Skip to main content
Ile kosztuje zabieg zamykania naczynek na nogach w Częstochowie?

Ile kosztuje zabieg zamykania naczynek na nogach w Częstochowie?

Opis dla: Ile kosztuje zabieg zamykania naczynek na nogach w Częstochowie?

Pajączki, czyli rozszerzone naczynka, to problem, który dotyczy niejednego z nas. Te nieestetyczne zmiany nie tylko wpływają na naszą samoocenę i wygląd, lecz także mogą świadczyć o różnego rodzaju problemach z krążeniem. Współczesna medycyna estetyczna, a konkretnie flebologia, dzięki  innowacyjnym metodom i zaawansowanym technikom pozwala w sposób małoinwazyjny pozbyć się niechcianych naczynek na nogach. Jak wygląda i ile kosztuje taki zabieg w Częstochowie?

Dlaczego pękają naczynka na nogach?

Zaczerwienienia i rozszerzone naczynia krwionośne są nazywane teleangiektazjami. Lokalizują się na różnych częściach ciała, m.in. kończynach dolnych – mogą być liniowe, drzewkowate, promieniste lub punktowe. Charakterystyczne, czerwone nitki powstają na skutek wrodzonych zespołów, dotyczących samej skóry lub narządów wewnętrznych bądź z powodu czynników zewnętrznych, m.in. schorzeń skóry czy stylu życia.

Pajączki częściej dotykają kobiety, ponieważ przewaga estrogenów rozluźnia mięśnie naczynek krwionośnych, które się poszerzają i zwiększają swoją przepuszczalność. Inne przyczyny rozszerzonych naczynek to zaburzenia krążenia, otyłość, nadciśnienie, procesy starzenia i palenie papierosów.

Jakie zabiegi służą do usuwania popękanych naczynek na nogach?

Dziedzina zajmująca się leczeniem schorzeń układu żylnego – flebologia – proponuje kilka małoinwazyjnych metod zamykania naczynek. Ich wybór zależy od rozległości zmian, ich lokalizacji oraz stanu zdrowia pacjenta.

W Bieńkowscy Clinic w Częstochowie pacjenci mogą skorzystać z:

  • elektrokoagulacji – jej działanie wykorzystuje prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości do termicznego usuwania naczynek. Metodę stosuje się głównie na twarz i górną część ciała;
  • kriochirurgii – jeśli pacjent nie może skorzystać z elektrod, poleca się mu zabieg kriochirurgii oparty na działaniu podtlenku azotu lub ciekłego azotu;
  • laseroterapii – to bezinwazyjna metoda zamykania naczynek. Energia emitowana przez laser zostaje pochłonięta przez hemoglobinę zawartą we krwi, powodując termiczną koagulację ściany naczynek i ich usunięcie;
  • skleroterapii – to właśnie ta metoda jest najczęściej wykorzystywana do zamykania pajączków naczyniowych na kończynach dolnych. Polega na wstrzykiwaniu spienionego roztworu bezpośrednio do niewydolnej żyły. Podany lek powoduje uszkodzenie śródbłonka naczyniowego, skurcz żyły i jej zamknięcie.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach – cena zabiegu w Częstochowie

Ceny laserowego usuwania naczynek na nogach mogą się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak: lokalizacja kliniki, doświadczenie lekarza, rozmiar obszaru do leczenia oraz tego, jaki laser do zamykania naczynek został użyty. Dodatkowo koszty zależą od liczby sesji potrzebnych do uzyskania pożądanych rezultatów. W przypadku zabiegów laserowych na ostateczną cenę wpływa też zużycie głowicy – im więcej impulsów jest konieczne, tym będzie ona wyższa.

Cena laserowego zamykania naczynek na nogach w częstochowskiej klinice Bieńkowscy Clinic zaczyna się od 750 zł. Ostateczny koszt zabiegu i konieczną ilość powtórzeń ustala się w trakcie indywidualnej konsultacji z lekarzem, po uwzględnieniu rodzaju oraz charakteru problemu.

Skleroterapia — zamykanie naczynek na nogach — cena

Na wykonanie zabiegu skleroterapii piankowej decyduje się coraz więcej pacjentów zmagających się z rozszerzonymi naczynkami na nogach – w okolicy ud, kolan, podudzi oraz kostki przyśrodkowej. Może być stosowana jako osobna terapia lub uzupełnienie metod termicznych.

Skleroterapia na naczynka wykonywana przez doświadczonego lekarza pod kontrolą USG w Bieńkowscy Clinic jest zabiegiem obarczonym niewielkim ryzykiem powikłań. Jaka jest cena skleroterapii? W zależności od stopnia zaawansowania zmian naczyniowych, ich lokalizacji i rodzaju, a tym samym ilości zużytego preparatu, koszt zabiegu w Częstochowie zaczyna się od 600 zł.

Warto podkreślić, że najczęściej nie ma konieczności powtarzania skleroterapii, o ile została profesjonalnie przeprowadzona, w związku z tym to jednorazowa inwestycja w zdrowie.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-