Skip to main content

Mocne mięśnie bez siłowni? To możliwe z truSculpt Flex!

Opis dla: Mocne mięśnie bez siłowni? To możliwe z truSculpt Flex!

Wielu z nas marzy o silnym, a jednocześnie idealnie wyrzeźbionym ciele. Nie każdy jednak jest w stanie osiągnąć w tej kwestii zadowalające efekty. Nie masz czasu na siłownię, a jednak marzysz o figurze jak z okładek magazynów?

Poznaj przełomowe urządzenie – Cutera truSculpt Flex. Dowiedz się więcej o jego działaniu i sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Co to jest truSculpt Flex?

Elektrostymulacja mięśni to innowacyjne urządzenie, które stymuluje mięśnie do pracy, a dzięki temu wzmacnia i rzeźbi ciało. Jego spektakularne działanie oparte jest na technologii zwanej  MDS, czyli Multi Directional Stimulation. Pozwala ona na dobranie programu i sposobu działania maszyny z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjenta. Sam proces składa się z 3 faz:

 1. pierwsza faza nosi nazwę PREP i polega na przygotowaniu mięśni do pracy poprzez ich rozciągnięcie i rozgrzanie. Program ten wymusza na mięśniach między innymi ruchy skręcające i rotujące. Dzięki nim Twoje mięśnie będą przygotowane na bardziej intensywny trening, który będzie mógł zostać przeprowadzony w bezpieczny sposób. Faza ta może zostać jednak pominięta, pod warunkiem, że pacjent wykonuje regularne, bardziej tradycyjne treningi;
 2. drugi etap nazwany został TONE. w jego przebiegu budowana jest siła mięśni oraz ich wytrzymałość. Oparty jest na wywoływaniu silnych, długotrwałych skurczów aż do momentu wyczerpania siły mięśnia. Po osiągnięciu zamierzonego efektu następuje relaksacja brzuśca mięśniowego;
 3. trzecia i już ostatnia faza nosi nazwę SCULPT. Oparta jest ona na stymulowaniu bardzo głębokich, silnych i szybkich skurczów włókien mięśniowych, tzw. skurczów supramaksymalnych. Na skutek takiego treningu mięśnie ulegają niewielkim uszkodzeniom, tak samo jak przy zwykłym treningu, aby następnie zbudować objętość.

Po takich ćwiczeniach wywoływanych za sprawą truSculpt Flex mięśnie stają się znacznie mocniejsze i lepiej wyrzeźbione, a masa mięśniowa wyraźnie zwiększona.

Kto może skorzystać z truSculpt Flex?

Z urządzenia truSculpt Flex może skorzystać niemal każdy, pod warunkiem, że u takiej osoby nie występują konkretne przeciwwskazania. Zwykle jednak zaleca się takie procedury w przypadkach takich, jak:

 • kłopoty z wyćwiczeniem konkretnej partii mięśniowej;
 • chęć wspomagania zwykłych treningów, szczególnie w przypadku osób ćwiczących intensywnie;
 • potrzeba wzmacniania siły mięśni u pacjentów, u których konieczne jest odbycie rehabilitacji, jednak dana partia jest u nich zbyt słaba dla osiągnięcia właściwych efektów;
 • zwalczanie wiotkości mięśni, na przykład u kobiet po przebytej ciąży;
 • poprawa kondycji ciała po nagłym spadku wagi, w tym u pacjentów po operacjach bariatrycznych;
 • bóle pleców spowodowane zbyt słabym gorsetem mięśniowym, przede wszystkim osłabionymi mięśniami brzucha.

Jak przeprowadzamy zabiegi truSculpt Flex?

Modelowanie sylwetki, wspomaganie treningów czy rehabilitacja – niezależnie od tego, z jakiego powodu decydujesz się na procedury z użyciem Cutera truSculpt Flex, cały proces będzie oparty na podobnych zasadach.

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu, lekarz musi starannie ustalić miejsca przyłożenia elektrod, wszystko zależnie od indywidualnych wskazań dla pacjenta. Skóra pokrywana jest też specjalnym żelem, aby uniknąć potencjalnych poparzeń. Głowic zabiegowych jest aż 16, dzięki czemu możliwe jest oddziaływanie w aż czterech obszarach u jednego pacjenta. Po przeprowadzonej sesji pacjent odczuwa jedynie zmęczenie mięśni, jak po treningu z profesjonalnym trenerem.

Pojedynczy zabieg trwa około 45 minut. Najczęściej zalecane jest wykonanie od 6 do 8 sesji (zwykle 2 razy na tydzień, dzięki czemu terapię można zamknąć w 3-4 tygodniach). Minimalny odstęp czasu pomiędzy sesjami to 48 godzin, jednak nie zaleca się również zbyt długich, ponad tygodniowych przerw. Efekty zabiegu postępują nawet w przez 3 miesiące od ostatniego zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu truSculpt Flex

Chociaż truSculpt Flex to bezinwazyjny i wyjątkowo bezpieczny zabieg, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należeć do nich będą między innymi:

 • ciążą;
 • arytmia i inne problemy kardiologiczne;
 • rozrusznik serca;
 • metalowe implanty w miejscu zabiegu;
 • niewydolność układowa;
 • choroby zakaźne;
 • schorzenia skórne w miejscu, w który miałby być wykonywany zabieg.

Pragniesz uzyskać mocne mięśnie bez ćwiczeń? Teraz to możliwe! Umów się na konsultację z jednym z naszych specjalistów i ciesz się doskonałym efektem!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-