Skip to main content

Jak się pozbyć problemu z opadającą powieką?

Opis dla: Jak się pozbyć problemu z opadającą powieką?

Opadająca powieka to problem dermatologiczny, który wpływa negatywnie na nasz wygląd i samopoczucie. Nie dotyczy jednak wyłącznie sfery estetycznej. Długotrwałe zawężenie pola widzenia może prowadzić do uszkodzeń narządu wzroku. W jaki sposób można wyleczyć opadającą powiekę oraz inne przypadłości związane z okolicą wokół oczu? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy artykuł.

Blefaroplastyka – sposób na opadającą powiekę

Opadająca powieka nie jest możliwa do wyleczenia domowymi sposobami. Zarówno ten, jak i inne problemy dermatologiczne dotyczące obszaru wokół oczu mogą być jednak skutecznie eliminowane w gabinetach medycyny estetycznej. Zabieg pozwalający na osiągnięcie pożądanego efektu wygładzenia i podniesienia skóry w tych okolicach nazywany jest fachowo blefaroplastyką i mieści się w zakresie chirurgii plastycznej.

Celem blefaroplastyki jest poprawa kształtu oraz pozycji powiek, a także przywrócenie skórze wokół oczu właściwego napięcia oraz elastyczności. Dzięki temu nie tylko poprawia się komfort pacjenta i jego jakość widzenia. Cały wizerunek ulega optycznemu odmłodzeniu. Na efekt anti-aging składają się zarówno powiększenie oczu, jak i poprawa ich konturów.

Zabieg trwa ok. 90 minut i jest całkowicie bezbolesny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym lub krótkim znieczuleniu ogólnym. Rekonwalescencja trwa zwykle od 1 do 2 tygodni. Jeżeli blefaroplastyka jest przeprowadzona obustronnie, proces gojenia może przebiegać w różnym tempie na każdym oku. Po 5-7 dniach od operacji pacjent przychodzi na wizytę kontrolną, podczas której zdejmowane są szwy. Końcowe rezultaty zabiegu są widoczne po upływie 3-6 miesięcy od jego wykonania.

Blefaroplastyka może być przeprowadzona zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. Najczęściej wykonuje się ją w celach estetycznych, jednak zdarzają się również sytuacje, w których występują ku temu wskazania medyczne.

Plastyka powiek – kiedy jest potrzebna?

Blefaroplastykę przeprowadza się ze względu na wskazania medyczne, ale również w celach czysto estetycznych. W obu przypadkach o ostatecznej kwalifikacji do zabiegu decyduje specjalista, który ma go przeprowadzić.

Wskazaniem medycznym do wykonania plastyki powieki górnej (ruchomej) są opadająca powieka, nadmiar zwiotczałej skóry oraz ograniczenie pola widzenia. W przypadku powieki dolnej blefaroplastykę przeprowadza się z powodu nieprawidłowej pozycji brzegu rzęskowego lub nieprawidłowej długości bądź szerokości szpary powiekowej.

Plastyka powiek może zostać wykonana również u pacjenta, który zgłasza subiektywne niezadowolenie z wyglądu okolicy wokół oczu. Wskazania estetyczne do zabiegu to:

 • utrata naturalnej jędrności i napięcia skóry,
 • zmarszczki wokół oczu (kurze łapki i/lub bruzdy pod oczami),
 • worki pod oczami (przepukliny tłuszczowe).

Zabieg można przeprowadzić u każdej osoby, u której nie stwierdzono do tego przeciwwskazań.

Przeciwwskazania do wykonania plastyki powiek

Jak każdy zabieg medyczny, blefaroplastyka jest powiązana z szeregiem przeciwwskazań. Tymczasową lub trwałą dyskwalifikację do zabiegu stanowią takie problemy medyczne, jak:

 • cukrzyca,
 • niewydolność krążenia,
 • nieuregulowane ciśnienie tętnicze krwi,
 • skazy naczyniowe,
 • infekcje zębów,
 • stany ropne skóry twarzy,
 • niewydolność wątroby.

Przeciwwskazaniem do wykonania chirurgicznej plastyki powiek mogą być również niektóre choroby oczu, np. jaskra czy odwarstwienie siatkówki. W przypadku pacjentów, u których stwierdzono taki problem, konieczna jest konsultacja z lekarzem okulistą.

Niekiedy blefaroplastyka nie jest zalecana również ze względu na fakt, że zbliżone efekty są możliwe do osiągnięcia na drodze mniej inwazyjnego zabiegu. W gabinetach medycyny estetycznej opadającą powiekę można leczyć również poprzez takie procedury, jak:

 • lipotransfer micro,
 • lipotransfer nano,
 • HIFU HIFU,
 • laseroterapia Fraxel,
 • laseroterapia laserem frakcyjnym CO2,
 • implantacja kwasu hialuronowego,
 • wampirzy lifting.

Ponieważ obszar wokół oczu jest wyjątkowo delikatny, warto wypróbować inne sposoby terapii opadającej powieki, przed poddaniem się operacji chirurgicznej.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-