Skip to main content
Najczęściej wykonywane zabiegi wyszczuplające na twarz

Najczęściej wykonywane zabiegi wyszczuplające na twarz

Opis dla: Najczęściej wykonywane zabiegi wyszczuplające na twarz

Proces odchudzania pozwala na zgubienie zbędnych kilogramów, jednak nie gwarantuje, że nadmiar tkanki tłuszczowej zniknie całkowicie. Dotyczy to szczególnie tych obszarów, których nie sposób wyszczuplić za pomocą ćwiczeń, czyli np. twarzy. Masz problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka, żuchwy, policzków czy pod oczami? Przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi wyszczuplające twarz, z których skorzystasz w naszych klinikach w Bydgoszczy i Częstochowie.

Problem odkładania się tkanki tłuszczowej na twarzy

W obrębie twarzy tkanka tłuszczowa odkłada się w okolicach policzków i brody. Mają z tym problem przede wszystkim osoby z nadwagą i otyłością, ale również szczupłe. Większe lub mniejsze tendencje do odkładania się tłuszczu na twarzy mogą mieć związek z genami. Ten obszar jest podatny również na obrzęki i gromadzenie wody pod wpływem różnych problemów zdrowotnych. Wrażenie okrągłej twarzy może też wynikać ze specyficznej budowy szczęki i żuchwy, rozstawienia kości jarzmowych czy wielkości czoła. Nie musi wcale świadczyć o tym, że w obrębie twarzy znajduje się za dużo tłuszczu.

Jak wyszczuplić twarz?

Aby twarz wyglądała na smuklejszą, należy zadbać przede wszystkim o swoją dietę. Posiłki powinny być urozmaicone, bogate w warzywa i owoce, zawierające odpowiednie ilości chudego białka, pełnoziarnistych węglowodanów i zdrowych tłuszczów. Wskazane jest ograniczenie solenia i spożywania produktów, które zawierają duże ilości soli, gdyż sprzyja to powstawaniu obrzęków. Niekorzystny wpływ na wygląd twarzy mają też alkohol i papierosy. Szczególnie ważne w dbaniu o urodę jest wysypianie się i właściwe nawadnianie organizmu.

Mogłoby się wydawać, że aktywność fizyczna nie ma wpływu na wygląd twarzy. Tymczasem są specjalne zestawy ćwiczeń, które pozwalają na wzmocnienie mięśni twarzy i wysmuklenie jej rysów, pod warunkiem, że są wykonywane regularnie. Przykładem jest popularna w ostatnim czasie joga twarzy. Dodatkowo pomocny jest również masaż twarzy, który można wykonywać samodzielnie. Niezastąpione są jednak zabiegi medycyny estetycznej. Poniżej przedstawiamy procedury, które wykonujemy najczęściej.

Najpopularniejsze zabiegi wyszczuplające na twarz

Lifting wolumetryczny

Zabieg polega na takim wymodelowaniu rysów twarzy, że wygląda na szczuplejszą. W tym celu stosuje się kwas hialuronowy, który wstrzyknięty pod skórę zwiększa swoją objętość. Wbrew pozorom lifting wolumetryczny nie pogrubia twarzy. Zastosowanie odpowiedniej techniki wstrzykiwania wypełniacza pozwala na podkreślenie kości i przywrócenie rysów twarzy. Efekty zabiegu utrzymują się przez około 18–24 miesiące.

Lifting HIFU

Technologia HIFU to znany sposób na poprawę napięcia skóry, ale też wyszczuplenie twarzy. Skoncentrowane ultradźwięki docierają aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Skracają włókna kolagenowe i pobudzają produkcję nowego kolagenu, co przyczynia się do ujędrnienia twarzy. Dzięki temu, że docierają głęboko, redukują dodatkowo tkankę tłuszczową. Lifting HIFU daje pożądane rezultaty już po jednym zastosowaniu. Zabieg przypominający wykonuje się po upływie około 6–12 miesięcy.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to skuteczna metoda wyszczuplania twarzy, zwłaszcza obszaru w okolicach podbródka. Zabieg polega na wstrzyknięciu specjalnego preparatu, który ma działanie „rozpuszczające” tkankę tłuszczową. W jego skład wchodzą substancje bezpieczne dla ludzkiego organizmu, ale bezwzględne dla tłuszczu. Dochodzi do rozerwania komórek tłuszczowych i uwolnienia ich zawartości, która następnie jest usuwana samodzielnie przez organizm.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami Bieńkowscy Clinic w Częstochowie i Bydgoszczy:

https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-czestochowie/

https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-bydgoszczy/


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-