
  • długotrwałe stosowanie steroidów lub doustnej antykoncepcji,
  • zaburzenia w funkcjonowaniu tkanki łącznej.

Laser frakcyjny — najpopularniejsza metoda usuwania rozstępów

Zabiegiem medycyny estetycznej na rozstępy, który cieszą się największą popularnością w klinice Bieńkowscy Clinic, jest terapia laserem frakcyjnym.

Dostępne u nas urządzenia najnowszej generacji emitują niezwykle precyzyjną wiązkę światła o wysokiej intensywności, która pozostawia w skórze tysiące głębokich, kontrolowanych mikrouszkodzeń termicznych. Wokół tych minimalnych fragmentów uszkodzonej skóry pozostają obszary nietknięte, które stymulują komórki do wzmożonej odnowy i odbudowy.

Dodatkowo mikrouszkodzenia stymulują produkcję nowego, prawidłowego kolagenu i elastyny, co przekłada się na poprawę sprężystości, jędrności i struktury skóry oraz zmniejszenie widoczności rozstępów.

Laser frakcyjny może być skuteczny zarówno w redukcji nowych, czerwonych rozstępów, jak i tych w fazie zanikowej. Warto jednak pamiętać, że całkowite pozbycie się rozstępów w drugim etapie ich rozwoju jest praktycznie niemożliwe, możemy jednak poprawić ogólną kondycję skóry, co sprawi, że będą niemal niewidoczne.

Ile kosztuje usuwanie rozstępów w Częstochowie?

Koszt laserowego usuwania rozstępów będzie się różnić w zależności m.in. od lokalizacji oraz renomy wybranej kliniki, doświadczenia pracującej tam kadry, klasy wykorzystywanego sprzętu oraz wielkości obszaru poddanego zabiegowi.

Oddając się w ręce profesjonalnych specjalistów z Bieńkowscy Clinic, nie tylko poprawisz stan swojej skóry i pozbędziesz się kompleksów, lecz także będziesz mieć pewność, że otrzymasz kompleksową opiekę, komfortowe warunki oraz dostęp do sprzętu najnowszej generacji. Cena jednej sesji laserem w naszej placówce w Częstochowie zaczyna się już od 3000 zł.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-