Skip to main content
Skuteczne leczenie malformacji limfatycznych

Skuteczne leczenie malformacji limfatycznych

Opis dla: Skuteczne leczenie malformacji limfatycznych

Malformacje limfatyczne to nienowotworowe, widoczne na pierwszy rzut oka zmiany naczyniowe, które wpływają negatywnie na nasz wygląd. Mogą przez to utrudniać codzienne funkcjonowanie i przyczyniać się do powstawania kompleksów. Tego typu problemów dermatologicznych nie da się usunąć domowymi sposobami ani środkami farmakologicznymi. Skuteczne metody ich likwidowania oferuje natomiast medycyna estetyczna.

Czym są malformacje limfatyczne?

Malformacje limfatyczne powstają w wyniku wad rozwojowych budowy naczyń. Medycyna nie potrafi jak dotąd odpowiedzieć na pytanie, jakie są przyczyny ich występowania. Podobnie inne zmiany naczyniowe pojawiają się z nieznanych nam jeszcze powodów.

To wady wrodzone o podłożu genetycznym, które powstają już w życiu płodowym. Nie muszą być jednak widoczne od urodzenia – mogą ujawnić się w różnym wieku. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że nie zanikają samoistnie.

Malformacje limfatyczne mogą mieć formę naczyniaka płaskiego lub naczyniaka jamistego. W obu przypadkach stanowią niegroźną dla zdrowia, lecz wyglądającą nieestetycznie zmianę naczyniową. Mają postać miękkich torbieli lub (rzadziej) torbieli pokrytych pęcherzykami z płynem tkankowym.

Wyróżniamy dwa rodzaje malformacji limfatycznych:

  • malformacje makrotorbielowate – malformacje limfatyczne szyi, występujące na skórze i błonach śluzowych. Mogą mieć tendencję do powiększania się;
  • malformacje mikrotorbielowate – malformacje występujące na rękach i klatce piersiowej.

W odosobnionych przypadkach diagnozowane są malformacje występujące w pachwinach i przestrzeni zaotrzewnowej.

Malformacja limfatyczna – leczenie

Malformacje limfatyczne leczy się metodą laseroterapii. Najskuteczniejszym, dostępnym obecnie na rynku urządzeniem służącym do wykonywania takich zabiegów jest laser Cutera® Excel V+.

Urządzenie jest wyposażone w innowacyjną głowicę Dermastat, która umożliwia zachowanie niezwykłej precyzji pracy. Laser Cutera® Excel V+ emituje wiązki świetlne o długościach 1064 nm i 532 nm. Dzięki temu pozwala na usuwanie zmian naczyniowych, zlokalizowanych w różnych warstwach skóry. Wrodzone malformacje naczyniowe są neutralizowane przy pomocy fali świetlnej o długości 532 nm. Wiązki tego typu są również skuteczne przy odwracaniu efektów fotostarzenia skóry.

Inne zmiany naczyniowe i skórne, które można zlikwidować przy pomocy lasera Cutera® Excel V+, to:

  • pęknięte naczynka (tzw. pajączki),
  • tzw. plamy winne,
  • rumień i rozproszone zaczerwienienie,
  • przebarwienia, nierówna pigmentacja skóry,
  • blizny.

Laser Cutera® Excel V+ może być stosowany na obszarze całego ciała, zarówno na twarzy, szyi oraz dekolcie, jak i niżej położonych partiach.

Zabiegi z wykorzystaniem tego innowacyjnego urządzenia trwają od kilku do kilkunastu minut i są całkowicie bezbolesne. W trakcie procedury uruchomiony jest specjalny system Zimmer®, który koi miejsca po ukłuciach lasera strumieniem chłodnego powietrza. Jeżeli zmiany naczyniowe zajmują dużą powierzchnię ciała, skóra pacjenta jest miejscowo znieczulana specjalistycznym żelem z tetrakainą.

Efekty laseroterapii są widoczne już po jednej sesji. Optymalne rezultaty osiąga się zwykle po przeprowadzeniu serii zabiegów – ich dokładna liczba jest uzależniona od rozległości i lokalizacji zmiany naczyniowej. Procedura może być powtarzana co 4-6 tygodni. Rezultaty terapii są trwałe.

Możliwe skutki uboczne zabiegu to oparzenia, pęcherzyki, rany, strupki oraz przebarwienia. Ryzyko ich wystąpienia jest jednak zmniejszone do absolutnego minimum dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii chłodzenia. Stosowanie lasera Cutera® Excel V+ z systemem Zimmer® skraca też znacząco czas rekonwalescencji.

Zalecenia pozabiegowe obejmują unikanie sytuacji powodujących przegrzewanie organizmu oraz rozszerzanie się naczyń. Należą do nich m.in. intensywny wysiłek fizyczny oraz korzystanie z sauny czy gorących kąpieli. Należy powstrzymać się przed takimi aktywnościami przez 30 dni po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej. W ciągu 90 dni po zabiegu wskazane jest stosowanie wzmożonej fotoprotekcji. Należy również nawilżać miejsca zabiegowe specjalnie przeznaczonymi do tego preparatami.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-