Skip to main content
Ile kosztuje zabieg podniesienia brwi w Częstochowie?

Ile kosztuje zabieg podniesienia brwi w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje zabieg podniesienia brwi w Częstochowie?

Oczy to obszar najbardziej podatny na widoczne oznaki starzenia i wiotczenie skóry. Wraz z wiekiem i naturalną utratą nawilżenia oraz kolagenu powieki oraz brwi zaczynają opadać, nadając naszej twarzy posępny, smutny wyraz. Chcesz odświeżyć swoje spojrzenie i wygrać z upływem czasu? Z pomocą przychodzi lifting brwi zabiegami medycyny estetycznej! Poznaj ich cenę w Częstochowie.

Dlaczego skóra wokół oczu tak szybko się starzeje?

Skóra w okolicy oka jest szczególnie delikatna i cienka w porównaniu do pozostałych obszarów twarzy. Nie ma podskórnej tkanki tłuszczowej ani gruczołów łojowych, wydzielających sebum — substancję zapobiegającą utracie wilgoci. Brak tej ochrony sprawia, że skóra w tym miejscu jest bardziej podatna na przesuszanie i utratę sprężystości.

Mięśnie twarzy, a przede wszystkim oczu, są cały czas aktywne. Powtarzające się ruchy mimowolne, takie jak mruganie, marszczenie czoła i skupianie wzroku, przyspieszają tworzenie się zmarszczek mimicznych. Ponadto częste skurcze mięśni czołowych mogą z czasem prowadzić do ich osłabienia, a w rezultacie opadania brwi.

Kluczowym czynnikiem prowadzącym do utraty jędrności i elastyczności skóry wokół oczu jest spadek produkcji kolagenu oraz elastyny. To białka strukturalne, które odpowiadają za młody wygląd i stanowią istotne rusztowanie dla naszej twarzy.

Skóra w okolicy oczu jest też szczególnie narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia czy dym papierosowy. Przyspieszają one procesy starzenia, wywołując uszkodzenia w strukturze DNA, degradację kolagenu i elastyny oraz namnażanie się wolnych rodników.

Nieinwazyjne metody unoszenia brwi – toksyna botulinowa

Szukając niechirurgicznych rozwiązań problemu opadających brwi, warto zapoznać się z zabiegami dostępnymi w Bieńkowscy Clinic. Jedną z częściej wybieranych przez pacjentów metod, z uwagi na szybkość, efektywność oraz małe ryzyko skutków ubocznych, jest toksyna botulinowa.

Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje małe dawki toksyny botulinowej typu A w strategiczne punkty mięśni czołowych, które są odpowiedzialne za opadanie brwi. Jak działa toksyna botulinowa? Dzięki swoim właściwościom blokuje przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe, osłabiając możliwość kurczenia się mięśni mimicznych w wybranym obszarze. W efekcie skóra staje się wygładzona i uniesiona, a zmarszczki spłycone.

Efekty uniesienia brwi toksyną botulinową są widoczne zazwyczaj po kilku dniach od zabiegu i utrzymują się przez około 3-4 miesiące. Po tym czasie, chcąc utrzymać rezultat, procedurę można powtórzyć. Co ciekawe, nawet po ustaniu działania substancji, możemy zauważyć, że mięśnie nie kurczą się tak jak wcześniej, a nowe zmarszczki pojawiają się dużo wolniej. To tzw. efekt profilaktyczny, związany z osłabioną pamięcią nerwową.

Zabieg HIFU na opadające brwi

Innym, wykorzystywanym do liftingu brwi zabiegiem jest High-Intensity Focused Ultrasound. To nowoczesna, nieinwazyjna metoda z zakresu medycyny estetycznej, wykorzystująca energię ultradźwięków o wysokiej intensywności do stymulowania produkcji kolagenu, a tym samym naturalnego liftingu skóry.

Podczas zabiegu urządzenie HIFU emituje skoncentrowane fale ultradźwiękowe, które docierają do warstw skóry dużo głębiej niż tradycyjne zabiegi laserowe. Rezultatem ich działania jest podgrzanie tkanek i powstanie malutkich punktów koagulacji, które stymulują produkcję nowego kolagenu przez fibroblasty. W celu uniesienia brwi energia HIFU jest skupiona na obszarze podbrwiowym i czołowym.

Efekty zabiegu HIFU to wygładzenie zmarszczek mimicznych, nadanie skórze jędrności i elastyczności, widoczne uniesienie brwi i korekta ich kształtu, a co za tym idzie „otwarcie” oczu. Rezultaty, w zależności od przypadku, mogą utrzymywać się od kilku miesięcy do nawet roku.

Lifting brwi – ile kosztuje w Częstochowie?

Decydując się na zabieg w renomowanej Klinice Bieńkowscy Clinic w Częstochowie, za podniesienie brwi metodą HIFU zapłacimy około 4900 zł. Natomiast cena jednorazowego zabiegu z użyciem toksyny botulinowej zaczyna się od 800 zł.

Warto pamiętać, że na ostateczną wartość zabiegu składa się nie tylko koszt zużytych materiałów i wysokiej jakości sprzętu, lecz także znieczulenie, profesjonalna opieka wykwalifikowanych specjalistów oraz komfortowe warunki pobytu.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-