Skip to main content

Ile kosztuje zabieg usunięcia naczyniaka?

Opis dla: Ile kosztuje zabieg usunięcia naczyniaka?

Zmiany naczyniowe mogą przybierać różne postaci i być spowodowane różnymi czynnikami. Jednym z ich typów są naczyniaki, które występują powszechnie w społeczeństwie. Niekiedy znajdują się w niewidocznych miejscach lub mają niewielkie rozmiary, innym razem stanowią poważny defekt estetyczny. Współczesna medycyna umożliwia pozbycie się tego typu znamion w dość łatwy sposób. Ile kosztuje pozbycie się naczyniaka? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł.

Czym są naczyniaki?

Naczyniaki to rodzaj zmian naczyniowych, które składają się z nadmiernie rozwiniętych naczyń krwionośnych. Są to guzki lub inne znamiona o charakterze łagodnych nowotworów. Mogą występować na powierzchni skóry lub w głębiej położonych partiach organizmu. Naczyniaki mogą różnić się między sobą pod względem wielkości, kształtu, koloru i umiejscowienia.

Naczyniaki nie są obecne na naszej skórze od urodzenia, ale kształtują się w pierwszych latach życia dziecka (często już w okresie noworodkowym). Sześć razy częściej pojawiają się u dziewczynek niż u chłopców. Do pierwszego roku życia mogą się znacznie i gwałtownie powiększać, co ma związek ze wzrostem całego organizmu malucha. Mają również tendencję do samoistnego zanikania, co najczęściej dzieje się pomiędzy 5. a 10. rokiem życia.

Jak usuwa się naczyniaki?

Naczyniaki w większości wypadków zanikają samoistnie. Jeśli tak się nie stanie lub jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, możesz zdecydować się na jeden z dostępnych zabiegów medycyny estetycznej. Istnieje kilka sposobów pozbywania się zmian naczyniowych, m.in. kompresjoterapia, metody chirurgiczne lub kriochirurgiczne, chemioterapia. Istnieją również bardziej inwazyjne sposoby leczenia, polegające na podawaniu pacjentowi środków doustnych, jednak są one obarczone ryzykiem skutków ubocznych (np. blizn), a przez to rzadko stosowane. W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy oferujemy laseroterapię.

Zabieg polega na oddziaływaniu na zmienione obszary ciała wiązkami świetlnymi o określonej długości. Praca jest wykonywana w sposób bardzo precyzyjny, bez naruszania sąsiadujących z naczyniakiem tkanek. Światło lasera jest pochłaniane przez hemoglobinę, czyli składnik krwi, który odpowiada za jej czerwony kolor. Cząsteczki hemoglobiny zostają rozbite, a następnie samoczynnie wydalone przez organizm w ciągu kilku tygodni.

Istnieje wiele urządzeń medycznych, których używa się do laseroterapii. Różnią się one przede wszystkim technologią, w jakiej zostały wykonane oraz długością emitowanych wiązek świetlnych. Rodzaj zastosowanego sprzętu oraz intensywność impulsów są dobierane indywidualnie do danego przypadku. Z tego powodu laseroterapię zaleca się przeprowadzać wyłącznie w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej, zatrudniających wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny.

Prawidłowo wykonana laseroterapia jest procedurą nieinwazyjną i zwykle nie wymaga zastosowania znieczulenia. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort spowodowany ciepłem światła laserowego i uderzeniami impulsów. Aby złagodzić negatywne wrażenia używa się specjalistycznego systemu chłodzącego, który koi skórę podmuchami powietrza.

Jedna sesja laseroterapii trwa zwykle od kilku do kilkunastu minut. Najczęściej dla osiągnięcia zadowalających efektów zaleca się kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Liczba potrzebnych sesji jest uzależniona przede wszystkim od wielkości naczyniaka, jego ulokowania w ciele oraz od indywidualnych cech pacjenta.

Ile kosztuje usunięcie naczyniaka?

Usuwanie naczyniaków to proces wieloetapowy, którego kolejne kroki są w dużej mierze zależne od reakcji organizm na wcześniejsze działania. Wpływ na koszt całej terapii mają takie czynniki, jak:

  • wyjściowy stan skóry,
  • wielkość zmiany naczyniowej,
  • lokalizacja zmiany naczyniowej na ciele,
  • liczba potrzebnych sesji zabiegowych.

W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy cena pojedynczego zabiegu wynosi od 500 zł. Podczas konsultacji wstępnej lekarz medycyny estetycznej jest w stanie oszacować wstępny kosztorys całości prac i przedstawić go pacjentowi. Może również określić przewidywany czas leczenia, jednak oba te szacunki w toku terapii mogą ulec zmianie.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-