Skip to main content

Laserowe usuwanie przebarwień – najlepsze zabiegi TOP3

Opis dla: Laserowe usuwanie przebarwień – najlepsze zabiegi TOP3

Szpecące przebarwienia na twarzy, dłoniach czy innej partii ciała mają negatywny wpływ na poczucie atrakcyjności i często są przez nas ukrywane za pomocą kosmetyków lub ubrań. Zamiast patrzeć na skórę z niezadowoleniem, lepiej oddać się w ręce specjalistów medycyny estetycznej i rozwiązać ten problem.

Laserowe usuwanie przebarwień wchodzi m.in. w skład oferty naszej Bieńkowscy Clinic.

Spis treści:

Kilka słów o przyczynach nieestetycznych przebarwień na skórze

Laserowe usuwanie przebarwień – dzięki tym zabiegom niechciane defekty znikną

Kilka słów o przyczynach nieestetycznych przebarwień na skórze

Zanim przedstawimy najskuteczniej zabiegi laserowego usuwania przebarwień, warto wspomnieć, co przyczynia się do ich pojawiania się na skórze. Do najczęstszych czynników sprawczych przebarwień zaliczamy:

  • promieniowanie słoneczne,
  • zmiany zapalne skóry,
  • zmiany o podłożu hormonalnym (np. ciąża, doustna antykoncepcja, zastępcza terapia hormonalna, menopauza, inne kuracje hormonalne),
  • schorzenia wątroby,
  • nadczynność tarczycy,
  • niedoczynność nadnerczy,
  • działanie substancji światłoczułych – obecnych w lekach, ziołach, kosmetykach.

Laserowe usuwanie przebarwień – dzięki tym zabiegom niechciane defekty znikną

Maskowanie przebarwień mocnym makijażem czy zasłanianie partii ciała, na których widoczne są tego typu niedoskonałości elementami garderoby, nie rozwiązuje problemu, a wręcz przeciwnie – sprawia, że samoocena obniża się, a ciemniejsze plamy na skórze stają coraz większym kompleksem. Warto skorzystać z nowoczesnych technologii i rozwiązań, jakie oferuje medycyna estetyczna, poddając się jednej z poniższych terapii.

  • Laser Mosaic eCO2

To nowoczesny frakcyjny system laserowy, dzięki któremu możemy zniwelować nawet rozległe przebarwienia z dowolnej partii ciała. Urządzenie Mosaic generuje długość fali 10600 nm, docierając do najgłębiej położonych warstw skóry. Punktowe naświetlanie sprawia, że laser działa jedynie tam, gdzie powinien, czyli w obrębie przebarwienia, bez uszkadzania okolicznych tkanek. Laseroterapia powoduje ujednolicenie kolorytu skóry, jej rozświetlenie i odmłodzenie. Zaletą tego rozwiązania jest krótki czas zabiegu i trwałość efektów.  Rekonwalescencja wynosi tylko 3-6 dni.

  • Laser Enlighten Triplex Pico

Innym polecanym sprzętem do laserowego usuwania przebarwień jest Enlighten Triplex Pico renomowanej marki Cutera, który łączy w sobie zalety 3 różnych laserów, dając lekarzowi szerokie możliwości terapeutyczne (możliwość pracy w technologii pikosekundowej,  nanosekundowej, w trybie klasycznym lub frakcyjnym). Podczas zabiegu dochodzi do głębokiej przebudowy skóry, znikają przebarwienia i plamy posłoneczne. To wysokiej klasy, zaawansowany laser, który przywraca skórze zdrowy i jednolity koloryt. Dzięki miejscowemu znieczuleniu pacjentka nie odczuwa bólu podczas pracy lasera, a jedynie lekkie szczypanie. Dla uzyskania optymalnych efektów należy wykonać kilka zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Rekonwalescencja trwa 1-2 dni.

  • Laser  Power Pixel Pro

Kolejna polecana, mało inwazyjna metoda laserowego usuwania przebarwień to zabieg Power Pixel, który w bezkonkurencyjny sposób redukuje zmiany pigmentacyjne o różnym pochodzeniu, stymulując produkcję nowego kolagenu. Matryca lasera Pixel Er:YAG prowadzi do powstania kontrolowanych mikrourazów termalnych, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona, a jej koloryt wyrównany. Światło lasera działa niezwykle precyzyjnie i wybiórczo, dogłębnie penetrując jedynie obszar zabiegowy. Jedna sesja trwa 10-45 minut. Najlepsze efekty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów (ich dokładna liczba jest ustalana indywidualnie).

Podsumowując, laserowe usuwanie przebarwień to idealna metoda redukcji niechcianych defektów na skórze i przywrócenia jej atrakcyjnego wyglądu.

Jeśli zmiany depigmentacyjne na twarzy oraz ciele są Twoim kompleksem i rozważasz poddanie się zabiegowi laserowego usuwania przebarwień – skontaktuj się z nami już dziś. Mamy wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu tego rodzaju zabiegów. Siłą Bieńkowscy Clinic jest zgrany zespół wysoko wykwalifikowanych ekspertów, posiadamy nowoczesny, certyfikowany sprzęt medyczny cenionych na rynku producentów, dzięki czemu laseroterapia przeprowadzana w naszej klinice jest bezpieczna i efektywna.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-